Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Panie Premierze ! Publikuj !

(5)
2018-01-02 14:05 | psr18gh
Panie Premierze! Publikuj! To hasło powinno jednoczyć opozycję i być warunkiem wstępnym do rozmów z panem Premierem Mateuszem Morawieckim. Nie ma sensu zgłaszać "na dzień dobry" dziesiątki przykładów złamania konstytucji przez obecną władzę. Wystarczy ten jeden przypadek, kiedy to była pani premier odmówiła ogłoszenia wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Nikt nie dał jej prawa oceniania wyroków Trybunału. To samo dotyczy pana premiera, inaczej będziemy mieli w Polsce anarchię. To powinno być "papierkiem lakmusowym" intencji pana Morawieckiego. Hasło na każdej manifestacji: "Morawiecki poblikuj", powinien nieść każdy opozycjonista któremu bliskie jest poszanowanie prawa w Polsce. Inne przypadki łamania konstytucji przez rządzących także są poważne, może nawet poważniejsze, ale ten opisany przeze mnie jest zrozumiały dla każdego Polaka.
 • 2018-01-02 17:38 | jakowalski

  Re:Panie Premierze ! Publikuj !

  Publikować muszą tylko naukowcy na zasadzie Publish or Perish.
 • 2018-01-03 12:01 | psr18gh

  Re:Panie Premierze ! Publikuj !

  Pani premier Beata Szydło nie opublikowała, więc zginęła. Choć ona nie jest naukowcem. Coś jednak jest na rzeczy z hasłem: "Morawiecki publikuj". Tak się dziwnie składa, że w dzisiejszej Rzeczpospolitej jest drugi artykuł pana profesora Mariusza Muszyńskiego - wiceprezesa Trybunału Konstytucyjnego. Końcówka tego artykułu wypadła słabiutko. Przestroga: "Ostrożnie z tezą, że ogłosić trzeba wszystko" byłby dobry na wiecu "dobrej zmiany", natomiast nie przystoi profesorowi, sędziemu Trybunału. Pan Muszyński dobrze wie, że hasło: "Morawiecki publikuj" jest bardzo niebezpieczne, ponieważ jest zrozumiałe dla każdego Polaka. Cała reszta szermierczej walki publicystycznej o łamaniu/nie łamaniu konstytucji lub ustaw jest dla przeciętnego obywatela Polski nudna i niezrozumiała. "Dobra zmiana" nie obawia się tej całej reszty, ale to jedno hasło: "Morawiecki publikuj" wywołuje w rządzących pot na plecach.
 • 2018-01-05 17:14 | Aspiryna

  Re:Panie Premierze ! Publikuj !

  Cytat:

  "Przemoc pojawia się częściej w związkach nieformalnych, a nie tych usankcjonowanych prawnie - uważa premier Morawiecki"

  Oto tematyka jaka obecnie zajmuje sie premier... tragedia!
 • 2018-01-08 08:33 | psr18gh

  Re:Panie Premierze ! Publikuj !

  Szkoda słów. Ciekawe na podstawie jakich badań pan premier oparł swoją opinię ? Na logikę, prawdopodobnie jest odwrotnie, ponieważ związki partnerskie nie wiążą żadne prawne ustalenia. Można rozejść się szybko i bez konsekwencji (pomijam kwestię podziału majątku). Związki partnerskie są silniej związane wzajemnym uczuciem i wzajemnym przywiązaniem. Przemoc w takim związku szybciej skończy się rozstaniem.
  Wracając do mojego tematu. W przyszłości opozycja, gdy zdobędzie władzę, także może nie publikować wyroków Trybunału. W końcu to żaden problem znaleźć prawnika który napisze opinię, że jakiś tam werdykt Trybunału jest sprzeczny z polskim prawodawstwem. Przykre jest to, że władza może łamać skandalicznie konstytucję "w majestacie prawa" a szary obywatel dostanie mandat za przechodzenia przez jezdnię "na szagę", zamiast pod kątem prostym.