Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wywiad z prof. Iwińskim w "Rzeczpospolitej"

(1)
2017-12-23 13:12 | eon
http://www.rp.pl/Plus-Minus/312159972-Tadeusz-Iwinski-Jak-PiS-zrobi-sto-okregow-trudno-bedzie-wrocic-do-Sejmu.html

Moje odczucia:
* Wydaje się, że profesor był głównym mózgiem lewicy od spraw zagranicznych. Skierował ją więc na Zachód, próbując sformatować do zwykłej lewicowej partii zachodniej, najchętniej szerokiej koalicji.
* Mówi, że lewica w Polsce to 15% elektoratu, tylko niepotrzebnie wystartowały dwie podobne partie. Coś w tym jest. Pojawiają się nowe twarze na lewicy, już w ogóle niezwiązane z PZPR. To po prostu lewicowcy patrzący bardziej ku USA i UE.
* Opowiada o stopniowym odchodzeniu od korzeni: znajomości z opozycjonistami, przyjaźń z Kościołem, wyjazd do Katynia.
* Użył życia na szczytach władzy, takiego, jakie sobie wymarzył, z brylowaniem w międzynarodowym towarzystwie.
* Twierdzi, że był prawie że rewizjonistą w PRL-u. Ja miałem jego książkę:
https://nakanapie.pl/wspolczesny-neokolonializm-tadeusz-iwinski-ksiazka,309018 Ale na Zachodzie nurt takiego pisania jest mocny.