Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

(7)
Rok 2018 przyniesie więcej zagrożeń dla świata. Polska nie może sobie pozwolić na oddalanie się od Unii i NATO.
 • 2018-01-02 10:38 | Manifest

  AngloZionist

  Światem rządzi amerykański kompleks militarno policyjny, mafia neokonów i militarna zmowa AngloZionist. Putin jest zesłaniem opatrzności dla świata.
 • 2018-01-02 11:55 | Tanaka

  Szanowny panie redaktorze

  Lubię czytać pana teksty o polskiej armii i "polityce obronnej". Ma pan dużą wiedzę w sprawie i pisze pan rzeczowo. Jest pan, niewątpliwie, jednym z najlepszych komentatorów naszych spraw obronnych. Proszę zatem wyjaśnić, dlaczego Rosja miałaby się „ośmielić nas zaatakować”? Siła polskiego oręża, duma, honor i Maryja onieśmielają Rosję do zaatakowania Polski, to jasne, ale co ją - Rosję - do tego miałoby ośmielać? Jakie atrakcje, korzyści, zyski będzie mieć Rosja z wojennego zaatakowania Polski? Opanuje polskie huty, zbankrutowane kopalnie węgla kamiennego, do których wydobycia podatnik polski dopłaca ponad 50 złotych z każdą tonę? Może chce przejąć montownie Opla w Gliwicach przejętą przez Francuzów? Może Rosja chce opanować piękną Warszawę, by Rosjanie mogli korzystać ze spacerów po pięknie przebudowanych bulwarach nadwiślańskich i z licznych a sympatycznych knajpek warszawskich? Może chcieliby odebrać Pałac Kultury i Nauki? Albo przejąć jakieś polskie wiekopomne, a niedostępne dla Rosji wynalazki? Może „polski grafen”?
  Czy poświęci pan obszerniejszy artykuł, by wreszcie wyjaśnić to, czego inni nie umieją, albo nie chcą wyjaśnić: czemu Rosja ma napaść na Polskę?
  Bardzo chętnie przeczytam, spodziewam się, że będzie ten tekst przyczynkiem do zajmującej, poważnej i ważnej dyskusji, która jest Polsce bardzo potrzebna, skoro sytuacja jest tak poważna, że Rosja miałaby napaść.
 • 2018-01-02 23:39 | woytek

  Re:Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

  Rosja ma nadmiar własnego terytorium i nadmiar własnych problemów. Ma też nadmiar surowców odkrytych i nieodkrytych. Ten nadmiar jest łakomym kąskiem dla nudzących się miliarderów, którzy puścili własne narody w skarpetkach, więc muszą wskazać wroga dla puszczonego boso własnego narodu, aby walczył o powiększenie majątku znudzonych miliarderów. Aby zagrały werble wojenne trzeba ogłupić i zmotywowoć tych co będą ginęli. Do tego celu wynajmuje się Antków pod różnymi szerokościami geograficznymi, a Antki tak długo ogłupiają własne narody, aż one dojrzeją do poświęcenia własnego życia w imię Boga, Honoru i Ojczyzny. Jest tylko jedno ale, żadna wojna nigdy nie zakończyła się sukcesem organizatorów wojen. Wynik najczęście zaskakuje organizatorów i mocodawców. Reset jaki wykonuje wojna bywa,co prawda, jedyną metodą przekonania organizatorów wojen, że nie mieli rację wszczynając wojnę.
  Ale to już jest po ptokach.
 • 2018-01-03 00:06 | steve118

  Re:Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

  "Niedawny, niezwykle ostry atak na Polskę w publicznym wystąpieniu Władymira Putina przeszedł niemal bez echa, a powinien być słyszalny" ,??? Może Pan zechce zacytować treść tego ataku , to może będzie echo, bo świat o takim ataku nie słyszał. A poparcie Orbana to do czego nam ma być potrzebne? Do odparcia Rosyjskiego ataku? Wszystko to, może by się trzymało kupy, tylko jest jeden problem, Ruskie nie wiedzą że mają nas napaść. Muszą czytać Politykę i wsłuchiwać się w polskie media to może zaskoczą. Gdzie się podziałaś dawna POLITYKO?!!!. Co normalny człowiek w tym kraju ma czytać!
 • 2018-01-03 10:41 | Manifest

  Re:Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

  Tanaka, Autor nic nie napisze. Za to mu nie płacą. ZA pisanie źle o Rosji i o Putinie dobrze płacą. Wszystkie Twoje argumenty logiczne i trafne. Ale nie w POLITYCE.
 • 2018-01-03 12:17 | jakowalski

  Re:Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

  Tak, ale najprawdopodobniej ze strony Niemiec. Pani Merkel, aby odwrócić uwagę Niemców od problemów wewnętrznych Niemiec i aby przelicytować się patriotyzmem z AfD, napadnie na Polskę pod pretekstem ochrony polskiej konstytucji przed PiS-em, licząc na to, że nasze wojsko jest w jeszcze gorszym stanie rozkładu niż niemieckie i na pomoc V kolumny w postaci zwolenników PO, PSL, Nowoczesnej i SLD. Analogia do zagrożonej utratą stołka Pani Thatcher, która w podobnej sytuacji napadła na Argentynę, odbierając jej Malwiny.
 • 2018-01-03 13:01 | vandermerwe

  Re:Czy w 2018 roku czeka nas wojna?

  "Interwencja Moskwy skłoniła do podobnego ruchu Turcję i Iran,.."

  Sadze, ze Autor stawia woz przed koniem. Nim Rosja interweniowala w Syrii Iran juz byl tam aktywnie zaangazowany. Podobnie Turcja tyle, ze nie bezposrednio lecz jako aktywny czynnik wsparcia wszelkiej masci "rbeliantow" - poprawniej okresla ich Robert Fisk mianem "head choppers". Rosyjska interwencja byla jednym z czynnikow ktory przyczynil sie do zmiany frontu Turcji - przynajmniej czesciowej.

  Pozdrawiam