Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

"Konstytucja nie może stać ponad dobrem narodu"

(1)
2017-12-28 12:49 | psr18gh
"Konstytucja nie może stać ponad dobrem narodu", twierdzi pan Kornel Morawiecki w dzisiejszej Rzeczpospolitej. Tylko co jest dobrem narodu i kto będzie je definiował ? Jaki zapis konstytucji stoi ponad dobrem narodu ? Ja takiego zapisu nie znam. "Trybunał Konstytucyjny nie pracował zgodnie z ustawą i premier miała prawo nie publikować wyroków" to kolejne stwierdzenie pana Kornela Morawieckiego z którym trudno się zgodzić. Być może pani premier swoją decyzję o niepublikowaniu orzeczeń TK oparła o opinie prawne, tylko że konstytucja nie dopuszcza wybiórczego ogłaszania orzeczeń TK. W dzisiejszej Rzeczpospolitej w artykule "A jednak premier nie miała racji" doktorzy habilitowani Monika Florczak-Wątor i Piotr Mikuli jednoznacznie stwierdzają, że "Trybunał może, szef rządu musi". W przeciwnym razie grozi nam anarchia. Zgadzam się z przewodniczącym PO, panem Grzegorzem Schetyną. Dopóki obecny premier nie ogłosi wyroków TK, to nikt z opozycji nie powinien zasiadać do stołu z anarchistami.