Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy sędzia Igor Tuleya jest zastraszany?

(7)
Nakaz tłumaczenia się na piśmie z wydanego postanowienia można potraktować jako próbę zastraszenia, przywołania do porządku. A inni sędziowie dostali sygnał, że jeśli będą orzekać nie po myśli kierownictwa, mogą „skończyć” podobnie.
  • 2017-12-29 16:23 | minus1818

Jest zastraszany

w obrzydliwy sposób
  • 2017-12-29 18:58 | Eddy.br

Re:Czy sędzia Igor Tuleya jest zastraszany?

Palenia na stosach nie przewidziano? :(
  • 2017-12-30 06:17 | neospasmin

Wreszcie!

Sedzia Tuleya dostal polecenie uzasadnienia swego postanowienia.
    Uzyl w nim dowodu nie przeprowadzonego w postepowaniu, ale wzietego z mediow.
    Stad zupelnie zgodne z kpk polecenie by uzasadnil swe postepowanie.
    Sedzia Tuleya bedzie sie bronil na dwa sposoby: skladajac wyjasnienie oraz informujac media ze jego przelozony czegos takiego zada.
    Jedna kwestia jeszcze smakuje mi w tekscie p. Siedleckiej: dawanie do zrozumienia ze sa dwa rodzaje sedziow: ci niezawisli oraz ci z politycznego nadania. Smakuje mi boo jasno pokazuje ze zadanie oczyszczenia srodowiska sedziowskiego znajduje coraz szerszy oddzwiek.

ml
  • 2017-12-30 09:39 | Kazimierz K

Decydując się na zawód sędziego i prokuratora, trzeba posiadać odpowiednie cechy psychofizyczne, oraz posiadać bardzo szeroką wiedzę w zakresie psychologii społecznej i psychiatrii.
    Znam parę osób którzy jako prawnicy zajmujący tego rodzaju stanowiska, zupełnie nie radzili sobie ze stresem, co doprowadziło ich do przewlekłych chorób psychicznych a nawet samobójstwa. Niestety nie znałem, gdyż nie mogłem znać ich problemów, rozterek a może i upadków, dlatego tak trudno jest mi to obecnie ocenić.
    Największym powodem stresów są zapewne dochodzenia prokuratorskie i orzekanie spraw związanych z przestępstwami zorganizowanymi, gdzie te osoby są narażone na duże niebezpieczeństwa.
    Samo zagrożenie przeniesienia na inne stanowisko pracy, zmiana miejsca pracy, chociaż zapewne jest związane z duża uciążliwością, nie można porównać do takiego zagrożenia jak ewentualna utrata zdrowia lub życia tej osoby, a nawet bliskich osób.
    Ja oczekuje od reformy sądownictwa wobec prokuratorów i sędziów przede wszystkim odpowiedzialności służbowej, za stawiane oskarżenia lub umorzenia prokuratorskie, a także za jakość orzekania. Niestety na razie w tym kierunku nie zostało nic zrealizowane.
    Podstawową problemem sądownictwa to skandaliczny system powoływania i pracy biegłych sądowych, za co moim zdaniem odpowiada sam system sądownictwa w Polsce. Takim przykładem jest dobór biegłych tylko na podstawie posiadania dyplomu tytułu inżyniera budownictwa, lub mgr inż, bez weryfikacji jakie opinie taki fachowiec może wydawać.
    Chociaż jest to względnie dobrze rozwiązane przez Korporacje Inżynierów Budowlanych, gdzie na podstawie określonych uprawnień można sprawować określone funkcje w budownictwie między innymi jako rzeczoznawca, sądownictwo z tego nie chce korzystać. Dlatego w sądach sprawy ciągną się latami i są powołani kolejni biegli, którzy wydają kolejne ze sobą sprzeczne opinie. Niestety biegli tak jak sędziowie, nie odpowiadają za swoje błędne opinie, także sędziowie często z tego powodu nie są wstanie dobrze i sprawiedliwie orzekać. Dlatego często się mówi, że "temida jest ślepa", skoro w dopuszczalny i jawny sposób czerpie z błędnych dowodów.
    Sądownictwo więc wymaga ogromnych dalszych reform ,co powinny spowodować bardziej komfortową pracę sędziów i prokuratorów pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zrobiony porządek z biegłymi sądowymi.
    W tych warunkach sędzia Igor Tuleja powinien również odczuć dobrze korzystną zmianę, pod warunkiem, że jego wyroki będą względnie sprawiedliwe, a tym samym niepodlegające uchyleniu przez sądy wyższej instancji.

Przepraszam za tak długi wywód, gdyż na tego rodzaju prowokacyjny wpis trudno jest krótko odpowiedzieć.
  • 2017-12-30 15:34 | jakowalski

Biedactwo, ale nikt mu nie kazał być sędzią.
  • 2017-12-31 15:50 | tytus2001

sędziowie maja szereg przywilejów, ale czasami również obowiązki. Między innymi mają chronić obywateli przed tak zwaną władzą. Nadszedł czas próby, sedzia tak jak żołnież ma teraz wykazać się odwagą nawet za cenę utraty apanaży. osobiście nie wierze, że gremialnie sie nie ugna ale za odwagę sędziego Tuleyi szacun. ""
  • 2017-12-31 18:51 | dominik 1976

Moim zdaniem wyrok był ewidentnie polityczny, coś takiego jak w sprawie Sawickiej gdy Jan Rulewski mówił że sędzia musiał im sprzyjać. Przykro mi ale ta sprawa przekonuje mnie ,że w sprawie sądów PIS ma jednak racje.