Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Kibice” zaatakowali w Częstochowie Demokratyczną RP i Obywateli RP

(14)
Dwie demonstracje w jednym miejscu. Zgłoszone do władz miasta. Niechronione przez policję. Co wydarzyło się w sobotę na Jasnej Górze? Oto reportażowa, bardzo osobista relacja z pierwszej ręki.
  • 2018-01-14 19:57 | Mad Marx

Kibole na Jasnej Górze

Korporacja Katolicka już dawno uległa skurwieniu. Jeszcze w Średniowieczu. Nie wiem czego można się było spodziewać- Ze jakiś klecha wyjdzie i przemówi to tych bandytów żeby się zachowywali po chrześcijańsku ??? Przecież sami ich zapraszali i doskonale zdawali sobie sprawę, jakiego autoramentu to są ludzie.
    Tyle samo mają wspólnego z tym, czego nauczał Jezus co krzyżowcy Szymona z Montrort mordujący poddanych Ramona z Tuluzy- równo katarow, katolików żydów i muzułman....
  • 2018-01-14 21:03 | mzak

Re:„Kibice” zaatakowali w Częstochowie Demokratyczną RP i Obywateli RP

"Panno Święta, co jasnej bronisz Częstochowy. I w Ostrej świecisz Bramie!... Jak daleko odpłynęli Polacy w swojej wolności, wierze, niepodległości.To, że sceny przemocy, chamstwa, rasowej nienawiści i zwykłego bandytyzmu coraz częściej są milcząco /co najmniej/ wspierane przez polski kościół katolicki pokazuje, jak daleko jest on nie chrześcijański. O ile pamiętam, Chrystus swoje nauki opierał na miłosierdziu- rzecz dla wielu księży, będąca pustym sloganem. Do tego, był Żydem. Nie był Prawdziwym Polakiem, urodził się w ubóstwie- że przypomnę te podstawowe wydawałoby się, prawdy religijne. Polski i chyba nie tylko, kościół kat w swojej pazerności dóbr doczesnych, w chciwości władzy poprze każdą siłę, która podeprze jego chciwości. Daleko odszedł od podstaw wiary. Takie czasy, tacy ludzie.
  • 2018-01-14 23:59 | miki-dwa

trochę a może nawet bardziej niż trochę mijacie się Państwo z prawdą, brzydka manipulacja. To nie kibice z pielgrzymki zaatakowali tych osobników ale odwrotnie. To ci pożal się Boże obywatele RP przyszli na błonia jasnogórskie i zakłócili uroczystości kibiców! Swoje zgromadzenie czy demonstrację mieli w innym miejscu ale przyszli na Jasną Górę - to była zaplanowana prowokacja. Obrzydliwy sposób na demonstrowanie czegokolwiek - zakłócanie uroczystości religijnych. "Polityka" coraz bardziej się kiepści, fu
  • 2018-01-15 00:22 | opal58

Katastrofalny brak jednej litery.

Kibice Unii Tarnów mieli transparent z napisem "white uniAted", a nie "white UNITED". Dziewczyno, robiłaś przy mnie zdjęcia, więc masz je w kompie, albo na karcie w aparacie. Bardzo proszę o rzetelność, bo za chwilę "WHITE COFFEE" będzie ksenofobią. Nienawidzę ONRu i czekam na chwilę, kiedy zostanie zlikwidowany. Ale bardziej nienawidzę manipulowania faktami, czy ludźmi.
    Dziennikarze, doprowadźcie najpierw do delegalizacji faszystowskich i neonazistowskich symboli takich jak falanga, czy krzyż celtycki. Potem róbcie zadymy. ""
  • 2018-01-15 09:41 | J.E. Baka

Najbardziej smutne jest to, że te bzdurne hasła "precz z komuną" (pytanie, co tutaj jest tą komuną? Unia Europejska? PO? KOD? A może wszystko po trochu?) krzyczy smarkateria, która komunę zna tylko i wyłącznie z książek, gazet lub relacji jakichś innych ludzi. Jakie oni mają o tym pojęcie? Moim zdaniem żadne. I właśnie dlatego chrzanią to co chrzanią głupio i bezrefleksyjnie.
  • 2018-01-15 10:56 | opal58

