Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

(18)
Agnieszka Krzemińska, Edwin Bendyk, Przemek Berg, Marcin Rotkiewicz i Paweł Walewski typują największe odkrycia naukowe 2017 roku.
 • 2017-12-31 12:56 | żyga

  nauka nieuka

  Pisałem już o tym na tych łamach.Widzimy tylko 5 % materii i energii.Czekam na trzeciego w kolejce po Newtonie i Ensteinie.Otóż twierdza ,że Wielki WYbuch uderzył w to cos ,czego nie widzimy.To co stanowiło przyczynę Bing Bangu umieszczone było w tym czymś ,którego nie znamy.I w to coś uderza rozszerzający się wszechświat ,który widzimy..Balon rozszerza się w powietrze ,jakie to proste nieprawdaż!!!!Ten trzeci połączy mechanikę kwantową z grawitacją ,czyli będziemy mieli teorię wszystkiego.I może poznamy myśli Boga o czym marzy S.Hawking.
 • 2017-12-31 13:55 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Żyga
  Wielkiego Wybuchu nie było gdyż go być nie mogło, albowiem wybuchnąć może tylko coś, co przedtem istniało. Najwyżej było gwałtowne przekształcenie się energii w materię, na zasadzie E=m*c**2 czyli m=E/c**2, które zostawiło ślady (np. tzw. promenowanie szczątkowe), które nauka opatrznie zrozumiała jako „wybuch”. Wszystkiemu wina jest tu zaś starohebrajska Tora z jej bajką o stworzeniu materii z niczego przez Jehowę.
  Wszechświat zaś podobno rozszerza się w tym sensie, że podobno zajmuje on coraz to większą objętość, ale poza nim to z definicji nic nie ma. Tyle, że trudno jest to pojąc laikom nieprzyzwyczajonym do myślenia a nawet oduczonych od myślenia w ramach de facto obowiązkowych w Polsce od początku lat 1990-tych lekcji religii.
  Szalom!
 • 2017-12-31 14:20 | żyga

