Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

(8)
Nowy minister MON ma przyspieszyć modernizację polskiej armii. Przypominamy wszystkie obietnice Antoniego Macierewicza i mówimy: sprawdzam.
 • 2018-01-15 14:24 | turpin

  Scheda po Macierewiczu

  Pan Redaktor dopuścił sie karygodnej manipulacji, przemilczając Największy Zakup Zbrojeniowy, jakiego MON dokonało pod rządami Niesamowitego Antoniego: SAMOLOTY DLA VIPów!

  Dzięki temu zakupowi dopiero teraz będzie można spakować cala wierchuszkę PiSu i wywieźć bezpiecznie gdzieś z dala od Polski, najlepiej na San Escobar.

 • 2018-01-15 15:24 | Satoshi Politico

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  Zawsze z b. dużym zainteresowaniem czytam teksty pana Swierczyńskiego. Te rzeczowe, precyzyjne w detalach analizy doskonale przystają do znaczenia angielskiego słowa "insight". Zwróciło także moją uwagę, że teksty p. Swierczyńskiego są rzadko komentowane. Zważywszy na poziom intelektualny znacznej części dyskusji w forach czytelników stron internetowych Polityki należy to uznać za komplement. W obliczu rzeczowych wywodów (np.: co MON obiecało, a co zrealizowało?) milkną nawet wyznawcy różnych politycznych mrzonek pokroju "snakeinweb" :-)
 • 2018-01-15 19:45 | sztubak

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  Ministrm Obrony powinna zosta mianowana pani Beata Szydło.
  Udowodniła jak dzielnie może walczyć w swym pięknym żółtym wdzianku z całą Europą i chociaż przegrała to i tak wróciła na tarczy(pisowskiej) a sam Prezes nad prezesami ogłosił zwycięztwo.
  Po co nam caracale od żabojadów, patrioty i cała reszta tego bezużytecznego szmelcu gdy mamy Beatę niepokonaną, nie zapomnijmy o naszej Królowej i Królu.
  Nikt nam nie podskoczy.
 • 2018-01-16 06:55 | woytek

  Re:Błaszczak przejmuje kierunek odwiedzin po Macierewiczu.

  "...ale to już było" - to słowa piosenki skierowane do ministrów kolejnych rządów.
  Dawniej zaczynali urzędowanie od wyjazdu na wschód po instrukcje i potwierdzenie stałości wypróbowanego wasala, a teraz zmienili kierunek i komfort podróżowania.
  Polsce nikt nie zagraża i nikt na nią nie chce napadać, ale trzeba potwierdzić ochotę na zamówienia wojennego szmelcu. Do tego sprowadza się odwieczna rola polskiego ministra? "...ale to już było" i okazuje się, że powraca.
  Obsługa finansowa samego zadłużenia na zakupy absurdalnie drogich zabawek dla panów generałów, przerośnie w najbliższym czasie polskie możliwośći. Kryzys się zacznie na początku roku 2019, tak twierdzą racjonalnie myślący ekonomiści, ale polskich banków już nie ma, więc niech się inni martwią.
 • 2018-01-16 18:36 | azur

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  Teraz Macierewicz będzie opowiadał dzieciom bajki na dobranoc.
 • 2018-01-17 08:56 | azur

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  Nie ma to, jak wybitni specjaliści.
 • 2018-01-18 15:15 | azur

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  Jak wielki człowiek, to wielki bałagan.
 • 2018-01-18 17:38 | jakowalski

  Re:Błaszczak przejmuje schedę po Macierewiczu. Zastanie wielki bałagan

  1. Do Ministerstwa Obrony Narodowej już w roku 1990 wpuszczono ludzi o niebezpiecznych powiązaniach z Pentagonem, amerykańską mafią i amerykańskim lobbingiem. Np. Radka S.
  2. Po co Polsce te „Patrioty”? One nas przecież nie obronią przed rakietami nowszych generacji, jako że te „Patrioty” to są przecież dobre tylko na rakiety z ubiegłego wieku, czyli sprzed dwóch dekad. Ich zakup jest porównywalny z zakupem w USA, ponad 10 lat temu, samolotów F-16, czyli już wówczas przestarzałych myśliwców z czasów apogeum Zimnej Wojny, dziś dobrych już tylko do zwalczania technologicznie zacofanych reżymów z III świata.
  3. Obecnie mamy w Polsce sytuację bardzo podobną do tej z roku 1868. Też mamy frakcyjne walki w wąskim gronie zawodowych polityków reprezentujących rządzące nami elity, tyle ze w roku 1968 to były frakcje wewnątrz rządzącej „monopartii” a dziś mamy dwie walczące ze sobą frakcje POPiS-u, czyli PO contra PiS. Tak jak w roku 1968, do tych walk wewnątrzpartyjnych próbuje się włączać osoby spoza ścisłego kierownictwa rządzących partii czy frakcji - w roku 1868 to byli głównie studenci a dziś są to inni pożyteczni „i d y j o c i” tacy jak członkowie KOD-u, panie z czarnymi parasolkami, „obywatele” RP etc. Obie walczące frakcje tak samo jak w roku 1968, deklarują swoją dozgonną i absolutną wierność oraz przywiązanie do hegemona (wówczas ZSRR, dziś USA) i do obowiązujących dogmatów (wówczas tzw. realnego socjalizmu, a dziś tzw. realnego kapitalizmu). Nihil novi sub sole.