Teraz cały ten artykuł stracił swój wydźwięk po zamianie "white united" na "white uniAted". Przypomnę jedynie, że ani krzyż celtycki, jako symbol neonazizmu nie jest w Polsce zakazany, jak również czcionka, którą ten napis został wydrukowany na banerze skinheadów Unii Tarnów zakazany nie jest. Nienawidzę ONRu i przyległości, ale jeszcze bardziej manipulacji i nierzetelności. Byłoby śmiesznie, gdyby nie było strasznie.
  • 2018-01-15 10:57 | tuciu

Sercem jestem z Panią, ale mam też gorzką refleksję, że rasizmem kibiców nikt nie przejmował się przez lata i dopiero PiS musial dojsc do władzy, żeby dziennikarze zaczęli dokumentować ten syf i uświadamiać społeczeństwo. Prawa strona potrafiła z picia piwa na Woodstocku zrobić czarną legendę i wbijać ją latami do głów swoich stronników. Centrum i lewa strona są w porównaniu medialnie bezsilne i budzą się dopiero z wieloletniego snu.
  • 2018-01-15 16:15 | Pan Wojtek

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.(J 10, 11-13, za Biblią Tysiąclecia).

Kim jesteście kochani - milczący w tej sprawie - biskupi? Dobrymi pasterzami czy najemnikami?
  • 2018-01-15 18:30 | &

To zadni kibice tylko faszysci z krzyzem w reku, niebezpieczni fanatycy. Hitler tez byl wierzacy i spowiadal sie.
  • 2018-01-16 08:43 | Kazimierz K

Kto bardziej potrzebuje Boga, grzesznicy czy ludzie święci. Lecz podobno nie ma ludzi bez grzechu. Dlatego do Boga a takim miejscem jest Jasna Góra, może przyjść każdy, nawet prostytutki i złodzieje, lecz pod warunkiem, że ich celem nie jest zakłócanie modlitwy innych, czy porządku publicznego. Niestety niektórzy ateiści i agnostycy tego nie rozumieją, lub celowo nie chcą zrozumieć, czego przykładem są szkalujące wypowiedzi na temat kibiców, a przez niektórych obraźliwie nazywanymi kibolami. To co nie jest zakazane, jest dozwolone i dlatego nie można bezpodstawnie obrażać innych za propagowanie jakiś symboli. W polskim społeczeństwie historycznie nie było żadnych tradycji faszystowskich, chyba że tradycje patriotyczne i narodowe, tak jak w okresie bolszewizmu, prawnie zrównamy z szowinizmem i faszyzmem. Co niektórzy żądają od przedstawicieli kościoła niezrozumiałych dla mnie działań, które miały by jakoby spowodować jakąś siłę sprawczą, celem publicznego osądzenia czegoś co tak naprawdę jest zwykłą prowokacją i hucpą. Cytaty z biblii niestety trzeba dobrze rozumieć, a ich niecne i instrumentalne wykorzystywanie jest dużym nadużyciem.
    Niech prokuratura i sądownictwo miele te wszystkie przypadki zakłócania porządku publicznego, co również pozwoli na bardziej zdroworozsądkowe podejście, co jest prawnie dopuszczalne, a co przekracza prawne reguły i jest karalne.
  • 2018-01-16 12:57 | znafca in spe

A mnie podoba sie haslo;
    "raz krzyzem, raz rózancem ta czarna szarancze"
  • 2018-01-16 17:43 | Harnas

@Kazimierz K getto ławkowe na uczelniach, dla Żydów w latach 30-tych to nie był faszyzm ??? To coś nowego !!! Stanie z transparentem,który nie obraża, na błoniach pod klasztorem - to jest zakłócanie modlitwy ??? Kibolskie ustawki, zabójstwa w obrębie wrogich grup kibolskich nie miały miejsca ??!! Pisze Pan na tym forum na zlecenie czy jest Pan ślepy i głuchy na rzeczywistość. Stawiam na to pierwsze.
  • 2018-01-17 13:16 | artur702

Re:„Kibice" bandyci zhańbili ponownie Jasną Górę.

