Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

(15)
Nie pozwólmy, by ten skandal został zatuszowany – apeluje Tomasz Piątek, autor książki „Macierewicz i jego tajemnice”.
 • 2018-01-17 16:38 | jakowalski

  Macierewicz jako "czarny lud" do straszenia naiwnych

  Panie Redaktorze,
  1. Do Ministerstwa Obrony Narodowej już w roku 1990 wpuszczono ludzi o niebezpiecznych powiązaniach z Pentagonem, amerykańską mafią i amerykańskim lobbingiem. Np. Radka S.
  2. Po co Polsce te „Patrioty”? One nas przecież nie obronią przed rakietami nowszych generacji, jako że te „Patrioty” to są przecież dobre tylko na rakiety z ubiegłego wieku, czyli sprzed dwóch dekad. Ich zakup jest porównywalny z zakupem w USA, ponad 10 lat temu, samolotów F-16, czyli już wówczas przestarzałych myśliwców z czasów apogeum Zimnej Wojny, dziś dobrych już tylko do zwalczania technologicznie zacofanych reżymów z III świata.
 • 2018-01-17 18:16 | woytek

  Re: Aferę Macierewicza trzeba zabełtać do końca

  Brednie polegające na szukaniu powiązań Macierewicza z Putinem służą do jeszcze większego bełtania Polakom w głowach. Macierewicz raczej wyglądał na agenta Mosadu ,
  a nie na agenta Putina , a tak naprawdę to był cynikiem , nygusem który nigdzie nie pracował i nic pożytecznego nie zrobił przez całe swoje leniwe życie. Propagandowe paliwo smoleńskie się wypaliło i pozbyto się cynika żerującego na tym śledztwie.
  Jedynym sukcesem Macierewicza było utworzenie Wojsk Obrony Terytorialne i tego nie wolno zmarnować, ale prawdopodobnie likwidacja tego wojska zostanie wymuszona przez globalnych opiekunów , którzy chcą z wojska polskiego stworzyć Legię Cudzoziemską do wynajęcia.
 • 2018-01-18 00:05 | suwer

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @jakowalski

  Panie Kowalski, Pan się naprawdę zna na wszystkim. Chylę czoła!
 • 2018-01-18 11:26 | suwer

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @woytek

  Dodałbym jeszcze, że p. Macierewicz wykazuje większość cech, które występują u paranoików.
  Por. https://portal.abczdrowie.pl/paranoiczne-zaburzenia-osobowosci

  Cytat z tej strony:
  "
  Do typowych symptomów paranoicznych zaburzeń osobowości zalicza się:
  nadmierną wrażliwość na porażki i odrzucenie;
  podejrzliwość i stałą tendencję do zniekształcania codziennych doświadczeń;
  skłonność do interpretowania neutralnych lub przyjaznych działań otoczenia jako pogardliwych i wrogich;
  postawę ksobną i sztywne poczucie własnych praw;
  długotrwałe przeżywanie przykrości, noszenie urazu;
  spiskowe teorie wyjaśniania zdarzeń;
  nieuzasadnione podejrzenia dotyczące wierności partnera lub lojalności rodziny, znajomych, przyjaciół;
  egocentryzm, przecenianie swojego znaczenia;
  chłód emocjonalny i unikanie kontaktów z innymi ludźmi;
  brak zaufania do innych, przekonanie o złej woli ludzi;
  wrogość, permanentną czujność i cynizm;
  tendencję do usprawiedliwiania samego siebie;
  brak poczucia humoru i dystansu wobec własnej osoby;
  porównywanie się z innymi, tendencje rywalizacyjne;
  zazdrość, zawiść, mściwość, poczucie krzywdy;
  skrajnie racjonalne przekonania;
  myślenie dychotomiczne w kategoriach „wszystko albo nic”, „czarne – białe”;
  pragnienie bycia samowystarczalnym, ignorowanie i lekceważenie innych.

  "
 • 2018-01-18 14:26 | Pan Wojtek

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  Aferę Macierewicza oczywiście że trzeba wyjaśnić do końca, ale taki strasznie mściwy to ja znowu nie jestem - jeśli gościu będzie chciał ewakuować się do Moskwy (najlepiej wraz ze swoimi czcicielami z Klubów Gazety Polskiej), myślę, że nie powinniśmy tego Antosiowi uniemożliwiać :)
 • 2018-01-18 15:50 | Satoshi Politico

