Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

(14)
Czy publiczne ujawnianie wizerunków i danych osób skazanych za przestępstwa seksualne jest zgodne z europejskimi standardami?
 • 2018-01-02 16:45 | jakowalski

  Rejestr przestępców seksualnych

  Odpowiedziałem TAK na pytanie" czy publiczne ujawnianie wizerunków i danych osób skazanych za przestępstwa seksualne jest zgodne z europejskimi standardami", a nie na pytanie zawarte w tytule tego wątku.
 • 2018-01-02 18:58 | 60vito

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Czy dane księży pedofilów i informacje w jakiej parafii odbywają obecnie ,, posługę", również znajdą się w tym rejestrze?
 • 2018-01-03 09:36 | Kazimierz K

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  do jakowalski
  Ten temat jest kolejnym testem dla przeciwników obecnej władzy w Polsce.
  Pomijając wymiar prawny, ten projekt powinien być dobrym narzędziem do uniemożliwienia pedofilom dokonywania dalszych przestępstw, gdyż profilaktycznie ich eliminuje do korzystania z dobrych okazji. Wiadomo bowiem, że będąc trenerem, nauczycielem, harcerzem i opiekunem, ma się dużą większą sposobność do uprawiania pedofilii(wykorzystania seksualnego młodocianych).
  Ta sytuacja spowoduje również rozpoznanie prawdy, w jakim środowisku najczęściej dochodzi do tych przestępstw.
  Znając twoją wrogość do kościoła w szczególności w sprawie przypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich ze strony księży, ta ustawa powinna również spełniać twoje oczekiwania, gdyż mamy państwo które w sposób rzeczywisty a nie teoretyczny chcę za wszelką cenę osiągnąć skutek.
  To również pokazuje ludziom czemu służyć mają wprowadzane zmiany ustawodawcze w Polsce. Nie różnym elitom, lecz wszystkim ludziom.
  Obecnie coraz częściej ze strony hierarchów kościoła jest krytyka polityków(zapewne PIS) którzy nie są podobno otwarci na islamskich emigrantów, co zapewne super pasuje totalnej opozycji.
  To wszystko pokazuje, że walka z obecną większościową koalicją parlamentarną dopiero się rozkręca.

 • 2018-01-03 12:09 | jakowalski

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Kazimierz,
  Jestem za publicznym ujawnianiem wizerunków i danych osób skazanych za przestępstwa seksualne i uważam, że jest to w pełni zgodne z europejskimi standardami, a bardzo niewygodne dla Watykanu.
 • 2018-01-03 23:17 | Aspiryna

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Tym razem zgadzam sie z doktorem K. (jakowalski)!
 • 2018-01-04 02:09 | kruk

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Jezeli kazdy, kto zechce, bedzie mial dostep do oficjalnego rejestru, to nie mozna wykluczyc samosadow nad przestepcami. Zawsze moga sie znalezc swiatobliwi tropiciele zla, ktorym wyrok sadu nie wystarczy. Ostracyzm przestepcow moze tez wywolywac niezdrowe emocje.
 • 2018-01-04 03:05 | kade

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Kazimierzu K.,
  Publiczny rejestr wcale nie jest pomyslany tak, by mial na celu wspomoc walke (i profilaktyke) z przestepczoscia seksualna.
  Dla tego celu w zupelnosci wystarczylyby rozwiazania funkcjonujace w Wlk.Brytanii czy Francji.
  Tu jednak chodzi o cos zupelnie innego: o igrzyska i mozliwosc spolecznego linczu na poziomie werbalnym (mam nadzieje, ze tylko). To gra na najnizszych instynktach, cos jak publiczne egzekucje ku uciesze gawiedzi zadnej krwi.
  Tak samo jak komisja Jakiego nie ma na celu naprawy szkod wywolanych ustawy reprywatyzacyjnej, a sluzy na realizacji biezacych celow politycznych. Dowodzi tego juz sam fakt, ze koncentruje sie wylacznie na czasach, gdy w Warszawie wladze sprawowala HGW, a jak ognia unika zajecia sie dzialaniami pisowskiego prezydenta i pisowskich komisarzy.
  Takze Twoje twierdzenia:
  "(...) mamy państwo które w sposób rzeczywisty a nie teoretyczny chcę za wszelką cenę osiągnąć skutek.
  To również pokazuje ludziom czemu służyć mają wprowadzane zmiany ustawodawcze w Polsce. Nie różnym elitom, lecz wszystkim ludziom." sa z gruntu falszywe.
  A na marginesie dodam, ze nie liczylabym, zeby w rejestr obiektywnie odzwierciedlila stan faktyczny pedofilii w KK. Wiekszosc spraw przeciez nie ujrzalo i nie ujrzy swiatla dziennego.
 • 2018-01-04 10:05 | otu

