Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pax Sinica

(1)
2017-12-25 15:18 | jakowalski
Wszystkie dane statystyczne dotyczące globalnej gospodarki potwierdzają to, że Chiny Ludowe (ChRL) są już największą gospodarką na świecie. Chińczycy składają dziś więcej wniosków patentowych niż Amerykanie a w Pekinie mieszka więcej dolarowych miliarderów niż w Nowym Jorku. Pekin stał się stolicą globalnej klasy biznesowej. Azja Wschodnia, a więc de facto Chiny, przejmują więc z powrotem stery globalnej gospodarki (gdyż jeszcze na początku XIX wieku największymi gospodarkami świata były Chiny i Indie).
Nadchodząca rzeczywistość, co podkreśla wielu naukowców, będzie się znacząco różniła od tego, do czego przyzwyczailiśmy się na początku XXI wieku - to jest związane z tym, że to nie Zachód jest obecnie lokomotywą globalnej gospodarki a więc odruchowe wyobrażenia na temat tego, jak jest zorganizowany świat, czy to ekonomiczny czy społeczny, wynikają z naszego myślenia, z ostatnich 150 lat. Ale teraz lokomotywa się zmieniła i zmieni się też natura światowej gospodarki i polityki - z Pax Americana na Pax Sinica.
Więcej tu: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22826738,taka-bedzie-polska-w-2040-roku-centrum-swiata-przesuwa-sie.html#BoxNewsImg&a=66&c=96