Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

(19)
Ryszard Czarnecki, który słynie z ostrych wypowiedzi, uwielbia puszczać w eter nie zawsze dobrze przemyślane zdania.
 • 2018-01-16 20:01 | Malgorzata777

  Kto jest szmalcownikiem?

  Czarnecki dawno powinien zniknąć z polityki. Nie ma sensu go cytować ani komentować. Spuśćmy zasłonę milczenia na wybryki tego indywiduum i pozostaje droga sądowa. Z wysokimi odszkodowaniami, to może powściągnie plucia jadem.
 • 2018-01-16 21:16 | jakowalski

  Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein (née Woźniakowska)

  Tak się przecież ta Pani nazywa, a przypominam, że arystokraci są bardzo wrażliwi jeśli chodzi o ich tytuły i imiona!
 • 2018-01-16 21:25 | jakowalski

  Jaką Różę Thun?

  Ta Pani nazywa się przecież Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Jest ona córką Marii Karoliny hrabianki z domu Plater-Zyberk (wł. Syberg, inne formy to Sieberg i Siberg).
 • 2018-01-17 01:17 | wojtek_ab

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Czarnecki powiedzial to co mysli o Thun kazdy Polak.
 • 2018-01-17 03:07 | argonfactory

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  No tak, ale po co pisać, że się "zagalopował" skoro jego tekst był typowo chamski?
 • 2018-01-17 06:55 | 60vito

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Czy autorka artykułu może przytoczyć jakąś przemyślaną wypowiedź obatela Richarda Henrego? Chyba że za przemyślane uznaje się bezzasadne atakowanie opozycji za wszystko i wydzielanie wiader wazeliny na temat prezesa. Owszem jest to przemyślana taktyka Czarneckiego, sprawdzona w ZChN, Samoobronie, a teraz w PiS, nie licząc pomniejszych partii. Ten vice- przewodniczący PE, więcej czasu spędza w polskich mediach, niż tam gdzie jest zatrudniony. Paskudna postać. Pani Thun została obrażona w sposób niebywały nawet w brutalnej polskiej polityce. Obatel powinien stracić stanowisko i stanąć przed sądem.
 • 2018-01-17 07:46 | M.Wolfram

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Ryszard Czarnecki nie jest w stanie nikogo obrazić, ponieważ nie ma takiej zdolności ktoś pozbawiony honoru i godności. Ajak powszechnie wiadomo, ten pan jest lizusem i oportunistą znanym ze swojej nadzwyczajnej giętkości i lepkości.
 • 2018-01-17 08:53 | azur

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Zagalopował się? W PiS-ie większość galopuje, poczynając od prezesa.
 • 2018-01-17 11:29 | żyga

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  A ja rozumiem obatela i jego rozgoryczenie.Wszak tak podlizuje się wodzowi.Wystawia nalaną gębę w telewizji na spiczach psiaczych.Atakuje przeciwnikoów w podły sposób.A tu kicha.Taki perukarz w rządzie a Rysio ,lwie serce ,tuła się po Brukseli ,ignorowany przez większość posłów.Pozostaje ostatni krok do awansu.Wyrzec się teścia ,który był członkiem WRON ,i któremu mają zabrać emeryturę.Bo tak Stalin,nie zgodził się na wymianę jeńców i skazał tym samym syna na śmierć.Dla idei .
 • 2018-01-17 13:18 | drougi

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  @wojtek_ab

  Mow za siebie. Nie jestes kazdym Polakiem zeby mowic co kazdy z nich mysli.
  Ja bynajmniej uwazam inaczej niz p. Czarnecki. Jesli zastanowc sie nad sensem jego uwagi to trzeba dojsc do wniosku ze nie ma ona zupelnie sensu. CO ma szmalcownik do jej udzialu w programie? Zupelnie nie widze zwiazku. Wielkie slowa bez ladu i skladu.

