Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

(9)
Szkoda, że stajemy się negatywnym bohaterem światowych mediów.
 • 2018-01-02 19:47 | helen G

  Ztrudnienie obywateli Polnocnej Korei w Polsce

  Α może tak reszte państw nie zatrudnialoby Polakow, bo wiekszosc swoich zarobkow wylylaja do kraju wspierając w ten sposób rząd PIS-u? Co za logika? Czy tylko Polnocna Korea posiada bron nuklearna, grozac nia? Reszte krajów posiadających taka bron, ma ja w celach pokojowych?
 • 2018-01-02 20:26 | Greg S.

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  Dlaczego artykuł pomija zupełnie perspektywę zatrudnianych w Polsce Koreańczyków? Czym dla nich jest praca w Polsce? Szansą? Wyborem? Przymusem? Zastanawiam się dlaczego mają płacić utratą pracy za przewiny koreańskiego reżimu.
 • 2018-01-02 20:49 | lubat

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  Nie dajmy się zwariować! „New York Times” ma swoje powody, aby obszczekiwać Kima, ale my nie musimy się tym specjalnie przejmować, tym bardziej, że w tym oskarżeniu jest zbyt dużo trybu przypuszczającego. Około 147 tys. obywateli Korei Północnej pracuje za granicami dlatego, że są tańsi, niż pracownicy polscy, ukraińscy czy litewscy, więc mowa o sumach rzędu kilkuset mln dolarów rocznie, trafiających dodatkowo do budżetu jest fantazją NYT.
  Poza tym, jeśli u nas pracuje (podobno) 450 osób, to kto zatrudnia pozostałych? Nie jesteśmy tak bardzo osamotnieni w tej sromocie. Do tego dochodzi problem, jak zmusić prywatne firmy do rezygnacji z dobrych i zdyscyplinowanych pracowników, a do tego tanich? Wracamy do systemu nakazowego?
  Niespecjalnie powinniśmy też się przejmować pretensjami Amerykanów. Oni nie za bardzo się liczą z nami, gdy idzie o interes. Np. w sprawie dostaw naszego sprzętu wojskowego do Iraku, wydutkali nas bez mydła, a do tego zrobili nam czarny piar.
 • 2018-01-03 08:29 | żabka konająca

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  ale wstyd i sromota! Liczby mówią same za siebie:
  - 19 polskich chlebodawców
  - 450 Koreańczyków, obywateli wrażego państwa
  - od 30% do 80% godziwych zarobków płaconych przez polskich przedsiębiorców
  pochłaniane przez imperium zła
  Nic tylko się pochlastać, ewentualnie zdać się na sankcje i samosądy. A jak tam pozostali szefowie na świecie zatrudniający 146 550 osób? Nie zakłopotani?
 • 2018-01-03 11:56 | jakowalski

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  żabka konająca
  Znaczy się, że te zarobki Koreańczyków pochłaniane są przez imperium zła czyli USA?
 • 2018-01-04 02:53 | neospasmin

  Na bruk z nimi ! -pisze pani Solska

  Zastanawiam sie gdyby podobny tekst ukazal sie w Der Kurier we Wiedniu w grudniu `81:

  "Nie zatrudniajcie Polakow- to co zarobia wysylaja do kraju a tam pieniadze trafiaja do panstwowego Pewexu..."

  Jak oceniany bylby taki tekst? Jak wiec oceniac to co napisala p.Solska?
  60 lat temu do Polski przyjezdzaly koreanskie dzieci. Ofiary amerykanskich bomb.Na rehabilitacje.
  Dzis z tamtej solidarnosci ani sladu- w telewizji amerykanski MASH- pokazujacy tamta wojne z innej, komediowej strony.Jakie czasy taka Solska, nonsorry!

  marcin.lazarowicz
 • 2018-01-04 13:56 | vandermerwe

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  "A to, co wyprawiają z bronią atomową władze dalekiej Korei Północnej,[...]"

  Czy Autorka moglaby wyjasnic, co wyprawiaja z bronia atomowa wladze Korei Polnocnej? Z tego co wiem, przeprowadzono proby z ladunkami jadrowymi - nic wiecej. Moze warto wyjsc poza propagandowe hasla.

  Pozdrawiam
 • 2018-01-04 23:05 | prenumeratorpolityki

  "Wczesniejsi" emeryci wspieraja rezim Kim Dzong Una

  " naciskane przez przedsiębiorstwa, które coraz częściej nie znajdują ludzi do pracy. ... chciałoby zatrudnić więcej osób, ale nie znajduje chętnych... Brak ludzi stał się dla wielu firm poważnym hamulcem rozwoju."

  Jednym slowem pracownicy z KRDL pogodzili naszych ultra kapitalistow (bez taniej sily roboczej nasza gospodarka padnie) z zatwardzialymi komunistami z Towarzystwa Polsko-Koreańskiego (KRLD ma bron nuklearna, ale USA tez ma, cytat z forum), ktorych tutaj pelno (szczeka mi opadla) i jedni i drudzy nie widza problemu w zatrudnianiu Koreanczykow z polnocy i wspieraniu w ten sposob nieobliczalnego kraju z jego arsenalem nuklearnym.

  Z artykulu dowiedzialem sie, ze winne wspieraniu niewolnictwa jest przed wszystkim

  "Przywrócenie wcześniejszego wieku emerytalnego, ponieważ więcej starszych osób kończy aktywność zawodową, niż młodych wchodzi na rynek pracy..."

  WSTYDZCIE SIE EMERYCI!!!

  Natomiast nie widzialem w artykule sugestii ze skoro jest problem z pracownikami trzeba im zaproponowac lepsze warunki finansowe... o co to to nie... przeciez to zabiloby nasza kwitnaca gospodarke.....
 • 2018-01-07 11:53 | jakowalski

  Re:Polacy zatrudniają obywateli Korei Północnej, pośrednio wspierając reżim

  prenumeratorpolityki
  Otóż to!