Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Działania prezydenta i PiS to rozmyślna manifestacja lekceważenia Brukseli

(3)
Prezydenckie projekty rzeczywiście nie są tym samym, czym były projekty PiS. Są groźniejsze.
 • 2017-12-21 11:25 | Misia1958

  "dobra zmiana"

  Pani Redaktor, niestety przecietny Kowalski (i nie tylko, niestety wiekszosc moich znajomych, wyksztalcenie akademickie, doktoraty, habilitacje) nie ma bladego pojecia o zasiegu zmian w sadownictwie jak ich konsekwencjach. Nie jest swiadomy, ze w cywilizowanych krajach takie zmiany poprzedza wielomiesieczna debata spoleczna ( no ale debatowac tez trzeba potrafic, a tej umiejetnosci przewazajaca wiekszosc politykow polskich nie ma; nie sa nawet w stanie wysluchac do konca co inny rozmowca ma do,powiedzenia), kampanie informacyjne, dlugie debaty w parlamentach i senatach z udzialem autorytetow naukowych w danej dziedzinie. Coz, w tym kraju za "autorytet" uchodzi np. prokurator Piotrowski lub pani, ktora z tytulem magistra zostaje prezesem TK.
  Tu potrzebna jest wieloletnia praca u podstaw na rzecz ksztalcenia spoleczenstwa, a nie nawolywanie domwsawania z kolan. Bo to swiadczy o zasciankowych kompleksach, a mamy juz drugie dwudziestolecie XXI wieku. Nasz kraj (w szerokim tego znaczeniu) zatrzymal sie.
 • 2017-12-21 22:22 | Aspiryna

  Re:Działania prezydenta i PiS to rozmyślna manifestacja lekceważenia Brukseli

  Sadze, ze szef mafijnej organizacji Kaczynski i jego podwladni z pelna swiadomoscia odciagaja Polske od Europy w strone krajow takich jak
  Bialorus, czy Moldawia... bo poza UE beda mogli zaprowadzic
  dyktature juz w sposob calkiem otwarty!
 • 2017-12-22 18:25 | rysszc

  Re:Działania prezydenta i PiS to rozmyślna manifestacja lekceważenia Brukseli

  "Z wyrokami sądów się nie dyskutuje'. Słyszałem to jak mantrę przez wiele lat. Programów opisujących zniszczone przez wyroki firmy, tragedie całych rodzin. Kariery od milionera do dozorcy /Piła/. To było opisywane w programach telewizyjnych. Nie mogłem tego oglądać, zbyt irytowały. Zdarzyło mi się być świadkiem w sądzie, w sprawie w której zaszczuto znajomego przedsiębiorcę za niewłaściwe nazwanie wyrobu. Pokrzywdzonych nie było, nikt się nie skarżył ale kilka lat tragedii. A sędzia mógł zamknąć sprawę jedną decyzją - nie zrobił tego.
  Teraz walka o sądy, sugerowanie, że wybrani sędziowie będą stronniczy, uświadomiła mi jaką mają opinię w oczach dziennikarzy i polityków. Że mają opinię tchórzy i sprzedawczyków, ferujących wyroki na zamówienie.
  Wniosek jest tylko jeden - trzeba to natychmiast zmienić.
  Teraz widzę stronniczość środowisk prawniczych, podejrzewam ich, że konstytucję sklecili tak by nikt ich nie kontrolował. Ktoś im teraz miesza w gniazdku tak długo wyścielanym.
  Dziwnie nikt z dyskutantów i przeciwników zmian nie wspomina o niezależności,
  samej z siebie, niezależności sędziów z natury tej funkcji społecznej.
  Sądzę, że podświadomie "Obrońcy Prawa" tak widzą sędziów i, bronią tego co jest , bo jest im z tym dobrze, bo uważają, że teraz są "nasi" /Tuleja/ a jak nie będzie naszych?