Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

(12)
„PiS zbrzydł” – ubolewa wicenaczelny „Gazety Polskiej”. Konsekwencje zmian mogą wykraczać poza samą partię Kaczyńskiego.
 • 2018-01-22 11:18 | żyga

  prezes

  Ubolewam ,że piszemy o tym kto straci a kto zyska./Piszmy ile traci i straciła Polska/
 • 2018-01-22 11:45 | Slawczan

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.
  Wszelakie narzędzia zostały zgromadzone - w każdej chwili mogą byc użyte. Sondaże sprawiają, że Kaczelnik czuje się komfortowo, bezpiecznie więc może wykonywać dobrotliwe gesty ale w razie jakiegokolwiek tąpnięcia bez wahania użyje zgromadzonych narzędzi = ,,zorganizuje" nam wybory a opanowany przez niego sąd orzeknie, że odbyły sie one prawilnie. Wie też, że chamy i prostaki, które są bazą kaczyzmu mają krótką pamięć i po cukiereczku o nazwie ,,500+" w 2019r nawet nie będą się oblizywać bo będzie dawno skonsumowany więc jest zmuszony wyruszyć na łowy - złowić nowych wyborców. W miastach. W cywilizacji zachodniej.
  Co do misji Macierewicza - wykonał on zadanie swoich prawdopodobnych, moskiewskich mocodawców. Rozgonił wykształconą kadrę, wypromował swoich generałów, powstrzymał modernizację, utworzył bojówki partyjne. Swoje zrobił. Teraz trzeba tylko wygasić maniactwo smoleńskie i kto wie - może i Miasteczko Wilanów da głos.
 • 2018-01-22 13:31 | pantałyk

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Macierewicz wyrwany z korzeniami? Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Macierewicz jest filarem, ścianą nośną kaczyzmu. Macierewicz jest magiem zdolnym przenosić nas do innej rzeczywistości. Pn to po prostu potrafi czy to w rządzie czy poza rządem. Bo co to jest rząd w tej innej rzeczywistości?
 • 2018-01-22 16:03 | żyga

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Cel w całości osiągnięty.Ale co dalej.?Jedni Przyjaciele nagrywan,iprzez wrogie media ,drudzy tajnie głosują ,.Wroga w opozycji nie ma.Z kim walczyć?Tusk daleko.Jak żyć.Sodomia i Gomoria wg Kiepskiego ,wzór prawdziwego patrioty i katolika.Wszystko, co można uczynić już w historii świata było .Nudy.Gospodarka szaleje do przodu,.Dzieci nakarmione.Rodzice mają na sznapsa.Tylko ,czy czasami ,niewidzialny wróg ,nie czyha z każdej strony.?Zdrowia i pomyślunku.Czasu mało ,a mimo wszystko jeszcze tyle do zrobienia.Bo klasyk powiedział-nieważne jaka Polska będzie ,ważne ,aby była katolicka.I dodał -co by tu jeszcze spieprzyć?
 • 2018-01-22 18:31 | aps1968

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Ja się z tym w dużej mierze zgadzam, nie zgadzam się tylko z tym, że to kłopot dla opozycji demokratycznej, bo to może być szansa. Wszak PiS wchodzi na jej teren. Nagle okazuje się, że zależy im na Europie. Będzie ich można zatem rozliczyć z tego, jak im nie wychodzi, jak się w nich wbija coraz głębiej Artykuł 7.
 • 2018-01-22 18:45 | azur

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Cel jest ten sam, tyle że podróż potrwa dłużej. Chyba że .....
 • 2018-01-22 20:03 | Aspiryna

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Ostatnie wystapienia pana premiera wskazuja, ze Szydlo odeszla, ale
  retoryka przemowien (i pomowien!) pozostaje dokladnie taka sama.
  To czystej wody "kaczyzm", tylko nieco upudrowany!
 • 2018-01-22 20:19 | Edvin

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Celem strategicznym PiS jest pozyskanie unijnych pieniędzy w nowej perspektywie. I nic nie zostanie zaniechane w tym celu. Po uzyskaniu środków na nowy program PiS: Centralne Lotnisko, Centralny Port, kolejne świadczenia socjalne, reindustrializacja itp., wróci dobrze znany "stary" skład "dobrej zmiany". Założycie się?
 • 2018-01-22 20:27 | woytek

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  To jest obecnie matrix PRL, tylko zmienił się globalny "karbowy" przywołujący wasala do porządku i nakazujący mu upudrowanie aktorów tego przedstawienia.
  Polska znowu staje się państwem pozbawionym nawet namiastki suwerenności.
  Wraca nowe.
 • 2018-01-23 15:13 | wiwada

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Cel podróży niby ten sam, ale odległość do celu jakby inna. Już nie wystarczy równy, miarowy tupot nóg. Trzeba układać się Unią, a tu naziole wbijają się na pierwsze strony. Nic nie układa się po myśli prezesa, nawet Morawiecki zawodzi. Bo kto mu uwierzy w Unii, że tylko reforma, skoro to demolka sądownictwa. Na razie, póki gospodarka jest naoliwiona, maszyna państwa nie zacina się, ale nie wiele już trzeba, by popularność prezesa straciła swoją barwę.
 • 2018-01-23 15:53 | abchaz

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Mierzi mnie masowe upodobanie do dołowania JK (oby żył wiecznie) jako jedynego winnego kolejnym manipulacjom na niezniszczalnym patriotyzmie i niezniszczalnej wierze Narodu w suwerenność i wielkość Lechitów .Od Mieszka przynajmniej.

  On (oby żył wiecznie) manipuluje ze swojej kanapy,z sukcesem,wykorzystując jeno buractwo narodowe.
  Poddaństwo powszechne czy to siłom rewolucyjnym (10 mln członków PZPR), czy to pradawnym siłom chrześcijańskim obudzonym czynem JPII (circa 15 mln).
  JPII z pokoleniem się nie skojarzył lecz Hierarchię ustanowił i jej zwierzchnictwo nad buractwem.
  JK tylko ,siłą swej odmiennej i nadzwyczajnej psychiki ,pojął sytuację buractwa,dołożył pińset i mogą mu nadmuchać zjednoczone siły antyburaczane,choć właściwie do buractwa należące z polerunkiem,okazjonalnym europejskim.
  Nasz los jest buraczany.
  Tak historia sprawiła stawiając nas na przedmurzu.
  Wszystko jedno jakim.
 • 2018-01-24 03:22 | 60vito

  Re:Kaczyński zmienił kurs, ale cel podróży jest ten sam

  Kaczyński może sobie pozwolić na lekkie wkurzenie swojego betonowego elektoratu, jak również polityków czy ideologów kaczyzmu. Oni nie mają alternatywy. Odsunięci politycy nie założą konkurencyjnej partii, dziennikarze i gadające głowy nie wyniosą się do Wyborczej i TVN. Zostali jak zombies uzależnieni od kapłana voodoo. Teraz Kaczyński złagodzi retorykę by przejąć nieco głosów niezdecydowanych, uspokoi Europę jak paskudny bachor który naraz zaczął mówić ,, dzieńdoberek" sąsiadom którym dotychczas sikał na wycieraczkę. Celem jest oczywiście zdobycie większości konstytucyjnej a potem hulaj dusza, piekła nie ma.