Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

WOŚP nie wszędzie budził sympatię. Oto przykład

(15)
Właściciele niektórych sklepów i galerii nie życzyli sobie obecności wolontariuszy Orkiestry, wypraszali ich na mróz.
  • 2018-01-15 20:13 | Withold

Orkiestra

"WOŚP nie wszędzie budził sympatię."

I co z tego? Przypomina mu się jak kiedyś ksiądz szantażował mnie, że ja nie kocham Jezuska.
    Nie lubią WOŚP to pies im...
  • 2018-01-15 20:46 | basiewicz

Re:WOŚP nie wszędzie budził sympatię. Oto przykład

Czy mozna by dostac liste tych właścicieli sklepów i galerii ktore nie życzyli sobie obecności wolontariuszy orkiestry?
    Zchecia bym sie z nia zapoznal.""
  • 2018-01-15 21:25 | Spioch

Nazwy, nazwy, zwłaszcza galerii handlowych.
  • 2018-01-15 21:34 | palum

Jestem w stanie zrozumieć, bo długo-długo Orkiestra mnie drażniła. Dopiero w tym roku akceptacja i radość z powodu faktu uczestnictwa. Może wiecej wyrozumiałości dla ludzi, którzy mają powody dla własnego "nie"? To jakby namawiać, aby wszyscy kochali święta :-)
  • 2018-01-16 02:34 | kruk

Niewiarygodna nikczemnosc i okrucienstwo wobec malych woluntariuszy - odbiera sie dzieciom radosc z uczestniczenia w akcji dobroczynnej i traktuje jak intruzow. Robia to zapewne przekonani "obroncy zycia".
  • 2018-01-16 08:25 | J.E. Baka

Kwestowałem dla WOŚP, mniejsza o to gdzie, i spotkałem, na setki osób, które reagowały pozytywnie, a nawet entuzjastycznie może ze 2-3, które nie życzyły sobie kontaktu z wolontariuszami (tylko jedna powiedziała nam wprost, że "nie wspiera Owsiaka"). Co więcej właściciele schroniska, w którym była kwesta, nie tylko wsparli Orkiestrę sowitą sumą, ale zapewnili wolontariuszom darmowy nocleg i wyżywienie. Więc nie popadajmy w paranoję, że komuś coś tam się nie podoba.
  • 2018-01-16 08:25 | atol1111

Ksiądz Stryczek też nie pałał sympatią do Orkiestry w programie Fakty po Faktach, kluczył kombinował, by tylko nie wyrazić swojego poparcia dla akcji Owsiaka. Wstyd proszę Księdza i wstyd proszę wszystkich organizatorów Szlachetnej Paczki. Wysłałem wam pieniądze, bo akcja wydawała mi się szlachetna, a to była blaga GRANA WYŁĄCZNIE POD ORGANIZATORÓW. Jeszcze raz - wstyd Szlachetna Paczka.
  • 2018-01-16 10:29 | Krzysztof K.

Sensu nie ma taki artykuł, jeśli nie podaje się nazw sklepów.
  • 2018-01-16 12:56 | ziołolipa

No to trzeba było posłuchać wicepremiera Gowina w radiu TOK FM. Ten to się wił, że też można mieć tak giętki kręgosłup?
  • 2018-01-16 14:05 | Bazyli

Katolikom nie odpowiada "róbta co chceta" ale (jak to katolicy) nie mają pojęcia o własnej religii i o tym, że Ojciec Kościoła św. Augustyn powtarzał często z wielkim przekonaniem jego słowa: „Kochaj i rób, co chcesz”.
  • 2018-01-16 15:47 | Pan Wojtek

@atol1111
    Czy jest jakiś link do tej wypowiedzi ks. Stryczka? Bo zmartwiło mnie trochę to, co napisałeś. Oczywiście nie wpłynie to na moją pozytywną ocenę tych wszystkich dzieciaków wkładających swoje serce i zapał w Szlachetną Paczkę, natomiast... może trochę zachwiać się moja wiara w nieskazitelny charakter tego, kto stoi na czele tego całego przedsięwzięcia. Pół biedy by było, gdyby chodziło tylko o drobną zazdrość, że WOŚP zbiera dużo większe sumy niż Szlachetna...
  • 2018-01-16 16:42 | anna0307