Nie bywam na zhańbionej Jasnej Górze, nie bywam na zhańbionym Wawelu, nie bywam w zhańbionym pisowskim kościele. Moja Ojczyzna duchowo staje się coraz bardziej uboga. Ważne, byśmy my sami nie tracili ducha żyjąc w nadziei, że wrogowie Polski i Polaków w niedalekiej przyszłości odpowiedzą za swoje zbrodnie przed niezawisłymi sądami wolnej Polski.
  • 2018-01-17 17:24 | Kazimierz K

do@Harnas
    Takim podejściem do tematu, nie jesteśmy wstanie na pewno uzyskać zrozumienia.
    Sprawa antysemityzmu w Polsce, jest przecież zupełnie odrębnym problemem i nie powinno się jej łączyć z przedmiotowym tematem. Problem getta ławkowe w Polsce w latach 30 tych, to był "pikuś", w stosunku co w sprawie narodu żydowskiego i innych narodów świata np. realizowały takie kraje jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Anglia, Portugalia, Włochy, Holandia,Japonia, Rosja itp.
    Nie dotyczy to tylko XX wieku, lecz i wcześniejszego okresu dziejów. To dlatego największa ilość ludzi pochodzenia lub wyznania mojżeszowego mieszkała w I Rzeczypospolitej, a następnie w II Rzeczypospolitej.
    Dlatego jeżeli mamy obecnie dyskutować o jakimś zagrożeniu faszyzmem ze strony polskiego społeczeństwa , to trzeba być naprawdę złośliwym wobec Polski i Polaków. Jakieś faszyzujące grupy ponad 100 razy silniejsze i bardziej zorganizowane, pojawiają się w wielu krajach europejskich w szczególności w Niemczech i tam bym bardziej widział jakieś zagrożenie dla pokoju i porządku publicznego.
    Sprawa tak zwanych prawdziwych "kiboli" w szczególności w piłce nożnej, dopiero obecnie w Polsce jest odpowiednio rozpracowywana, że mamy do czynienia ze zwykłymi przestępcami narkotykowymi itp. Jednak do "jednego worka z nimi", nie można wkładać normalnych kibiców klubowych piłki nożnej , którzy mają prawo do różnorodnych dopuszczalnych form wspierania swojej drużyny. Jeżeli z pośród nich pojawiają się jacyś narodowcy i fanatycy polityczni, to również ich obowiązują określone normy zachowań. W tym jednak przypadku powinna zareagować PZPN i karać dany klub, tak jak to jest w przypadku UEFA. Mamy w Polsce demokrację i zgodnie z prawem każda legalnie działająca organizacja społeczna ma prawo do manifestacji, lecz zgodnie z uzyskanym pozwoleniem i obowiązkami. To przede wszystkim dana organizacja bezpośrednio odpowiada za wszelkie nieprawidłowości i zaniedbania. Organy państwowe jak Policja nie może ochraniać każdej manifestacji i być wszędzie.
    Jak było na Jasnej Górze wyraźnie napisałem, że tym powinny się zająć odpowiednie organy państwowe.
    Dlatego proszę mi odpowiedzieć w którym przypadku moja ocena sytuacji odbiegała od rzeczywistości i dlaczego zarzuca mi Pan, że jestem ślepy i głuchy, oraz że pracuję na czyjeś zlecenie. Jeżeli już to różnimy się światopoglądowo i to prawdopodobnie w wielu sprawach. Nie oznacza to jednak, że w tych przypadku druga strona ma moralne prawo stawiać jakieś mnie, tego rodzaju zarzuty.
    Właśnie od takich sytuacji zaczyna się w przestrzeni publicznej chamstwo, obłuda, fałsz i zakłamanie.