Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

PiS chętnie sięga po pomoc niemieckich ekspertów

(7)
Prosząc niemieckich biegłych o pomoc, prokuratura przyznaje, że w Polsce nie ma specjalistów, którzy rozwikłaliby problem.
  • 2017-12-29 15:30 | AKwz53

Ekspertyza

Należy pamiętać o tym że przyjęta przez PiS ustawa o biegłych sądowych i rzeczoznawcach grozi karą do 10 lat więzienia za sporządzenie wadliwej ekspertyzy . I to nawet jeżeli stało się to nieświadomie. O tym że ekspertyza zostanie uznana za wadliwą zadecyduje inna ekspertyza . Zabawa w ciuciubabkę będzie się ciągnąć w nieskończoność.
  • 2017-12-29 16:37 | kaesjot

Re:PiS chętnie sięga po pomoc niemieckich ekspertów

W drugi dzień świąt ok. godz. 9.00 w centrum Poznania mało brakowało abym znalazł się w sytuacji tego chłopaka do Seicento.
    Na skrzyżowaniu skręcałem w lewo - miałem zielone światło. Z naprzeciwka dojrzałem błyskających na niebiesko wiele świateł .
    Doszedłem do wniosku, że to nie jest pojedyncza karetka pogotowia ratunkowego, policyjny radiowóz lub wóz straży pożarnej tylko coś więcej zatem nie ruszyłem.
    I cale szczęście !!!.
    Przed nosem przemknęła mi z dużą prędkością kawalkada 5-6( nie zdążyłem policzyć ) samochodów z błyskającymi "kogutami" prowadzona przez wóz ŻW. Jakieś 10 lat temu podobnie przez Poznań przejeżdżała kawalkada z vice-premier ( wtedy ) Gilowską ale to były 3 samochody , w dzień roboczy i w czasie popołudniowego szczytu.
    Zastanawiałem się kto to może być? Z ilości samochodów można by wnioskować, że ktoś wyżej vice premiera ale to w końcu dzień świąteczny . Może był to ktoś "misiewiczopodobny"albo nawet asystent Ojca Dyrektora ?
    Przypomniała mi się wtedy "gospodarka wizyta" premiera Jaroszewicza w moim rodzinnym miasteczku. Obaj , wraz z wojewodą pilskim przyjechali nie Czajką czy choćby czarnymi Wołgami lecz dwoma zwykłymi Fiatami 125p bez "kogutów". Stosowali się do obowiązujących zasad ruchu drogowego, ubezpieczało ich z dalszej odległości dwóch SB-ków z komendy powiatowej.
    Myślę sobie, że jednak odważny musiał być ten "znienawidzony przez naród komuch" bo nawet wysiadł ze samochodu i poczekał aż dowiozą kierownika Ośrodka Zdrowia, by otworzył nowo budowany ośrodek, którym naczelnik chciał się pochwalić.

• 2017-12-29 17:46 | nela

Trwa kolejna tura gry w orła i reszkę. Rzucamy tak długo, aż wyjdzie na nasze! Koszty ani czas się nie liczą. Myślę, że teraz to się dopiero zacznie! Ileż to wyroków nie po myśli ważnych osób z samej góry zapadło w minionych latach, czas na ich unieważnienie. Mamy nareszcie własne sądy i one będą sądziły jak trzeba. To straszne, ale jeśli społeczeństwo nie otrzeźwieje to czeka nas jeszcze wiele lat rządów tych psujów.
  • 2017-12-30 11:01 | azur

PiS robi nagonkę na Niemcy, a równocześnie korzysta z ich pomocy. 2 lata temu Szydło kazała usuwać flagi UE z budynków administracji, a równocześnie jej mąż korzystał pełnymi garściami z funduszów unijnych.
  • 2018-01-01 22:22 | Kazimierz K

Niestety coraz częściej brak kompetencji i odpowiedzialności za sporządzenie opinii przez biegłych sądowych powoduje, że sędziowie nie są wstanie wydać prawidłowego wyroku. Jeżeli zatem chcemy, tak jak w innych krajach oceniać jakość orzeczeń sądowych, co powinny realizować sądy wyższej instancji, to musimy dać do ręki sędziom pewne dowody w sprawie. Co ma zrobić sędzia, gdy w jednej sprawie posiada 5 sprzecznych lub częściowo sprzecznych opinii ze strony biegłych.
    Niedawno prosiłem znanego mi biegłego sądowego, który około 15 temu sporządzał na zlecenie sądu w prowadzonej mojej sprawie opinię, aby sporządził mi w innej podobnej sprawie opinię. Niestety mi odmówił, gdy dowiedział się, że jego opinia może być wykorzystana w sądzie. Stwierdził mi, że jako nadal czynny rzeczoznawca od kilku lat nie sporządza opinii dla sądów, gdyż w sądach w tych sprawach jest całkowity marazm i obecnie coraz częściej w tej samej sprawie występuje nawet do 5 opinii biegłych. Sprawa biegłych wymaga radykalnych zmian i osoby które nie mają o tym pojęcia, lepiej niech zamilkną i przestaną bajdurzyć.
  • 2018-01-02 14:50 | mzak

I straszno, i śmieszno /albo, na odwrót/ Straszno, bo prawdopodobnie eksperci i prokuratorzy boją się wskazać na winę operatorów konwoju p.b. premier. Na kierowcę- trudno, bo komuś podlega czyli może wyłazić bajzel w organizacji przejazdów specjalnych. Prokuratorzy oskarżą- władza się wk., mogą mieć kłopoty. Śmieszno-że zwrócono się po pomoc do Niemców. Ale jest w tym podtekst. Ekspertyza nie po myśli rządzących zawsze dorobi się jej "ideologię" zła zza Odry. TVP będzie miało na kilka dni pożywkę. Na marginesie: siadłem onegdaj ok. godz. 8.30 na ławeczce na warszawskim Pl. Trzech Krzyży. Dzień roboczy- co chwila mijały mnie kolumny uprzywilejowanych aut na kogutach i syrenach. Władza jechała do pracy?!
  • 2018-01-03 23:36 | Aspiryna

"PiS robi nagonkę na Niemcy, a równocześnie korzysta z ich pomocy. 2 lata temu Szydło kazała usuwać flagi UE z budynków administracji, a równocześnie jej mąż korzystał pełnymi garściami z funduszów unijnych."

Jezeli ktos nie jest hipokryta, to znaczy, ze nie nadaje sie na polityka PiSowskiej mafii!