Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chińczycy coraz więcej inwestują w Europie

(1)
Komisja Europejska bezradnie patrzy na falę chińskich inwestycji. Nie ma ruchu, bo każdy kraj członkowski prowadzi wobec Pekinu własną politykę. Ten chaos Chińczycy umiejętnie wykorzystują.
  • 2018-01-03 16:27 | KTD

    W jedwabnej sieci

    Ironia tej sytuacji jest to, ze Chińczycy do pewnego stopnia kopiują i wykorzystują doświadczenia amerykańskiego modelu światowej gospodarki stworzony w Bretton Wood w 1944 roku, który na skutek krótkowzroczności amerykańskich elit zakończył żywot w latach 70-tych a Unia Europejska doświadcza skutków tego, ze nie próbowała tego modelu zastosować na mniejsza skale u siebie. Jeśli władze unijne nie wyciągną wniosków z własnych błędów, konsekwencje tej krótkowzroczności dla całego systemu bedą bardzo dotkliwe. Mam nadzieje, ze w przyszłości nie będziemy podsumowywać okresu istnienia Uni słowami St Wyspiańskiego : "Miałeś chamie złoty róg..."""""