Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W sprawie aborcji zajmujemy się politycznymi gierkami zamiast meritum

(10)
W sprawie aborcji niemal wszyscy zaczęli śpiewać do melodii, którą wymyślił PiS – znany zwolennik praw kobiet i obywatelskich inicjatyw. Znika w tym twardy fakt: to PiS, a nie opozycja, chce znacznie zaostrzyć ustawę aborcyjną.
  • 2018-01-11 19:48 | jakowalski

Lewicy w Polsce od dawna nie ma!

Zwolennicy ancien régime PO, SLD i PSL dalej nie są w stanie zrozumieć, że to obecne wysokie poparcie dla PiS-u wynika głównie z tego, że jest to jedyna jak dotąd partia, która po roku 1989 zajęła się na serio problemami zwyczajnych Polaków i stara się im jakoś pomóc. Obniżyć notowania PiS-u mogłoby więc tylko popełnienie przez Kaczyńskiego jakiego ogromnego, fatalnego błędu, np. zbytnie podlizywanie się klerowi w sprawach obyczajowych typu dalszego zaostrzenie prawa antyaborcyjnego czy też rezygnacja z 500+ dla samotnych matek i par bez ślubu kościelnego. Nie da się bowiem ukryć, że sukcesy PiS-u pochodzą z tego, że jest to obecnie jedyna w Polsce partia polityczna, która na prawdę interesuje się losem zwyczajnych Polaków, ale ponieważ nikt w PO, Nowoczesnej, PSL czy też SLD i Razem nie chce albo też nie jest w stanie tego zauważyć i zrozumieć, to czekają nas długoletnie rządy PiS-u, niezależnie, czy to się przeciwnikom obecnej władzy podoba czy też nie.
  • 2018-01-11 19:49 | jakowalski

Re:W sprawie aborcji zajmujemy się politycznymi gierkami zamiast meritum

Współczesna lewica jest w głębokim kryzysie na całym świecie, jako że odeszła ona od nauk Marksa i tym samym przestała ona dbać o interesy ludzi pracy, a zajęła się tematami zastępczymi, takimi jak przywileje dla gejów i lesbijek, feminizmem, popieraniem nielegalnej imigracji z III świata etc. Zamiast lewicy mamy więc dziś tylko pseudolewicę - taką jak np. w Polsce pseudosocjaldemokratyczna SLD i pseudolewacka partyjka „Razem”. Przecież SLD dawno temu, pod kierownictwem Kwaśniewskiego i Millera. zdradziła interesy ludzi pracy, a pseudolewicowa a nawet i pseudolewacka partyjka „Razem” reprezentuje w Polsce w istocie interesy pewnych kręgów wielkiego ponadnarodowego zachodniego kapitału, jako że głosi ona ideę sprowadzenia do Polski setek tysięcy tzw. uchodźców (czytaj nielegalnych imigrantów ekonomicznych) z III świata aby powiększyć popyt i jednocześnie obniżyć płace, a więc aby zwiększyć zyski zachodnich firm działających w Polsce. Tyle, że Pan Zanberg (de facto szef tej partyjki) i jego partyjni koledzy oraz koleżanki zapomnieli, że ci rzekomi uchodźcy nie przyjechali do Europy aby pracować, a tylko aby pobierać zasiłki, a więc nie zwiększą oni podaży siły roboczej, czyli że nie obniżą oni płac (tak jak to np. zrobili w UK legalni imigranci z Polski a wcześniej Turcy w RFN), a wzrost popytu spowodowany ich przybyciem będzie tylko pozorny, jako że kupować oni będą albo na kredyt, którego nigdy nie spłacą, albo też za zasiłki, finansowane z podwyższonych podatków płaconych przez pracujących Europejczyków, czyli że ta nielegalna imigracja z III świata zwiększy tylko zadłużenie i obniży poziom życia ludzi pracy w Polsce a generalnie w Europie, a wcale nie zwiększy ona zysków kapitału. Ale co ja poradzę na to, że owa partyjka Razem i jej elektorat są, tak jak SLD i elektorat tej partii, tylko tzw. użytecznymi idiotami (useful idiots) w służbie pewnych kręgów zachodniego, ponadnarodowego kapitału?
  • 2018-01-11 23:09 | kaczucha-klamczucha

Dzięki za jedyny spokojny i MERYTORYCZNY komentarz w sprawie. Poza tym tylko histeria (w "antypisie") albo rechot (w "pisie").
  • 2018-01-11 23:42 | piotr_r

Panie Mariuszu,
    zgadzam się, że to PIS rozgrywa co przejdzie a co nie przez parlament, ale ...

