Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mocny głos sędziów z Małopolski w obronie państwa prawa

(4)
Apelują do władz o zaprzestanie niedemokratycznych praktyk i krytykują kolegów, którzy objęli stanowiska po sędziach odwołanych przez Zbigniewa Ziobrę.
 • 2017-12-20 01:51 | kruk

  Mocny glos sedziow z Malopolski w obronie panstwa prawa

  Pan Morawiecki chyba bardzo sie boi, ze nie wykazujac naleznej uleglosci prezesowi moze stracic stanowisko. Skoro nawet posluszna pania Szydlo mogl bez podania przyczyn spotkac ten los. Jak jednak wytlumaczyc rodakom, ze premier "szkaluje ojczyzne za granica"? Moze i nie trzeba, bo wiadomo, ze szkalowac ojczyzne moze tylko opozycja.
 • 2017-12-20 10:24 | kaesjot

  Re:Mocny głos sędziów z Małopolski w obronie państwa prawa

  A ja nie chcę "państwa prawa" - ja chce państwa sprawiedliwego i przychylnego obywatelom.
  Czy dotychczas funkcjonujący " wymiar sprawiedliwości" jest tym, co społeczeństwo od niego oczekuje ?
  Jest taki idealny, że broń Boże cokolwiek w nim zmieniać ?
 • 2017-12-20 15:42 | Aspiryna

  Re:Mocny głos sędziów z Małopolski w obronie państwa prawa

  Jak do tej pory nie nastapilo zadne "ulepszenie" sadownictwa w Polsce. To czego dokonano to koncentracja calej wladzy w reku jednej osoby (Ziobro/Zero) i usuwanie niewygodnych (dla PiSowskiej wladzy) osob!
 • 2017-12-20 22:13 | rysszc

  Re:Mocny głos sędziów z Małopolski w obronie państwa prawa

  Też marzę o Państwie sprawiedliwym. Państwie w którym idąc na rozprawę nie trzeba się bać końca rozprawy i wyroku.
  Sędziom się nie dziwię. Kto lubi jak mieszają w jego ciepłym gniazdku.
  A swoją drogą jak to się ma do praworządności - apel do bojkotowania demokratycznie wybranego rządu. Powtarzam - a może konstytucja świadomie skonstruowana jest by trzecia władza nie podlegała kontroli społecznej - ponad prawem?
  Może zamiast słuchać i cytować prawników, posłuchać poszkodowanych przez sądy?
  Skąd tak fatalna opinia? Może ktoś zapomniał co to jest sprawiedliwość społeczna? Może zbyt długo wydaje się wyroki bezduszne, niszczące całe rodziny - bo tak stanowi"prawo"?