Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

(10)
 • 2018-01-22 18:43 | azur

  Podsycanie nienawiści

  Zjawisko to nasiliło się od czasu przejęcia władzy przez PiS. Stanowisko Kościoła jest dwuznaczne.
 • 2018-01-22 23:52 | woytek

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  W Polsce wzbiera fala, ale obłędu elit polityczbnych i medialnych. Naród jest manipulowany propagandowymi informacjami przez media głównego nurtu i telewizję Trwam. Polaków ustawia się wrogo wobec sąsiadów z lewej i prawej strony mapy.
  A "chłopaki nie płaczą" , tylko szukają wspólnoty z takimi samymi kolesiami z sąsiedztwa, z tej samej ulicy. A tuba propagandowa "Wiadomości" trąbi w propagandową trąbę o zagrożeniach wojną ze wschodu. To jest polska paranoja. """"
 • 2018-01-23 08:24 | Alrus

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  W Polsce nie wzbiera "fala neofaszyzmu", a nawet w Niemczech takie określenie byłoby dziś na wyrost, pomimo nieporównywalnej skali zachowań i oczywistej tradycji faszystowskiej. Polska takiej tradycji nie ma, zwolenników "faszyzowania" zawsze był znikomy procent, co wynika z silnego katolicyzmu, nieufności do władzy oraz zamiłowania do wolności. To cechy narodowe Polaków ukształtowane na przestrzeni wieluset lat i w zasadzie wykluczające faszyzmy czy komunizmy. Nie było, nie ma i nie będzie więc "wzbierających fal" tego typu, nawet gdyby głupców czy prowokatorów znalazło się sto razy więcej niż obecnie.
 • 2018-01-23 11:08 | jakowalski

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Jaka fala? Jedna prowokacja (ciekawe czyja) o niczym nie świadczy.
 • 2018-01-23 16:12 | Obserwer

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Prowokacja czy badanie rynku na tego typu falę?

  Adolf na początku też miał 1% popularności w Niemczech.
  Przeczekał do odpowiedniego momentu i skorzystał wyrastając, na
  tej podobnej ignorancji, do monstrualnego mordercy.
  Kata bezwzględnego milionów istnień.

  Każdy kto bagatelizuje takie sygnały daje pewien sygnał zezwolenia.
  A zło absolutne tylko czeka na podobny haczyk.

  Cokolwiek to było w tym Wodzisławiu Sląskiem nigdy nie powinno się wydarzyć w Polsce!
 • 2018-01-23 18:53 | Aspiryna

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  To nie jest "jedna prowokacja" szanowny panie "jakowalski"... A ONR i Mlodziez Wszechpolska dzialaja teraz calkiem legalnie. Nawet wladza przedwojenna (II RP) nie miala zadnych watpliwosci co do charakteru ONR-u i organizacje te zdelegalizowala!
 • 2018-01-24 09:44 | Obserwer

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Niestety w Polsce odbyło się już ok.20 spotkań neofaszystowskich grup z Niemiec, Łotwy i innych krajów. Właśnie tu , bo dostali pozwolenie na takie zloty. Również w Polsce występowały tzw. brązowe zespoły muzyczne z pieśniami faszystowskimi. Polsatowi redaktorzy mają konkretne informacje na ten temat. W Niemczech ustawowo są te piosenki zakazane. Za ich odtwarzanie jest konkretna kara. Zatem to nie jest pojedynczy wybryk niedouków, którzy zamiast uczyć się historii własnego kraju, rzucali na szkołę kamieniami.

  To nie jest przypadek , iż z prawicowymi politykami fotografują się ludzie o jaskrawych poglądach skrajnej prawicy nacjonalistycznej , którzy nawet żonę funkcjonariusza publicznego obrażają z powodu żydowskiego pochodzenia.

  U nas jest konstytucyjny zakaz szerzenia jakichkolwiek treści, metod, praktyk propagujących nazizm, faszyzm i komunizm , a także zakazem jest objęta wszelka nienawiść rasowa i narodowościowa -art.13 Konstytucja RP.
  Ale w nastroju potępienia tej Ustawy zasadniczej, nałogowego jej lekceważenia i łamania dla partykularnych celów utrzymania władzy i wpływu na politykę państwa , ten artykuł jest wołaniem na puszczę bezprawia.
  Dlatego łeb podniosła hydra zła absolutnego, bo poczuła , że to już jej czas.

  To nie przypadek. Nie ma przypadków. Zło jest złem i rodzi jeszcze większe zło.
 • 2018-01-24 11:23 | jakowalski

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Aspiryna
  To była przecież wyraźna prowokacja zorganizowana „technicznie” przez TVN. Ciekawe jest tylko kto za nią zapłacił i przeciwko komu konkretnie była ona skierowana - tylko przeciwko PiS-owi czy też przeciwko wszystkim Polakom? Ja stawiam tu na specsłużby pewnego niewielkiego terytorialnie ale silnego militarnie państwa na tzw. Bliskim Wschodzie. Przedwojenna władza w Polsce była zaś od roku 1926 typowo faszystowska (choć nie koniecznie nazistowska) a więc delegalizacja ONR-u przez Sanację miała wszelakie cechy faktycznej likwidacji SA przez SS w III Rzeszy czy tez likwidacji Trockiego przez Stalina w ZSRR. Odróżnij więc walki frakcyjne od walk pomiędzy lewicą a prawicą.
 • 2018-01-24 11:28 | jakowalski

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Obserwer
  Twierdzisz, że u nas jest konstytucyjny zakaz szerzenia jakichkolwiek treści, metod i praktyk propagujących nazizm, faszyzm i komunizm. Wyjaśnij mi więc, w czyim interesie leży zakaz propagowania ideologii, której celem jest utworzenie społeczeństwa pozbawionego ucisku i wyzysku klasowego, opartego na braku prywatnej własności kapitału, kolektywnej własności środków produkcji czyli kapitału i wspólnotowym czyli demokratycznym podziale dóbr?
 • 2018-01-25 12:58 | izakan

  Re:Dlaczego w Polsce wzbiera fala neofaszyzmu?

  Wzbiera, bo może; a przy okazji wychodzi prawdziwa natura co poniektórych. Takich co to gotowi Hitlerowi wszystko wybaczyć, bo lał komunistów, a przede wszystkim likwidował Żydów.
  PS Niektórych z Tworek nie powinni byli wypuszczać.