Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wroga zmowa rządów Polski i Węgier.

(4)
2017-12-28 18:43 | artur702
Wroga wobec Unii Europejskiej zmowa rządów Polski i Węgier powinna być potraktowana jak wroga dywersja i stać się przyczyną równolegle prowadzonej wspólnej procedury przeciwko obu tym krajom w celu skutecznego zdyscyplinowania ich rządów i powrotu do zasad i reguł obowiązujących w cywilizowanych krajach Unii Europejskiej. Zastosowanie wspólnej procedury dyscyplinującej wyłączy oba te kraje z głosowania w Radzie Europejskiej i pozwoli ominąć głupią zasadę podobną do starego i skompromitowanego polskiego prawa szlachty do "liberum veto" w czasach Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Tym bardziej, że Węgry zasłużyły sobie gruntownie na podobne potraktowanie, jakie zastosowane zostanie wobec pisowskich rządów Polski.
 • 2017-12-29 04:20 | Alrus

  Re:Wroga zmowa rządów Polski i Węgier.

  Artur 702 - a w czyim interesie występujesz? Nie ma w Europie takiej nacji jak Unioeuropejczyk, są Francuzi, Niemcy, Włosi i wiele innych narodów, w tym polski.
  Tak Węgrzy jak Polacy mają demokratycznie, zgodnie z procedurami wybrane przez naród władze i władze te cieszą się bardzo dużym poparciem. O wiele większym niż opozycja. Co oznacza, że ludziom podoba się, co robią i chcą, aby robili tak dalej. Co więcej, te działania i postawa Polski - bo rząd reprezentuje państwo za zgodą większości narodu, znajdują zrozumienie w wielu innych państwach należących do Unii, co widać w trakcie kolejnych wyborów - zwiększa się sceptycyzm co do kierunku w jakim Unia zmierza. Widzimy więc ewolucję będącą kwintesencją porządku demokratycznego, gdzie suwerenem jest lud.
  Rozumiem, że chciałbyś ten lud, którego wolę rządy Węgïer i Polski realizują, dyscyplinować, tylko w czyim imieniu?
  Nie spytam, jak to się ma do demokracji i okrojonej, bo okrojonej, ale suwerenności państwa.
 • 2017-12-29 08:21 | Kazimierz K

  Re:Wroga zmowa rządów Polski i Węgier.

  Takie propozycje mogą się źle skończyć dla spójności UE. Zasady demokratyczne należy przestrzegać, lecz obowiązują one bezwzględnie wszystkich.
  Z powodu obecnej sytuacji w UE, gdzie we władzach KE są osoby z liberalno-lewackich partii politycznych, które w swoim krajach mają poparcie społeczne około 5 do 10%, budzi to poważne zastrzeżenie z jaką demokracją tutaj mamy do czynienia. Część tych polityków za dopuszczenie do wielu nieprawidłowości i malwersacji w swoich krajach, praktycznie nie ma możliwości do powrotu do rodzimej polityki.
  Kto zatem ich kreuje oraz pozwala działać i utrzymać się na tych ważnych stanowiskach, można się zapewne domyślać.
  Jak zatem uczciwie odnosić się do polskich elit politycznych, których poprzednicy lub oni sami wcześniej promowali opcję wschodnią, by obecnie z tych samych względów lub korzyści politycznych promować opcję zachodnią.
  Polityka takich państw jak Rosji, Niemiec, Anglii i Francji, zawsze opierała się i nadal się opiera, na obronie własnych interesów gospodarczych, a więc na nacionalizmie państwowym, od czego odżegnują się polscy politycy wspierający opcję zachodnią, lub wschodnią.
  Jak można być tak niekonsekwentny i zagubiony w własnych zachowaniach, szkodzących ewidentnie własnemu krajowi.

 • 2018-01-05 11:58 | artur702

  Re:Wroga zmowa rządów Polski i Węgier.

  I moje słowo staje się ciałem. Już jesienią wobec Węgier wszczęta zostanie przez UE ta sama procedura, jaka rozpoczęta została wobec Polski. Dobra zmiana.