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Ciekawe, czy ksieza tez znajduja sie w tym rejestrze?
 • 2018-01-04 18:45 | jakowalski

  W rejestrze pedofilów nie ma żadnego księdza!

  Kazimierz
  Co powiesz na to: W rejestrze pedofilów nie ma żadnego księdza. Nawet tego, który więził i gwałcił 13-latkę.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22857877,w-rejestrze-pedofilow-nie-ma-zadnego-ksiedza-nawet-tego-ktory.html#MT
 • 2018-01-04 19:38 | Hmm?

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  @kade - akurat Wielka Brytania nie może służyć za przykład skutecznej walki z pedofilią a raczej za jej matecznik (pedofilli, nie "skutecznej walki"). Opór przeciwko rejestrowi nie wynika z przekonania o jego nieskuteczności czy o przeznaczeniu dla "igrzysk", tylko z obawy lewicy, iż opóźnić on może dezintegrację porządku społecznego, dalece już posuniętą na zachodzie i opóźnianą przez "faszystów" z PiS w Polsce.
 • 2018-01-04 20:57 | jakowalski

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Na niedzielną mszę chodzi 36,7 proc. zobowiązanych do tego katolików - podał Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. To najniższy wynik w historii tego badania.
  http://wyborcza.pl/7,75398,22855493,ile-osob-chodzi-na-niedzielna-msze-kosciol-pokazal-najnowsze.html#BoxGWImg
 • 2018-01-05 17:12 | Aspiryna

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Czy mozesz "Hmm?" przedstawic jakikolwiek rzeczowy dowod na wyjatkowo idiotyczna teze ("tylko z obawy lewicy" itd.) jaka wysunales w swoim wpisie?
 • 2018-01-08 11:01 | Lukasz K.

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  jakowalski, musisz uwzględnić zasady prawne obowiązujące w kontekście tego rejestru, a wtedy zgłaszany przez antyklerykalne stronnictwa zarzut braku umieszczania na liście księży stanie się dla Ciebie jasny.

  Otóż, w świetle prawa, bo publiczny rejestr obejmuje jedynie najcięższe przestępstwa: gwałt na osobie poniżej 15 lat, gwałt ze szczególnym okrucieństwem, gwałt zbiorowy oraz recydywa. To znaczy, że nie będą publikowane wizerunki osób, które współżyły z 16-latkami czy dokonywały tzw. "innych czynności seksualnych" bądź posiadały pornografię dziecięcą. Publiczna część rejestru nie obejmuje osób za nie skazanych. Nie obejmuje ona też osób skazanych za gwałt na osobie powyżej 15 roku życia (chyba, że ze szczególnym okrucieństwem). Z tego powodu w rejestrze nie ma księdza Pawła K. z Wrocławia, skazanego za gwałt na nieletnim chłopcu. Ale jako, że ofiara księdza była starsza niż 15 lat, duchowny nie znalazł się w publicznej części rejestru. Nie ma także ks. Jacka S. z Legionowa, którego wyrok skazujący za zmuszanie nieletnich dziewcząt do seksu potwierdził w 2015 roku Sąd Najwyższy.
 • 2018-01-08 18:48 | jakowalski

  Re:Rejestr przestępców seksualnych może zaszkodzić walce z nimi

  Łukasz
  Czyli że prawo zostało ułożone tak, aby w rejestrze pedofili nie znalazł się ani jeden ksiądz-pedofil. :-( To ja chcę tak zorganizować rejestr punktów karnych, aby moje punkty się w nim nie znalazły, a właśnie po kolejnym Widzeniu i Nawiedzeniu, mianowałem siebie Najwyższym Kapłanem Kościoła Polsko-Maryjnego (czyli takiego, który za swojego Idola uważa Sierotkę Marysię a za proroka - Marię Konopnicką).