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Przyjacielu .Niech ci będzie.Ale energia była.I dlatego ten fakt potwierdzony przez Ciebie nie przeczy mojej ocenie..Dzięki za Szalom.B co byśmy zrobili bez geniuszy narodu wybranego.Nasz papież powiedział do Hawkinga,że podziela pogląd o teorii ewolucji ale co było przed WW,to wara ,i nie należy o tym rozmawiać.Czyli gdzie tu było coś co stworzył S twórca.A lekcje religji sieją wielkie spustoszenie w głowach myślących i nie myślących w sprawie Adama i Ewy .Bo za ściana. pani od biologii naucza o Darwinie.A my się dziwimy o pogubieniu się młodych i pogardzie do swoich wapniaków.
 • 2017-12-31 15:49 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Żyga
  Miło mi, że się zgadzamy, chociaż oczywiście nie na 100%, co zresztą jest jak najbardziej wskazane. Co do papieża Karola Wojtyły, czyli Jana Pawła II, to on (a także obecny papież Franciszek czyli Jorge Bergoglio i jego poprzednik czyli Joseph Alois Ratzinger znany jako Benedykt XVI), z chęcią by heretyka Hawkinga wysłali na stos tak jak to zrobił z Giordanem Bruno papież Klemens VIII czyli Ippolito Aldobrandini albo przynajmniej zmusiliby go do publicznego odwołania swoich naukowych poglądów, tak jak to zrobił papież Urban VIII, czyli Mafeo Barberini, z Galileuszem.
  Zgadzamy się więc co do tragicznie wręcz zgubnego wpływu nauczania religii (nie ważne czy w szkole czy tez poza nią) na umysły młodych Polaków, jako że jeśli ktoś twierdzi, ze jakiś potężny niematerialny Kreator cudownie stworzył materię, to ja się go pytam, kto, gdzie, jak, kiedy i dlaczego stworzył owego kreatora, który podobno stworzył materię. Jak więc widać, religia niczego nie rozwiązuje i na żadne pytanie nie jest ona w stanie udzielić zadawalającej i logicznej odpowiedzi, stąd też powinna ona być policyjnie zakazana, jako wysoce szkodliwa dla ludzi indywidualnie a szczególnie zaś zbiorowo, czyli dla ludzkości.
  Co zaś do szalom (czyli pokój w znaczeniu peace), to dodaję to starohebrajskie pozdrowienie, aby nikt mnie nie śmiał oskarżyć o antysemityzm i aby nikt nie śmiał cenzurować moich wpisów. Jak to bowiem wiadomo, jestem aktywnym i zadeklarowanym filosemitą, a zaś to że jestem zdecydowanym antysyjonistą wynika głównie z tego, że syjoniści są zaciętymi wrogami największego semickiego narodu, czyli Arabów.
  Szalom więc!
 • 2018-01-02 05:15 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  belkot ignorantow chcacych deliberowac nad rzeczami ktorych nie znaja i nie rozumieja. i naturalnie ofiary to religia i kosciol kk
 • 2018-01-02 11:19 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  Religia i kościół NIE są ofiarami - to nauka i generalnie ludzkość są ofiarami religii i kościoła. I czy ty rozumiesz, co masz na myśli kiedy piszesz o bogu i religii? Obawiam się, że wtedy NIC ale to NIC nie rozumiesz. :-(
 • 2018-01-03 18:39 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Polacy jako narod jeszcze tego nie rozumieja, jakie znaczenie mial kk w ich historii od kontrreformacji do dzisiaj, jak skutecznie zlamal proces alfabetyzacji i rosnacej samoswiadomosci ludzi. ze lacina stala sie jezykiem panstwowym a znali ja czarnofartuchowcy, zatrzymywanie narodu w nieoswieceniu braku szkol ale mnostwo kosciolow i katedr,zakazy w handlu i produkcji i bankowosci za co kk exkomunikowal, za sianie przez 2000 lat nienawisci do zydow jako mordercow... ostatni sobor to zmienil dopiero itd... to nasz wyjatkowy bezkarny panoszcy sie kk. gdziej indziej w obecnosci protestantow zostali zmuszeni do konkurencji to i biblie pozwalali czytac, u nas odwrotnie...tak z ofiarami, naszym narodem zgadzam sie. lecz na zachodzie przyczynili sie do rozwoju mysli i nauki. to wszystko za ataki na ten kosciol i dogmaty, u nas nie moglo byc zadnego sprzeciwu. o Bogu nie pisalem ani o czarnej materii lub przyspieszaniu ucieczki galaktyk, ani trancsendencji i pytaniach o sens na ktore daje odpowiedz tylko religia w jednym slowie 'wierze'
 • 2018-01-04 19:03 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  Co powiesz na to: W rejestrze pedofilów nie ma żadnego księdza. Nawet tego, który więził i gwałcił 13-latkę!
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22857877,w-rejestrze-pedofilow-nie-ma-zadnego-ksiedza-nawet-tego-ktory.html#MT
 • 2018-01-05 00:03 | Aspiryna

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Cytat: "Rejestr gwałcicieli i pedofilów w swojej jawnej części nie uwzględnia ani jednego z ponad 50 księży, których spis prowadzi fundacja Nie lękajcie się. Ministerstwo Sprawiedliwości przekonuje, że nikt nie został usunięty z rejestru ze względu na wykonywany zawód."

