Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Austriacy czy Włosi? Wraca Adyga

(2)
  • 2018-01-23 08:58 | Edvin

    Z Wikipedii: Górna Adyga


    W 1960 podjęto próbę uregulowania konfliktu pod auspicjami ONZ. Miało to doprowadzić do rozmów włosko-austriackich w 1961 roku, do czego jednak nie doszło, częściowo na skutek aktów terrorystycznych organizowanych przez ludność tyrolską, dążącą do przyłączenia prowincji do Austrii. Akty terrorystyczne – głównie zamachy bombowe – trwały od 1956 do 1988. Ogółem odnotowano 361 takich zdarzeń, w wyniku których śmierć poniosło 17 osób.
  • 2018-01-23 11:27 | jakowalski

    Re:Austriacy czy Włosi? Wraca Adyga

    Unia Europejska się rozsypuje na naszych oczach: Anglicy z niej wychodzą, Katalończycy chcą się oddzielić od Hiszpanii, Węgrzy są od lat skłóceni ze Słowakami i Rumunami a teraz dochodzi jeszcze stary konflikt na pograniczu Austrii i Włoch. Ciekawe, kiedy usłyszymy znów o Baskach i co powiedzą Łużyczanie na najazd nielegalnych imigrantów z III świata na ich Ojczyznę. I co z Polakami na Litwie? To też jest przecież potencjalny obszar konfliktu wewnątrz UE.