Kołtuństwo i dulszczyzna królują w Polsce. Ci gorszego sortu walczą z zaprzaństwem od zaborów i trudno jest pokonać tego wroga. Zawsze jest grupaa rodaków na nie, bo nie
  • 2018-01-17 07:50 | M.Wolfram

żadne prawo nie zabrania podania do wiadomości publicznej nazw tych galarii i sklepów wielkopowierzchniowych. Odniesie to taki skutek, że zwolennicy PiS będą je tłumnie odwiedzać, kupując co popadnie na znak wielkiego ukontentowania, a przeciwnicy "dobrej zmiany" dokonają stosownej zmiany miejsc zakupu.
  • 2018-01-17 11:26 | rysszc

Po co to dzielenie Polaków na za i przeciw Owsiakowi. A może zastanowić się /obserwuję od dwudziestu lat/, czy to się równoważy? Wydane społeczne , miejskie, gminne itd fundusze a uzyskane kwoty ze zbiórek.
    Jedno jest pewne SKANDAL, ŻE TYM CO KIEDYŚ NAZYWANO ŻEBRANIEM ZAJMUJE SIĘ MŁODZIEŻ I DZIECI. SUPER EDUKACJA. JESTEM PRZECIWNY WSZELKIEMU ZBIERACTWU. NIE ODBIERAJMY CHLEBA DZIADOM PODKOŚCIELNYM!
    Prowadziłem kiedyś drużynę harcerską. Zdobywaliśmy pieniądze podejmując drobne prace dorywcze np przy sianokosach. I teraz też należałoby uczyć młodzież podstaw ekonomii - zysk poprzez pracę.
    Nikt nie dostrzega, że fundacje, "orkiestra" "szlachetna paczka" to forma żebractwa.
    Może to dla wielu zbyt mocno powiedziane ale myślę, że ktoś wreszcie się obudzi.
    Publicyści zaczną proponować inne formy współżycia społecznego jak żebranie w imieniu biednych i potrzebujących.
    A Owsiak powinien być odsunięty sądownie od kontaktów publicznych z młodzieżą za używanie ordynarnych słów w wypowiedziach publicznych.

• 2018-01-17 23:15 | konstancjap

rysszc
    to nie jest żadne żebractwo!W wielu bogatszych od naszego krajach istnieje wiele form wsparcia różnych inicjatyw społecznych oraz przedsięwzięć. I nie ma to z pewnością nic wspólnego z żebractwem, wymuszeniem pieniędzy czy uczestnictwa.
    To jest postawa społeczna, obywatelskość; przekazanie cząstki swojego czasu, pieniędzy czy pracy na rzecz wspólnego dobra.

Proszę przypomnieć sobie, z jakich przyczyn zagrała pierwszy raz orkiestra! z powodu nędzy w zaopatrzeniu szpitali w niezbędny do diagnostyki i zabiegów sprzęt! To był rok 1991, dopiero co odzyskaliśmy wolność, także w działaniu. Ptrzedtem o wszystki decydowało państwo w osobie I sekretarza PZPR w danym mieście, lub na szczeblu rządowym.
    Orkiestra zebrała wówczas około 2 mln zł.
    NFZ do dziś nie kupiłby takich ilości sprzętu, aparatury i narzędzi, łóżek i drobnych urządzeń ( iundywidualne pompy insulinowe w ostatnich latach)dla chorych.

Tak, taka pomoc dla innych to właśnie edukacja dzieci i młodzieży. Wielu z nich nie byłoby na świecie, gdyby nie sprzęt corocznie kupowany szpitalom. A oni czują, komu zawdzięczają swoje zdrowie i starają się pomóc młodszym od siebie lub nienarodzonym.
    Edukacja nie odbywa się tylko w szkole ( w ogóle nie ma edukacji społecznej w szkole po reformie minister Zalewskiej), odbywa się także w społeczeństwie; kiedyś na podwórkach, dziś choćby w tej formie.
    Niejeden dorosły zawdzięcza swoje życie i zdrowie także edukacji w postaci lekcji udzielania pierwszej pomocy, którą Jerzy Owsiak realizuje w szkołach.
    Dzieci z tych zajęć wyniosły praktyki, niejednokrotnie dały dowód skutecznego wyszkolenia i praktycznie udzieliły jej poszkodowanym .

Nie wiem, jak można tego nie widzieć, nie dostrzegać i nie czuć.