  @jakowalski

  Prosze mi laskawie wytlumaczyc jakie ma znaczenie to jakie ta pani nosi nazwisko? Jak powyzej taka uwaga ma takie samo znaczenie co uwaga p. Czarneckiego. Mowiac dokladnie - zadnego sensu.
 • 2018-01-17 14:13 | Kazimierz K

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  A co tak naprawdę napisał europoseł Czarnecki cytuję, "Podczas II wojny Światowej mieliśmy szmalcowników, dzisiaj mamy Różę Von Thun Hohenstein".
  Nie mam zamiaru od razu analizować, co tak naprawdę w tym tekście chciał wyrazić autor, gdyż to z jego strony raczej powinny wystąpić jakieś wyjaśnienia, jeżeli takowe uzna za konieczne.
  Zastanawiam się jednak, jaka reakcja by nastąpiła gdyby Czarnecki napisał następujący tekst. Podczas II wojny Światowej mieliśmy Folksdojczów, dzisiaj mamy Różę von Thun Hohenstein. Tym tropem można pójść zresztą dalej i napisać np ,że podczas II WŚ mieliśmy kolaborantów, dzisiaj mamy Różę von Thun.
  Powstaje więc pytanie, co jest istotne, to co jest napisane, lub to co miał na myśli autor.
  Pomimo, że to co zostało napisane w jakiś sposób może sugerować, że użycie słowa szmalcownik dotyczy obecnego zachowania Pani Róży Thun, jednak znając co oznacza słowo szmalcownik, można od razu stwierdzić, że wprost nie może dotyczyć tej osoby.
  Szmalcownicy byli to bowiem osoby, którzy w okresie II wojny światowej współpracowali z Niemcami przeciwko ukrywającymi się Żydami, lub wykorzystywali ich trudną sytuację życiową do zarabiania pieniędzy. Te osoby zresztą również działali po II WŚ, zarabiając w sposób nieuprawniony na majątku Żydów.
  Pani Różą Thun urodziła się po II WŚ, tak że bezpośrednio nie mogła uczestniczyć w tym nagannym procederze.
  Jednakże pośrednio, chyba zdaniem Pana Czarneckiego ma to związek, biorąc pod uwagę fakt, że Pani Różą Thun należy do tej samej partii PO, razem z jej byłą Vice Przewodniczącą PO i Prezydentem miasta Warszawy prof Hanną Gronkiewicz-Walc, która to osoba jako rodzina w sposób nieuprawniony nabyła majątek poprzez szmalcownictwo.
  Zwracam uwagę, że Pani Róż Thun w ramie w ramie przez wiele lat działa w PO i nie była wstanie zauważyć takich afer jak, sprawa przejęcia nielegalnych przejęć majątków w Warszawie i w innych miastach polskich, niekonstytucyjny wybór sędziów do TK, afera Amber Gold, ewidentne nieprawidłowości przy wyborach do sejmiku i samorządu, afera hazardowa, zamachy na wolność dziennikarską, itp. Ja nie pamiętam z jej strony żadnych krytycznych wypowiedzi na ten temat, a tym bardziej donosów w tych sprawach do UE.
  Aktywność Pani Róży Thun rozpoczęła się dopiero z chwilą przejęcia władzy przez koalicję PIS, lecz wcześniej "siedziała jak mysz pod miotłą".
  Dlatego dzisiaj wypowiadanie takich słów, że w Polsce zagrożona jest demokracja i mamy lub będziemy mieć totalitaryzm, że nie ma rządów prawa, że PIS chce wyjść z UE, itd, bez odniesienia się do tego co było, jest z jej strony ogromną hipokryzją i nadużyciem, w szczególności jako europosła, którego zadaniem jest przede wszystkim bronienie interesu Polski. Trzeba również zobaczyć nagrany film dla niemieckiej telewizji, by to jeszcze lepiej ocenić, a który zapewne obejrzał Pan Czarnecki.
  Dlaczego Przewodniczący Grupy Liberalnej w PE Verhofsadt, w sposób całkowicie nieuprawniony może bezkarnie oskarżyć, że w patriotycznej manifestacji w Warszawie manifestowało 60 tysięcy faszystów, a sam obecnie oskarżać innego parlamentarzysty Czarneckiego za tego rodzaju wpis, który tak naprawdę spełnia dopuszczalne normy etyczne. W teksie tym bowiem autor, moim zdaniem w sposób bardzo krytyczny i kontrowersyjny, chciał zawrzeć dwa jego zdaniem złe zachowania społeczne i narodowe, jakim była targowica(działanie przeciwko własnemu państwa) i szmalcownictwo.
  Przecież targowiczanie mieli również "dobre" zamiary i działali dla obrony dotychczasowego porządku prawnego. Jak to się skończyła dla I Rzeczypospolitej, każdy powinien wiedzieć.
 • 2018-01-17 15:34 | artur702

  Obrażając Różę Thun Ryszard Czarnecki jest chamem.