1. to było głosowanie o przesłaniu projektu do komisji, więc ...
    a) można było przewidzieć, że PIS zagra pod publiczkę i zagłosuje tak by projekt przeszedł dalej, bo to oznacza, że "nie wywalamy do kosza zebranych podpisów" czyli jedno z haseł wyborczych,
    b) głosowanie przeciw (3 x PO) na tym etapie, to nie jest deklaracja światopoglądowa tylko pytanie do PISu czy znajdzie się dla nich miejsce,
    c) niewzięcie udziału w głosowaniu, gdy się było na sali obrad, to ... nawet nie wiem co to miałoby być, bo jeśli nie mrugnięcie do PISu to przynajmniej zostawienie czystej karty "nie wiem, nie znam się, nie głosowałem, odpowiem jaki mam pogląd jak Pan powie z jakiej redakcji jest",

2. "PIS policzył posłów na sali i zagłosował tak by być częściowo ZA i spowodować, że opozycja wywali projekt do kosza" - to by było możliwe, gdyby wiedział, że trzy osoby zagłosują przeciw i kilka wyjmie karty, czyli albo to nie jest prawda, albo uprawiał hazard i zgadywał, albo wiedział jak się zachowa opozycja ... wg mnie skoro nie ryzykował nic, a wręcz zyskiwał przesyłając projekt dalej, to pierwsza wersja jest najbardziej prawdopodobna, choć najbardziej korzystna jest ta która się ziściła :/

3. zdaję sobie sprawę, że opozycja w parlamencie nie ma za dużo do powiedzenia, ale właśnie dlatego powinna być i słuchać wystąpień RPO lub w tym przypadku Barbary Nowackiej, powinna brać udział w każdym głosowaniu ..., gdy rozpoczynał się proces Breivik'a sędziowie i prokuratorzy podeszli do niego i podali mu rękę, zachowali się jak w każdym innym przypadku, ale to zarazem oznaczało "nie będziesz nam narzucał swoich zasad".

wracając do meritum, tak to PIS decyduje co się stanie z jednym i drugim projektem, szkoda tylko, że opozycja przegrała w szatni, a nie po walce :(

pozdrawiam
    Piotr
  • 2018-01-12 10:49 | a.gruszczynski

To trafny komentarz w sprawie ustawy.
    W sprawie wyborów i wyborców wydaje mi się, że to skutek wieloletniej narracji prawicowo-katolickiej, która zasiała nienawiść do lewicy a SLD swoim serwilizmem ją ośmieszyła. Dla leniwych i mających niewolnicze w większości korzenie ( z wszystkimi tego konsekwencjami) ta wieloletnia akcja zaowocowała uproszczeniem liberalizm, nie daj Boże lewicowy to komunizm i lewactwo. Niestety i PO od zawsze i koniunkturalnie i Nowoczesna też grają w tę grę. Lewicowy klasowo elektorat stał się dzięki Pisowi "panami" z nadania w prostej grze z chłopa król. Może to znak czasów
    i tak toczą się dzieje w erze postprawdy. Niestety, większość tego co nowoczesne wprowadzali w Rzeczpospolitej zaborcy wbrew tzw. prawdziwym polakom-katolikom, obrońcom wiary. Liczyłem na EU ale już tego nie dożyję.
    Od 25 lat czekam na partię z nazwą socjaldemokracja. prawica, lewica, liberalna, a otrzymuję władzopazerne: platformy, ruchy, sojusze, ligi, kody. kukizy, palikoty itp. . Nawet obecna moja faworytka RAZEM , ale tutaj jest jasna deklaracja ideowa, jest przejrzysta. Na razie jest lekceważona, ale wystarczy lądowanie w granicach 5-10% a już się za nią wezmą służby i media z wyborczą i tvn24 w sojuszu. jedni otwarcie inni choćby nie stając w obronie. Ten UKŁAD jest wygodny dla władzy bo ją cementuje i nie wymaga wysiłku, dla społeczeństwa bo zwalnia od bólu myślenia, dla kapitału bo ma spokój, kościoła bo robi co chce, mediów bo mają oglądalność i ustawki tych samych bokserów na ringu.
    Nowe jest możliwe tylko!!!! na zgliszczach starego. Mam świadomość, że to moja utopia, ale urodziłem się idealistą, jestem idealistą i umrę idealistą.
  • 2018-01-12 17:26 | ajh

Nie mozna pozwalac roznym indywiduom, Gryglasom i Sowom, zeby zapewniali sobie wybor doczepiajac sie do jakiejs partii, a potem wbijali im noz w plecy. Nie rozumiem, dlaczego Tusk tolerowal w PO roznych Gowinow i Zalkow, a ministrow sprawiedkiwosc wybieral sposrod konserwy. Przedwczoraj jeden z nicjh po raz drugiwbil noz w plecy PO, a jako minister spr wprowadzil do rzadu oblata Krolikowskiego, fana Hosera!
  • 2018-01-12 22:38 | mar00

w końcu racjonalny głos w tej wrzawie.. nie usprawiedliwiam opozycji, bo rzeczywiście dała ciała, ale trzeba widzieć że to tylko plama w sferze symbolicznej.. większość i tak przegłosuje co będzie chciała.. takie są realia, taki skład Sejmu wybraliśmy..
  • 2018-01-13 10:18 | Dawid D

Wreszcie ktoś sensownie pisze i widzi to co jest istotne.
  • 2018-01-13 17:03 | jotes49

Są jeszcze w Polsce rozsądni ludzie,popieram w 100%
  • 2018-01-13 19:12 | jotes49

Przeraża głupota części lewicy (p.Zandberg,p.Nowicka et consortes),która głównego wroga widzi w PO i.N.Do tego grona dołączyła duża grupa dziennikarzy.Uważam,że w pełni zasługują na dumne miano "osłów trojańskich opozycji".