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @Woytek: Utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej uważa Pan za sukces? To bardzo śmiała teza w czasach, kiedy prowadzenie nowoczesnych działań wojennych wymaga coraz większych umiejętności specjalistycznych, przyswajanych latami przez zawodowych żołnierzy. Wojskowość podlega ogólnemu trendowi ku profesjonalizacji. To trend dotycznący bardzo wielu sfer życia w nowoczesnych społeczeństwach. Czy uważa Pan, że sensownym rozwiązaniem niedoboru kadry medycznej w Polsce (vide protesty rezydentów) byłoby stworzenie czegoś w rodzaju "Narodowych Hufców Felczersko-Konowalskich", składających się z osób po rozszerzonych szkoleniach pierwszej pomocy, ale nie posiadających wyższego wykształcenia medycznego? Poddałby się Pan zabiegom przeprowadzanym przez członków takiej formacji?
  Wracając do tematyki wojskowości i obronności: (1) żołnierze WOT nie mieliby najmniejszych szans w starciu z doborowymi pierwszoliniowymi jednostkami armii Federacji Rosyjskiej. A to przecież jedyny realistyczny (choć na razie bardzo hipotetyczny) scenariusz geopolityczny, w ramach którego mogłoby dojść do działań zbrojnych z udziałem WOT. (2) Polska, nawet uzbrojona po zęby (co nota bene pochłonęłoby ogromne zasoby materialne niewspółmierne do rezultatów) nie będzie w stanie pokonać militarnie RF. Stawianie na samowystarczalność wojskową RP to krok w stronę samobójstwa geopolitycznego, porównywalnego do dokonanego już samobójstwa geopolitycznego Ukrainy, która nie zdołała skonsolidować swojej państwowości i zintegrować się ze strukturami euro-atlantyckimi w okresie, kiedy RF była jeszcze zbyt słaba, aby jej w tym skutecznie przeszkodzić. (Dziś to historyczne „okno okazji” [window of opportunity] dla Ukrainy już się zamknęło i w UE, NATO oraz RP trzeba się z tym pogodzić.) Jedyną sensowną opcją polityki obronnej jest dla Polski (a) integracja euro-atlantycka w ramach NATO i (b) działanie na rzecz utworzenia wspólnych struktur obronnych w ramach UE. Tworzenie WOT to nie poważny element tak ukierunkowanej polityki obronnej, tylko raczej program rozrywkowy dla młodzieży: obozy harcerskie z karabinem. Moim zdaniem tę ostatnią funkcję mogą znacznie lepiej spełniać imprezy paint-ball‘owe połączone z ogniskami, przy których spiewa się piosenki o „żołnierzach wyklętych”.
 • 2018-01-18 16:07 | mały fizyk

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @2018-01-17 18:16 | woytek

  Bez oslony powietrznej Rosjanie rozprawia sie z WOT tak jak sie w Syrii rozprawili z "terrorystami". A Ukrainska Armia i oddzialy dobrowolnych (cos w rodzaju WOT) z "zielonymi ludzikami" tez sobie nie poradzili.

  Ale WOT napewno przyda sie, gdyby polskie spoleczenstwo sie "zbuntowalo" ;-)
 • 2018-01-18 19:49 | Aspiryna

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  To ciekawy trop... czy Antoni "Che" Macierewicz mogl kiedykolwiek zwiazac sie z Mossadem?
 • 2018-01-19 17:03 | Aspiryna

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  "WOT" trzeba raczej traktowac jako cos w rodzaju PiSowskiego "ZOMO", tylko lepiej uzbrojonego...
 • 2018-01-19 18:28 | jakowalski

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  Satoshini Politicolini
  1. Na jakiej podstawie sądzisz, że Polsce zagraża agresja ze strony Rosji? Przecież, w odróżnieniu od Ukrainy, w Polsce praktycznie nie ma Rosjan, a ci nieliczni Rosjanie, którzy u nas mieszkają, nie skarżą się na dyskryminację ze strony polskich władz. Poza tym, to co by Rosji dało zajęcie Polski? Tylko utratę rynków zbytu na Zachodzie, a więc wiadomo, ze Rosja w przewidywalnej przyszłości Polski nie zaatakuje, a swoją droga, to tylko Ukraina zgłasza dziś pretensje do części naszego obszaru a z Niemcami wciąż nie mamy podpisanego traktatu pokojowego, który raz na zawsze rozwiązałby problem naszej zachodniej granicy i należnych nam reparacji wojennych.
  2. NATO, tak samo jak UE, są dziś już tylko wydmuszkami. Turcja, posiadająca największą po USA armię NATO-wską zakupuje systemy rakietowe w Rosji a UE rozpada się na naszych oczach (na razie Brexit, ale to jest przecież tylko poczatek końca UE). Tak więc opieranie polskiej doktryny militarnej na sojuszu z Zachodem jest dziś takim samym bezsensem jak było nim opieranie polskiej doktryny militarnej na zachodnich „sojusznikach” w roku 1939.
  3. WOT, ale w odideologizowane, odreligijnione i „odmacierowiczowane” i pozbawione kultu żołnierzy przeklętych są nasza jedną realną szansą na odstraszenie od Polski potencjalnego agresora, tyle, że WOT musi stać się formacją półprofesjonalną (to znaczy profesjonalni pełnoetatowi dowódcy, a tylko szeregowcy na pół etatu). Innymi słowy: na wzór Szwajcarii musi być to formacja doskonale wyszkolona i doskonale uzbrojona oraz dowodzona przez dowódców wyselekcjonowanych na podstawie ich umiejętności fachowych, a nie przynależności partyjnej czy też wiary religijnej.
 • 2018-01-19 23:45 | suwer

