Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Holecka odniosła się do tekstu POLITYKI na jej temat

(15)
Danuta Holecka w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” zarzuca nam kłamstwo, choć żadnego sprostowania nie nadesłała.
  • 2018-01-22 19:43 | Aspiryna

propagandowa mizeria...

Dla Holeckiej klamstwo to jak ow "chleb powszedni"!
  • 2018-01-22 20:08 | anglista

Re:Holecka odniosła się do tekstu POLITYKI na jej temat

ale czy ta pani warta jest w ogóle rozważań?
  • 2018-01-22 22:29 | mordenga

A czemu się Pani Redaktor przejmuje średniej klasy prezenterką, której czas minie razem z rządami PiSu i dołączy do grona tych, którzy w stanie wojennym występowali w mundurach? Szkoda czasu na takie osoby. A Ci którzy mają odrobinę inteligencji wiedzą kim ta osoba jest i żadne jej śmieszne komentarze tego nie zmienią.
  • 2018-01-22 22:42 | Vera

Po czym Holecka sprostuje sprostowania Dąbrowskiej

I tak dookoła.
    Szanowne panie oczywiście nie mają ważniejszych zajęć.
    Tylko magiel i garkuchnia.
    Nie wstyd przynajmniej tej jednej stronie?
  • 2018-01-23 09:06 | J.E. Baka

O Pani Holeckiej mogę powiedzieć tyle pozytywnego, że dobrze wygląda na ekranie. Poza tym doskonale się wpasowuje w "dobrozmianowy" desant w TVP. Można powiedzieć, że właśnie za to jest ceniona, że jest miła dla polityków PiS i nie zdaje im niewygodnych pytań, a nawet podkreśla na każdym kroku ich zalety. Taki dziennikarz to dla każdej władzy prawdziwe szczęście.
  • 2018-01-23 10:36 | Cezet

Istotnie pani H. nie jest nikim znaczącym, by jej odpowiadać. Rozumiem jednak, że tygodnik "Polityka" ma zbyt wiele do stracenia, by pozwalać, by taka sobie pani nikt niszczyła reputację insynuacjami. Przecież za tydzień reżimowa sprzeda newsa o tym, jak to dziennikarze, którym zarzucono kłamstwo, nawet nie odnieśli się do tego- ergo- przyznali się do kłamstwa. Pani H. tak jak pan Z. i pozostali działacze partyjni, naprawdę od dawna nie mają nic do stracenia. Nawet twarzy.
  • 2018-01-23 10:41 | Caramba

Wazelina, wazelina, wazelina,
    tusz na rzęsy i trochę szminki na służalczy uśmiech.
  • 2018-01-23 11:06 | Tanaka

Czy pani Holecka Danuta to dziennikarka?

Cytuję jej wypowiedź z tekstu, która to wypowiedź coś ma wyjaśniać:

"Holecka mówi: „Jeśli ktoś chce zaatakować TVP, to próbuje przedstawić nas w takiej, przepraszam za wyrażenie, pszenno-buraczanej formie. W jednym z tygodników niedawno pisano o mnie, że w czasie studiów wyjechałam zbierać warzywa do Holandii. Pewnie ich zdaniem nadaję się tylko do pracy w polu. To mnie nie obraża, bo ja bardzo szanuję pracę na roli. Denerwuje mnie tylko kolejne kłamstwo, bo nigdy nie byłam w Holandii"

Skoro Holecka Danuta jest dziennikarka, to mówi zbornie. Przyjrzyjmy się tej zborności.

1. Oświadcza, że ktoś chce atakować TVP.

2. Sposób ataku polega na przedstawieniu "nas" (czyli TVP i Holeckiej Danuty, lub też Holeckiej Danuty jako takiej, do czego zastosowała zaimek "nas" - jako pluralis maiestatis) w formie pszenno-buraczanej.

3. Jako dowód na to podaje stwierdzenie atakujących, że w czasie studiów wyjechała do Holandii zbierać warzywa.

4. warzywa nie są pszenicą, Holecka Danuta, jako dziennikarka, powinna była to wiedzieć. Wie, bo w domu, robiąc obiad jedno od drugiego odróżnia. Używa porównań nietrafnie, niechlujnie wobec odbiorcy i będących pomówieniem wobec pszenicy. Mówiąc ściślej, językiem Holeckiej Danuty ("Denerwuje mnie tylko kolejne kłamstwo") - jest to kłamstwo: zna różnicę, a mówi nieprawdę.

