Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy polska lewica się zjednoczy?

(6)
W odsunięciu PiS od władzy opozycji pomogłaby uporządkowana, zjednoczona lewica. Czy w 2018 r. z chaosu wyłoni się jakaś poważna propozycja?
 • 2017-12-28 17:28 | stok

  Czy polska lewica się zjednoczy?

  Autorki napisały bardzo dużo o działaczach i procentach, a strasznie mało o działaniach na rzecz ludzi pracy i ich rodzin. Mimowolnie, lub celowo zniechęcają wyborców do lewicy
 • 2017-12-28 22:46 | jakowalski

  Re:Czy polska lewica się zjednoczy?

  Polskiej lewicy od dawna już nie ma. :-(
 • 2017-12-28 23:23 | wladimirz

  Właśnie mija 15 lat od chwili, gdy Michnik&GW "aferą" Rywina załatwili politycznie zarówno siebie jak i polską lewicę ... ;-)

 • 2017-12-29 15:50 | Kazimierz K

  Re:Czy polska lewica się zjednoczy?

  Wiele osób czeka na powrót typowej lewicy na polską scenę polityczną ,lecz chyba szybko to nie nastąpi.
  Wystarczy dobrze przypomnieć sobie w jaki sposób lewica rozegrała sprawę transformacji ustrojowej po 1990 roku, gdzie poprzez układ okrągłego stołu, dokonano rozbioru wpływów w gospodarce, w parlamencie, administracji i sądownictwie.
  "Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko".
  Obecna scena polityczna, to przecież w większości są obecnie istniejące partie polityczne, które z partii lewicowych przekształciły się w partie o poglądach liberalnych, lub skrajnie liberalnych , wspierające wolny oraz globalny rynek i kapitalizm. Chociaż zasadniczo nic nie mam przeciwko zasadom kapitalizmu i wolnemu rynku, jednak pokazuje to, jaką drogę rozwoju od komunizmu do liberalnego kapitalizmu przeszły te partie.
  Problem tych partii polega jednak na tym, że wspierając skrajnie lewicowe poglądy światopoglądowe, te partię chcą być postrzegane jako partie typowo lewicowe, co jest zupełnym nieporozumieniem. Jest też powszechnie mylnie uznawane, że elektoratu lewicowego należy poszukiwać wśród pracowników fizycznych, co w Polsce z wielu przyczyn się nie potwierdza, co ma związek z dokonanymi przemianami społecznymi i politycznymi.
  Poza tym w jaki ma w Polsce funkcjonować jakaś partia typowo lewicowa, skoro wiele istotnych spraw lewicy wpiera i rozwiązuje politycznie i gospodarczo koalicja PIS.
  Na razie więc mamy szach mat, a z nową znaczącą rozgrywką należy jeszcze trochę poczekać.


 • 2017-12-29 16:03 | jrcanonia

  Re:Czy polska lewica się zjednoczy?

  Nikt rozsądny nie odda głosu na partię, która nie ma szans przekroczyć progu 5%
  Tylko w jednosci siła, schować ambicje!
 • 2017-12-30 23:53 | gramin

  Re:Czy polska lewica się zjednoczy?

  Większość redaktorów w Polsce z uporem maniaka ciągle powtarza nieprawdziwe informacje, jakoby SLD było partią lewicową. Lewicowość mają wyłącznie w nazwie, poza tym w sferze gospodarczej to partia typowo liberalna. Jeżeli chodzi o obyczajowość, to bliżej im do prawicy, niż lewicy (Konkordat, religia w szkołach, brak liberalizacji prawa aborcyjnego, itd. itp.).
  SLD ma tyle wspólnego z lewicowością, co PiS z prawem i sprawiedliwością.
  SLD - co zresztą wynika także z artykułu - to głównie partia emerytów tęskniących za minionym ustrojem.
  Gdyby liberalne media w Polsce nie przyprawiały partii Razem gęby oderwanych od rzeczywistości oszołomów, to być może obecny parlament miałby lewicową reprezentację i bolszewicy z PiS nie demolowaliby demokracji.