Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chińczycy coraz więcej inwestują w Europie

(4)
Komisja Europejska bezradnie patrzy na falę chińskich inwestycji. Nie ma ruchu, bo każdy kraj członkowski prowadzi wobec Pekinu własną politykę. Ten chaos Chińczycy umiejętnie wykorzystują.
 • 2018-01-03 16:27 | KTD

  W jedwabnej sieci

  Ironia tej sytuacji jest to, ze Chińczycy do pewnego stopnia kopiują i wykorzystują doświadczenia amerykańskiego modelu światowej gospodarki stworzony w Bretton Wood w 1944 roku, który na skutek krótkowzroczności amerykańskich elit zakończył żywot w latach 70-tych a Unia Europejska doświadcza skutków tego, ze nie próbowała tego modelu zastosować na mniejsza skale u siebie. Jeśli władze unijne nie wyciągną wniosków z własnych błędów, konsekwencje tej krótkowzroczności dla całego systemu bedą bardzo dotkliwe. Mam nadzieje, ze w przyszłości nie będziemy podsumowywać okresu istnienia Uni słowami St Wyspiańskiego : "Miałeś chamie złoty róg..."""""
 • 2018-01-23 22:51 | Satoshi Politico

  Re:Chińczycy coraz więcej inwestują w Europie

  Wreszcie dla odmiany jakiś tekst Polityki na temat tego, co naprawdę ważne na świecie.
 • 2018-01-24 13:15 | jakowalski

  Re:Chińczycy coraz więcej inwestują w Europie

  KTD
  Polska i Polacy tracą na członkostwie Polski w UE, przynajmniej na obecnych warunkach i w Unii o obecnym kształcie, czyli w Unii zdominowanej przez Niemcy i Francję, Unii, w której Polska praktycznie nie ma nic do powiedzenia. Nie oznacza to więc, że nowa, prawdziwie Europejska UE, a więc nie kończąca się na Bugu i granicy Liwy, Łotwy i Estonii z Białorusią i Rosja, nowa prawdziwie demokratyczna UE, która powstałaby na bazie zlikwidowanej obecnej Unii, tak samo jak ONZ powstała na bazie zlikwidowanej Ligi Narodów, nie będzie mogła funkcjonować z korzyścią nie tylko dla bogatego Zachodu Europy, ale dla całej Europy. Niestety, ale bogaty Zachód Europy chce mieć ciastko i jej zjeść, czyli chce mieć korzyści płynące z integracji europejskiej, ale nie chce ponosić jej kosztów, a kosztem dla Zachodu Europy musi być tu przejściowa obniżka standardu życia jej zamożniejszych mieszkańców, aby w ten sposób szybko i wyraźnie wyrównać nierówności w dochodach i majątkach istniejące obecnie pomiędzy zamożnym Zachodem Europy a jej mniej zamożnym Wschodem. Inaczej, to integrację europejska czeka takie samo fiasko, jakie spotkało przeprowadzoną przecież na znacznie mniejszą skalę, ale podobnie nieudolnie integrację byłego NRD z zachodnimi krajami związkowymi obecnej RFN. Tam też łudzono się, że da się zintegrować biedniejsze wschodnie landy z bogatszymi zachodnimi bez znacznego obniżenia stopy życiowej w zachodnich landach. Po prostu w kapitalizmie nic nie ma za darmo.

 • 2018-03-26 02:58 | kharper

  nie inwestuja, a kupuja

  mechniizmy ktore generuja cash flow:firmy ubezpieczeniowe, hotele, energie, supermarkety, kina etc, w grupie 16+1 panstw "inwestuje" za nasze, gwarantowane fundusze rzadowe, czyli my inwestujemy i zyrujemy im inwestycje