  Jak reszta pisopatycznego towarzystwa jest wzorcem chamskiej pisowskiej zdradzieckiej mordy i kanalii.
 • 2018-01-17 16:46 | jakowalski

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  drougi
  Ma wielkie znaczenie, jako że to jest Frau von Thun und Hohenstein, a dokładniej Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein. Reprezentuje ona wyraźnie wąskie, partykularne interesy niemieckiej arystokracji, a więc powinna ona być posłanką z ramienia RFN a nie RP.
 • 2018-01-17 17:52 | Caramba

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Za co siedzisz Jasiu?
  Bo Rysio puścił parę.

  Żeby byc zrozumianym przez wszystkie elektoraty, pisowcy zachowują sie jak przestępcy. Uważają (a raczej próbują robić takie wrażenie), że są oceniani nie za to co zrobili ale na skutek "donosów".
 • 2018-01-17 22:45 | konstancjap

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  czy p. Czarnecki nadal jest wiceprzewodniczącym w PE? wiecej czasu spędza w polskim Sejmie, niż w Strasburgu lub Brukseli.Podbnie jak Jan Maria Jackowski przechadza sie po tzw. galerii sejmowej, skąd dziennikarze łowią posłow do tzw. setki w tv i podobnie jak posełJackowski wypowiada się na każdy temat, na zasadzie: nie znam się, ale sie wypowiem.
  Uważam, że europoseł Czarnecki powinien zostać odwołany; niejednokrotnie dał dowód swojej wazeliniarskiej naturze. Za czasów Samoobrony p. Czarnecki uwielbiał p. Leppera; zmienił przynależność partyjną- uwielbia nowego lidera.
  Jak kogut na dachu-zawsze wie, w którą stronę się obrócić.
  A poza tym rację ma P. Róża Thun,oddając sprawę do sądu.
  Słowa użyte przez posła Czarneckiego nie najlepiej stanowią o samym wypowiadającym.
 • 2018-01-18 02:54 | 60vito

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Kiedyś mieliśmy komunistycznych propagandystów piętnujących ,,zaplute karły reakcji i rewizjonistów z Bonn", dzisiaj mamy Kazimierza K. Mam nadzieję, że mój komentarz spełnia dopuszczalne normy etyczne w rozumieniu pana Kazimierza.
 • 2018-01-18 12:36 | żyga

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  Panie Ryszardzie.Czy to prawda ,że w rodzinie pana wodza ,byli stalinowcy prokuratorzy.?Jeżeli tak, to proszę przeprosić posłankę .Bo jak na razie ściele pan sobie haniebne posłanie.
 • 2018-01-18 13:46 | zbigniew

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  powolujac sie na wspomnienia Romana Polanskiego o roli znanego mu z czasow studiow ojca Richarda Henry'ego Czarneckiego osobnik ten jest nie tylko klinicznym przypadkiem politycznej prostytucji ale tez dobitnym potwierdzeniem starego przyslowia w lekko zmodyfikowanej formie: ..."niedaleko pada jablko od konia"...
 • 2018-01-19 18:18 | drougi

  Re:Obrażając Różę Thun, Ryszard Czarnecki się zagalopował

  @jakowalski
  Naprawde pan uwaza ze nazwisko ma decydowac gdzie i kogo mozna reprezentowac?
  Proponuje zebys czlowieku nie wychylal nosa ze swojej zagrody. Komus moze nie pobac sie twoje nazwisko. Wysuniety argument jest dokladnie z tej samej ligi co kwestia porownania p. Thun ze szmalcownikiem. Zupelnie nie widze analogii ale coz wielkie slowa wywoluje wielkie wrazenie.