  "Prawo" i "sprawiedliwosc" PiSowskiej wladzy?
 • 2018-01-05 01:20 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  czasami dostaje e-mail z lista sex oferentow w miejscu gdzie mieszkam. tak stanowi prawo czyli kongres, pytaj sie wlasnych przedstawicieli wladzy ktorych wybrales, dlaczego w pl jest inaczej?
  za 20 lub 30$ dostaniesz pelne info o mnie i rodzinie, nawet liste mandatow, to jest horror, bo nie mozesz sie ukryc. z drugiej strony o tyle dobre ze wiesz z kim zi wsrod kogo mieszkasz. a to przynosi gromne zmiany we wzajemnym zachowaniu sie, szacunku, pewnosci wobec sasiada, otwartosci i budowaniu wspolnotowosci.
 • 2018-01-05 09:47 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  Co kraj to obyczaj. W USA wszystko jest przecież na sprzedaż, ale społeczeństwa rozumianego jako wspólnotę interesów tam od dawna nie ma. Są tylko ostro rywalizujące ze sobą jednostki, stąd też obserwujemy upadek Ameryki rozumianej jako US of A. I dobrze, gdyż USA są od lat 1950-tych (Korea!) największym zagrożeniem dla pokoju światowego.
 • 2018-01-05 09:51 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Aspiryna
  Prawo mamy wszędzie, a sprawiedliwości nie mamy nigdzie na świecie.
  "Na początek zabijmy wszystkich prawników" - William Szekspir w sztuce "Król Henryk VI”.
  Więcej tu: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/935256,na-poczatek-zabijmy-wszystkich-prawnikow.html
 • 2018-01-06 17:38 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  ja ciebie lubie >jakowalski<, zawsze masz argumentum rerum i jestes chyba jednym z ostatnich Mohikanow w tym upadajacym pismie, jeszcze sie produkujacych, jak z reszta kilku z nas.
  Oczywiscie nie zgadzam sie z twoja wiara ze USA upadaja.I ze sa najwiekszym zagrozeniem pokoju. Mieszkam na wielkiej wyspie otoczonej oceanami na ktorych panuja niepodzielnie USA i mamy wolny handel, obok 70 lat pokoju w swiecie, bez globalnej wojny. Zyjesz, twoi synowie nie zgineli na wojnie, twoje kobiety nie deportowano do >dorogije druzja< w alternatywnej wersji nie masz domu, ksiazek, pamiatek, mebli i zdjec i zadnej rodziny, worek miesa >dochodiaga<, - nie istniejesz, na sybirze jak miliony Polakow tam wymordowanych. To zrobili tobie ci wstretni amerykanie, wojne ktora wywolali i wygrali. zaglada miliardow. historie wygrani i napisza we wlasnej wersji. Wietnam to walka z imperializmem, wyklinany kapitalizm nagle sie odradza, wojna z korea, gdyby nie wygrana yankesow korea bylaby najwieksa potega, a dzis morduja ukraincow. to bandyci ci amerykanie.
 • 2018-01-06 22:57 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  Tylko Izrael jest dziś podobnym zagrożeniem dla światowego pokoju co USA. Wolnego handlu zaś nigdy nie było i nigdzie nie ma - dziś jest tylko handel ma amerykańskich warunkach, zwany w USA i państwach zależnych od USA „wolnym handlem”. Globalnej wojny nie ma od 70 lat, gdyż Rosja i Chiny mają broń jądrową i środki je przenoszenia, a więc USA może wywoływać tylko lokalne, ograniczone wojny, np. w Korei, Wietnamie, Syrii czy Afganistanie, ale nie może zaatakować ani Chin ani też Rosji.
  Kapitalizm zaś działa tylko dzięki eksploatacji biedniejszych krajów przez bogatsze, ale co będzie, kiedy biedne kraje zostaną całkowicie wyeksploatowane i nic już nie będzie można z nich wycisnąć?
  Pozdrówka
 • 2018-01-09 06:51 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  stawiazsz pytania fundamentalne w geopolityce i ekonomi. co zrobic zeby kraj zacafany ucywilizowac, uprzemyslowic i wprowadzic na otwarty rynek nieustannej wojny o konsumenta?
  Jak zapewnic swiatu pokoj, wobec krajow imperialistycznych w chwili wyraznie slabnacego hegemona?
 • 2018-01-09 09:53 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  Potrzebna jest nam aktywna polityka ekonomiczna - podobna do tej, która rozwinęła Koreę a przedtem Japonię. A takowa niemożliwa jest w ramach UE i NATO.
 • 2018-01-12 00:56 | Patagon

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  tak masz racje, juz sytuacja zwolnien podatkowych jakie USA i Europa nie powtorzy sie. Mieli swoj czas i wykorzystali go.
 • 2018-01-12 12:07 | jakowalski

  Re:Dziennikarze POLITYKI podsumowują rok w nauce. Co nas zaskoczyło?

  Patagon
  W sytuacji, gdy USA „jedzie” na olbrzymim długu:
  - zagranicznym w wysokości $18,624,000,000,000 ($57,300 per capita, 98% PKB) i
  - wewnętrznym wysokości $22,141,510,000,000 ($68,240 per capita, 107% PKB),
  to podatki trzeba zwiększać a nie zmniejszać, szczególnie zaś trzeba zwiększać podatki od największych zysków i nieproduktywnych majątków. Czy znasz to: http://www.usdebtclock.org ?
  Trump pewnie nic o tym „zegarze” nie wie. Zresztą on praktycznie nic nie wie poza tym, że ma robić tak jak to mu nakazują bankierzy z Wall Street, w których interesie jest przecież, aby rząd USA się u nich jeszcze bardziej zadłużał.