Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Świat czeka na kryzys. W takiej atmosferze rozpoczyna się szczyt w Davos

(7)
Trwający okres prosperity może się raptownie skończyć. Jest nowy raport o zagrożeniach dla świata.
 • 2018-01-23 17:04 | Kosal

  Davos

  Mantra socjalistycznej Europy: jest dobrze ale nie cieszcie sie bo "global warming" zniszy wszystko no i brakuje gwarantowanego dochodu. Europa kreci sie w kolko a swiat idzie dalej. Jak zwykle nic nie wyniknie ze spotkania w Davos, chyba ze Trump zburzy ten blogi stan. Zapowiedzial ze jedzie do Davos wiec napewno beda protesty lewicy i krzyki w obronie nielegalnych imigrantow.
 • 2018-01-24 02:44 | woytek

  Re:Świat czeka na kryzys.

  Po stworzeniu potęgi w państwach azjatyckich, gdzie chciwi kapitaliści zachodu lokowali swe zamówienia i zarabiali miliardy we własnych krajach, sprzedając towary azjatyckie, państwa Azji osiągnęły samodzielność technologiczną i polityczną. W najbliższym czasie staną się potęga militarną. Od paru lat świat jest ...in statu nascendi , czyli na nowo trzeba tworzyć porozumienia oparte o nowy status ekonomiczny i militarny tych państw aazjatyckich. Nie wszysycy chcą to przyjąć do swoich pustych głów , działających w algorytmie Jałtańskim.
  Szczególnie ciężko dociera to do polskich polityków, obarczonych obsesjami i uprzedzeniami wynikającymi z lektur komiksów historycznych produkowanymi w IPN.
  To bardzo przykra konstatacja ale polskie elity polityczne i medialne uprawiają politykę na poziomie kiboli ze stadionu Legii Cudzoziemskiej. Davos nic nie zmieni ale trzeba probowac grac nie znaczonymi kartami.
 • 2018-01-24 13:19 | jakowalski

  Re:Świat czeka na kryzys. W takiej atmosferze rozpoczyna się szczyt w Davos

  Woytek - racja. Wszystkie dane statystyczne dotyczące globalnej gospodarki potwierdzają to, że Chiny Ludowe (ChRL) są już największą gospodarką na świecie. Chińczycy składają dziś więcej wniosków patentowych niż Amerykanie a w Pekinie mieszka więcej dolarowych miliarderów niż w Nowym Jorku. Pekin stał się stolicą globalnej klasy biznesowej. Azja Wschodnia, a więc de facto Chiny, przejmują więc z powrotem stery globalnej gospodarki (gdyż jeszcze na początku XIX wieku największymi gospodarkami świata były Chiny i Indie).
  Nadchodząca rzeczywistość, co podkreśla wielu naukowców, będzie się znacząco różniła od tego, do czego przyzwyczailiśmy się na początku XXI wieku - to jest związane z tym, że to nie Zachód jest obecnie lokomotywą globalnej gospodarki a więc odruchowe wyobrażenia na temat tego, jak jest zorganizowany świat, czy to ekonomiczny czy społeczny, wynikają z naszego myślenia, z ostatnich 150 lat. Ale teraz lokomotywa się zmieniła i zmieni się też natura światowej gospodarki i polityki - z Pax Americana na Pax Sinica. Ale ani PiS ani PO nie che tego zauważyć i wciąż wisi u klamki upadającego amerykańskiego ex-mocarstwa. :-(
  Więcej tu: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,22826738,taka-bedzie-polska-w-2040-roku-centrum-swiata-przesuwa-sie.html#BoxNewsImg&a=66&c=96
 • 2018-01-24 13:19 | jakowalski

  Re:Świat czeka na kryzys. W takiej atmosferze rozpoczyna się szczyt w Davos

  Świat zachodni jest w kryzysie od lat 1970.
 • 2018-01-25 01:02 | Falicz Jedrek

  Świat czeka na kryzys - czyzby?

  Jaki..."Swiat"?
  Ci w Davos
  czekaja na kryzys...bo jak zwykle to wlasnie na kryzysie mozna najlepiej zarobic.
 • 2018-01-25 01:05 | Falicz Jedrek

  Davos...

  Za 10 moze max. 20 lat
  te szczyty beda sie odbywac w Szanghaju
 • 2018-01-25 12:13 | jakowalski

  Re:Świat czeka na kryzys. W takiej atmosferze rozpoczyna się szczyt w Davos

  Falicz Jedrek
  Już dziś powinny. Jak nie w Szanghaju, to na subtropikalnej wyspie Hajnan.