Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MON obiecywał zbrojenia, ale kończy się jak zwykle

(8)
Jedna po drugiej dezaktualizują się zapowiedzi Antoniego Macierewicza. W tym roku nie będzie umów w programach Wisła, Homar, Orka. Nie będzie też zamówienia na śmigłowce.
 • 2017-12-26 21:48 | kalder

  Absolutne minimum

  Absolutne minimum do naprawy sytuacji to dymisja fantasty, obłąkanego, może nawet agenta na czele "ministerstwa wojny"

  Wszystko to co zrobiono to efekt pracy ministra Siemioniaka - np nowy karabinek (choć wprowadzany bez kompletu testów!) czy okręty Kormoran.

  Teraz nawet nowy granatnik ppanc odsunięto na następną kadencję!
 • 2017-12-26 22:43 | wladimirz

  No i bardzo dobrze! Po co nam amerykański złom za MILIARDY na WYIMAGINOWANEGO przeciwnika ... ;-)

  Polska ma mniejsze szanse by być, jak to ładnie powiedziano, "osłem trojańskim USA w Europie" !!!
 • 2017-12-27 01:49 | woytek

  Re:MON obiecywał zbrojenia, ale kończy rok 2017 rozsądną rezygnacją z wojennego szmelcu

  Organizatorzy eksportowania wojen daleko od swych granic planują wojnę i do tej wojny chcą zachęcić wasali. Jakby tego było mało chcą aby wasale sami płacili za szmelc wojenny, który mają używać w wojnie prowadzonej w interesie organizatorów.
  Antka już zachęcili, ale prezes okazał się odporny na takie dictum. Organizatorzy jednak nie odpuścili i straszą skomplikowanymi sankcjami jakie zatwierdzą po daniu Polsce "propozycji nie do odrzucenia". Wtedy, postawieni pod ściana Polacy kupią szmelc , kóry mieli sami produkować w swoich fabrykach. Tak się robi politykę w krajach wielbiących demokracje.
 • 2017-12-27 10:41 | Tanaka

  Rzeczywistość wgląda znacznie gorzej

  Redaktor Świerczyński przedstawił fragmenty obrazków widziane z zewnątrz. Widać z nich jasno, że jest marnie oraz śmiesznie. Ministerstwo Wojny, które powinno straszyć wrogów swoją poważną miną i źle przystrzyżoną brodą, śmieszy całkowitą nieskutecznością w budowie czegoś realnie straszącego i cieszy budową trwałej niezdolności do straszenia za pomocą trwałej degrengolady.
 • 2017-12-27 12:04 | scrambler

  Re:MON obiecywał zbrojenia, ale kończy się jak zwykle

  ...czyli skoro tylko obiecywał, to zaoszczędził sporo kasy. Zero nowego sprzętu to zero dodatkowych wydatków. Znowu plus dodatni.
  A tak na serio to Panie Redaktorze chyba w tej grze nie chodzi wcale o zabawki dla armii. To znaczy - panu AM nie chodzi. Spokojnie można postawić tezę, że większe ma on osiągnięcia na polu jeszcze większego podporządkowania armii politykom. Biorąc pod uwagę nazwijmy to lapidarnie pozbycie się z szeregów armii dowódców o znaczącym potencjale własnego autorytetu, resztę się kupuje za stanowiska (misiewicze?) i / lub zajmuje mamieniami jakie to będzie super nowe wyposażenie. Dokładając do tego kompletnie od czapy w sensie wojskowej logistyki zamysł "karabin w każdej szafie" WOT (i jeszcze ta strzelnica! tylko castingu na ruchomy cel brakuje) zastępujący rzeczywistą poprawę stanu obronności tylko dodatkowo drenującym budżet wojskowy tegoż złudzeniem, nietrudno skojarzyć metodologię z podobną zastosowaną w demontażu niewygodnego najwidoczniej dla dumnej zmiany systemu władzy demokratycznej. Wydaje mi się, że te wszystkie mniej czy bardziej zasadne i/ lub obiecane okręty, rakiety, samoloty, śmigłowce traktują "starsi panowie dwaj" jak pionki na planszy. I dobrze im ta gra idzie. Kto wie, może nawet wiedzą, że aby ją wygrać muszą sami jak ta gra wyglądać. Ciekaw jestem, kto pierwszy zauważy gdzie tu jest problem, czy i jak z tego skorzysta.
 • 2017-12-27 14:53 | andrzejowy

  Re:MON obiecywał zbrojenia, ale kończy się jak zwykle

  Nie zapominajmy, że obiecać nic nie kosztuje :)
 • 2017-12-27 16:17 | azur

  Re:MON obiecywał zbrojenia, ale kończy się jak zwykle

  Jedno, co najlepiej wychodzi Antoniemu, to snucie opowieści o wybuchu w Smoleńsku.
 • 2017-12-29 22:42 | azur

  Re:MON obiecywał zbrojenia, ale kończy się jak zwykle

  Główny bajarz w dobrej formie, a prezes tylko rączki zaciera.