5. Atak, jak to nazywa Holecka Danuta, składa się z dwóch elementów rzeczowych: warzyw i Holandii. Warzywa w Holandii są przede wszystkim uprawiane w szklarniach, a nie na roli, ale można uznać, że "rola" występuje tu w nieco ogólnym znaczeniu. W każdym razie warzywo rośnie w ziemi. Nie zgłasza zastrzeżeń do tego, że faktycznie "pracowała na roli" zbierając warzywa. Potwierdza więc, że to prawda.

6. Holecka Danuta nie zgłasza pretensji wobec atakujących w sprawie warzyw, przeciwnie, oświadcza, że jej to nie obraża, "bo ja bardzo szanuję pracę na roli". Ma pretensje do atakujących o to, że uważają, że nadaje się TYLKO do pracy na roli. Nie widać nigdzie informacji, by atakujący twierdzili, że TYLKO. Przeciwnie, atakujący - jak ich nazywa Holecka Danuta - stwierdzają tylko te dwie rzeczy: warzywa i Holandia.

7. Holecka Danuta zgłasza pretensje o to, że ni była w Holandii, co jest ze strony atakujących kłamstwem, zaś była w Norwegii. Możliwe, że tam warzywa rosną tylko "na roli" a nie w szklarniach, ale pojęcie "roli" jako uogólnione może być w tej sytuacji użyte bez wpływu na istotę.

8. Biorąc pod uwagę powyższe, Holecka Danuta ma pretensję wyłącznie w sprawie adresu: oburza ją że Holandia, jako adres fałszywy, zamiast Norwegii, jako adresu prawdziwego. Istotą oburzenia Holeckiej Danuty jest więc różnica państw. Nie praca na roli i nie warzywa. I - przede wszystkim - nie to, że za granicą pracowała na roli.
    Atak polega więc wyłącznie na tym, że atakujący powiedział: Holandia, zamiast powiedzieć: Norwegia. Musi więc być coś bardzo złego w Holandii, a bardzo dobrego w Norwegii. Ambasador Holandii w Polsce powinien na to formalnie zareagować.

Podsumowując: Holecka Danuta robi co może i nawet więcej, żeby przekonać słuchaczy/czytelników/widzów do tego, że nadaje się TYLKO do pracy a roli, a nie do dziennikarstwa.
  • 2018-01-23 16:45 | azur

Holecka to jedna z wielu usłużnych dziennikarzy. Nie pierwsza i nie ostatnia.
  • 2018-01-24 01:48 | woytek

pani Danuta jest sprawną maszyną propagandową "Wiadomości" .
    Tylko kobiety wykorzystywane w tym celu przez reżimy polityczne, potrafią być tak przekonujące i sympatyczne dla bezbronnych widzów telewizyjnych ujętych urodą kobiet.
  • 2018-01-25 01:53 | woytek

Re: Danuta Holecka podnosi powieki i telewidz zostaje bezbronnym i ufnym słuchaczem...

Czy te oczy mogą kłamać ?
  • 2018-02-02 18:11 | artur702

Danuta Holecka wzorem pisopatów chciałaby odmienić pisany przez siebie samą życiorys. Tymczasem jej życiorys pisze się sam, a my to odnotowujemy w materiałach dokumentalnych.
  • 2018-02-05 08:44 | jpet

"pani Danuta jest sprawną maszyną propagandową "Wiadomości" .
    Tylko kobiety wykorzystywane w tym celu przez reżimy polityczne, potrafią być tak przekonujące i sympatyczne dla bezbronnych widzów telewizyjnych ujętych urodą kobiet. "
    Holecka nie jest warta komentarza. Jednak "woytek" jest wart potępienia za
    1) mizoginiczny wpis oraz 2)uznanie za durniów tv-widzów (w tym siebie (sic!))
    Tak, panie WOYTEK - atakujesz pan persony (są głupi i mają wszy co powszechnie wiadomo) zamiast komentowania postaw (co wymaga namysłu i intelektualnego wysiłku).
    I to by było na tyle.
  • 2018-02-09 18:37 | 1029384756

Szczerze..? Nie wiem kto to jest Holecka i nie chce mi się sprawdzać.
  • 2018-02-19 02:07 | Slawomirski

A teraz o jej pisowskich butach.
    Czytelnicywo i glupota rosna razem.