Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

(5)
Papież spotkał się z grupą wiernych pokrzywdzonych przez osoby duchowne i zaognił konflikt wokół chilijskiego biskupa Juana Barrosa.
 • 2018-01-20 22:29 | Slawczan

  Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

  ,,Co jest dla papieża ważniejsze: autorytet biskupa czy tragedia ofiar ks. Karadimy?" - PR Panie Redaktorze, PR. Tam gdzie niewiele to kosztuje można sie pochylić i nawet uśmiechnąć ale gdy idzie o watykańskie pryncypa - wplywy Kościoła, jego majątek tam nie ma miejsca na jakieś dyrdymały. Przypominam, że ,,kapelan dobrej zmiany" Jędraszewski pomimo swojej niezwykle jątrzącej postawy został promowany przez tego samego sympatycznego Franciszka na jedno z najszacowniejszych stanowisk w polskim Kościele. Jak widać ,,tędy droga".
  Na szczęście chyba nie jest tak źle - w Dzienniku TVP relacja o wycieczce Franciszka do Chile w zupełności odbiegała od minirowego tonu Pana artykułu. Nic jej nie zakłóciło a papież wykazał się nieskończonym człowieczeństwem i WYSIADŁ z PAPAMOBILE by rzucić okiem i pobłogosławić policjantkę, która spadła z narowistego konia doznając poważnego uszczebku na zdrowiu. Nic o jakichś pedofilach. Na zakończenie niezwykle sympatycznego materiału jeszcze jeszcze jedna łyyzka miodu - papież ad hoc udzielił ślubu parze z ekipy pokładowej żyjącej i mającej dwoje dzieci dotąd bez kościelnej rejestracji. Na szczęście nie uczynili tego z jakichkolwiek lewackich inklinacji ale ,,bo trzęsienie ziemi zniszczyło kościół nieomal w przeddzień ślubu.
  Był to gest iście rewolucyjny - bez kursów, bez stempelków no i chyba bez ,,co łaska" (ach ten PR!!!). Jest to ze wszechmiar szkodliwy przykład gdyż papież dla doraźnych pijarowskich celów naruszył jeden z fundamentów działania Kościoła w Polsce. Już widze te tłumy mądraków powołujących się ,,że papież udzielił od reki..." Już teraz jest kłopot z chrztami bo papiez powiedził, że ,,nikomu nie wolno chrztu odmówić..." i już najdują się mądrale co to chcą bez rejestrowanie kościelnego związku, bez szkoleń, stempelków no i co gorsza bez stosownych opłat...
 • 2018-01-21 00:42 | kruk

  Re:Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

  My tez moglismy pytac: Co jest dla papieza wazniejsze - przyjmowanie uchodzcow czy autorytet abpa Jedraszewskiego? Duch korporacji ciagle przewaza w Kosciele nad przeslaniem, ktorego Kosciol jest nominalnym glosicielem. Interes Kosciola jako instytucji zbyt czesto i jawnie popada w konflikt z gloszeniem Ewangelii. A coraz wiecej wiernych na swiecie to widzi, moze u nas tez.
 • 2018-01-21 11:42 | bwn102

  Re:Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

  Franciszek przedstawia się jako zwolennik katolicyzmu z ludzką twarzą. Wciąż jednak jest to katolicyzm z całym bagażem związanym z hipokryzją: kamuflowanej pedofilii, egzorcystów i pseudouzdrawiaczy, karykaturalnie naciąganych kościelnych de facto rozwodów, wymuszanej indoktrynacji dzieci i młodzieży, często fikcyjnego celibatu, nadużyć i nieprzejrzystości finansowej, konserwatywnego politykierstwa, narzucaniem restrykcyjnego prawa antyaborcyjnego, promowaniu zakazu in vitro, antykoncepcji z użyciem prezerwatyw włącznie, itd, itp.
 • 2018-01-21 12:44 | jakowalski

  Re:Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

  Kruk
  Uchodźców to niech papież przyjmuje na swój własny koszt do Watykanu.
 • 2018-01-21 13:18 | bwn102

  Re:Pedofilia położyła się głębokim cieniem na wizycie Franciszka w Chile

  jakowalski

  Franciszek jakiś cas temu wzywał, aby każda katolicka parafia przyjęła jedną rodzinę uchodźców (w Polsce jest ponad 10 000 parafii) - i co z tego, i co dalej? Czy aby więc papież Franciszek nie stał się kolejnym specjalistą od pięknych, ale nic nie znaczących gestów?