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @ Aspiryna

  Oby tylko ZOMO, a nie KBW. Czytałem, że oddziały te mogą być ewentualnie użyte w przypadku "niepokojów społecznych".
 • 2018-01-20 15:09 | azur

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  Teraz pewnie będzie łatwiej, gdy został odwołany.
 • 2018-01-22 17:35 | Satoshi Politico

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  @ jakowalski: Zacznę od tego, że nie jestem Pańskim kolesiem i nie zamierzam nim zostać. Dlatego będę Panu bardzo widzięczny za pozostawanie "na pan".

  1. Sam napisałem, że konflikt zbrojny z Rosją to obecnie bardzo hipotetyczny scenariusz. To jednak rząd PiS a w szczególności b. minister Macierewicz celują w straszeniu zagrożeniem ze strony Rosji, więc od przeprowadzanych przez nich reform wojska należałoby oczekiwać mierzenia sił na (hipotetyczne) zamiary tzn. obronę Polski przed agresją rosyjską. Poza tym Polska oderwana od Zachodu i dryfująca w przestrzeni geopolitycznej Europy Srodk.-Wsch. może faktycznie stać się obiektem imperialnej polityki rosyjskiej. Ale to dziś na szczęście opcja b. hipotetyczna.

  2. NATO a szczególnie UE faktycznie znajdują się w kryzysie. Nie ma się jednak z czego cieszyć, gdy spojrzy się na to z polskiej perspektywy geopolitycznej. Należy dążyć do rekonstrukcji rdzenia UE z udziałem Polski i do wzmocnienia europejskich struktur obronnych (bez Turcji), bowiem tylko integracja Polski z UE i strukturami zachodnimi daje realistyczne szanse na kontynuację bardzo korzystnej sytuacji Polski i Polaków w zmieniającym się świecie. Twierdzenie, że kwestia granicy polsko-niemieckiej jest nieuregulowana oraz wysuwanie roszczeń odszkodowawczych pod adresem Niemiec to działania, które same w sobie są przyczynkiem do zaostrzania kryzysu UE. Dlatego są bardzo nierozsądne. Nota bene, WOT nie wskórałyby wiele w konflikcie ze sprofesjonalizowaną armią niemiecką (Bundeswehr).

  3. Porównanie ze Szwajcarią kuleje. Tam jest to wielowiekowa tradycja. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, że to nie Wojsko Szwajcarskie jest głównym gwarantem suwerenności państwowej i neutralności politycznej Konfederacji Helweckiej. Znacznie ważniejsza dla pozycji geopolitycznej Szwajcarii jest jej rola w międzynarodowych strukturach finansowych. Nawet nazistowskie Niemcy potrzebowały swego czasu niezależnego bankiera. "Szwajcaria-Jeżozwierz" (Stachelschwein) to taki powojenny mit, którym długo przesłaniano współpracę banków szwajcarskich z reżimem nazistowskim. Bliższa rzeczywistości jest koncepcja "bankiera-pasera" dla każdego reżimu. Rodzi się więc pytanie, na ile osamotniona Polska ze swą odmienną historią i strukturą gospodarczą ma realistyczne szanse na to, by stać się tak nieodzowna dla państw ościennych i móc liczyć, że nikt jej nie zaatakuje. Ja oceniam te szanse na bliskie zera.
 • 2018-01-23 18:07 | blackley

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  każdego ruskiego trolla winno się namoczyć w smole i obtaczać pierzem, szczegółnie tego , który wysługiwał się właścicielom niewolników w RPA

  Macierewicz to typ chory psychicznie i do tego dowiecki agent. Jego wiceministrowie to ''tylko '' ruscy agenci.
 • 2018-01-23 18:10 | blackley

  Re:Tomasz Piątek: Aferę Macierewicza trzeba wyjaśnić do końca

  panie Satoshi Politico,

  chylę czoła. Mądrze Pan pisze, a ten osobnik z ktorym pan usiłuje podejmować dyskusję to znany powszechnie pieniacz.