Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

(20)
Napływ uchodźców przyczynił się do wzrostu przemocy w Niemczech – wynika z pierwszego poważnego raportu na ten temat. Ale recepty kryminologów są inne niż zamknięcie granic i masowe deportacje.
 • 2018-01-23 17:55 | stok

  Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Autor napisał: 'Masowy napływ uchodźców i imigrantów zbiegł się ze wzrostem przestępczości.' Równie dobrze mógł napisać: 'Spadek temperatury poniżej 0 stopni zbiegł się z zamarzaniem wody.'
 • 2018-01-23 21:20 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Recepty kryminologów są skrajnie naiwne. Oto realia: 200 osób w hali niemieckiego lotniska, nagle wywiązuje się bijatyka. Policja musiała użyć gazu. Do masowej bijatyki między Turkami i Kurdami doszło w hali odlotów lotniska w Hanowerze. Policja musiała użyć gazu łzawiącego. Przyczyną zamieszek z udziałem prawie 200 osób była najnowsza operacja militarna Turcji przeciwko siłom kurdyjskim w północnej Syrii.
  W poniedziałek na hanowerskim lotnisku grupa kilkudziesięciu Kurdów zorganizowała protest przeciwko tureckiej ofensywie na pozycje kurdyjskie w Syrii.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22932072,200-osob-w-hali-niemieckiego-lotniska-nagle-wywiazuje-sie-bijatyka.html
 • 2018-01-25 00:06 | Alice_

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Jedyny mit jest taki, że to "są tacy sami ludzie jak my". Prawda, też mają dwie nogi i taki sam układ trawienny, ale poza tym niewiele mamy wspólnego, bo największa różnica to umysł i kultura. Różnią nas setki lat rozwoju i wcale nie jest tak, że oni są tylko trochę opóźnieni i "nadrobią". Nie zrobią tego, bo w świecie arabskim praktycznie nie istnieje nauka i filozofia, które to doprowadziły nasz krąg kulturowy do rozkwitu cywilizacyjno-kulturowego. Zresztą i tak nie chcą nadrabiać, bo są z definicji świetni i najlepsi, panowie świata po prostu.
  Poza tym nadreprezentacja młodych mężczyzn (a to w każdym narodzie jest najbardziej przestępczogenna grupa) sprawia, oni naprawdę stanowią zagrożenie dla niemieckiego społeczeństwa. Niemiecki wychowany na non-violence młody mężczyzna jest bezradny wobec imigranta z nożem, nie potrafi nawet obronić swojej dziewczyny. A poziom agresji w społeczeństwach muzułmańskich, te wszystkie sprawy związane z rzekomym honorem, jest zatrważająco wysoki.
  Z Syrii przed wojną uciekają pewnie wszyscy, przekrój społeczeństwa, ale z krajów typu Maroko czy Tunezja, a nawet Afganistan, przyjeżdżają młodzi faceci, którzy nie mieli tam nic, ani wykształcenia, ani pracy, ani perspektyw, dlatego też nie mają nic do stracenia i przestępstwa, rozboje, pobicia itp., przychodzą im stosunkowo łatwo. Zresztą zwykle mają nóż przy sobie.
 • 2018-01-25 12:11 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Masz Alicjo 100% rację.
 • 2018-01-26 21:10 | arkadia

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  niestety dyskusja z uchodźcami ze świata arabskiego o prawach człowieka, społeczeństwie otwartym, prawach kobiet itd może być porównana do rozmowy z chłopem w średniowiecznej Polsce o wartościach cywilizacji zachoodnioeuropejskiej
 • 2018-01-28 11:54 | andrzejowy

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Widzę, że bardzo dobrze idzie wam szufladkowanie ludzi i zręczne łączenie "oczywistych" faktów podczas gdy jedynym problemem do rozwiązania jest bieda.
 • 2018-01-29 13:47 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  andrzejowy
  A skąd się bierze bieda? Z kapitalizmu...
 • 2018-01-30 13:57 | trayan

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  """Widzę, że bardzo dobrze idzie wam szufladkowanie ludzi i zręczne łączenie "oczywistych" faktów podczas gdy jedynym problemem do rozwiązania jest bieda.
  "
  Andrzejowy masz racje. tylko za malo ludzi to widzi
 • 2018-02-02 22:06 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Niemcy chcą gasić ogień lejąc na niego benzynę.
 • 2018-02-02 22:09 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  trayan
  Biedę można zlikwidować tylko usuwając jej źródło, czyli kapitalizm.
 • 2018-02-02 23:28 | GruntToPiach

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  @andrzejowy

  Nihil novi, skoro mamy wszędzie ekspertów od wspinaczki wysokogórskiej, to mamy również ekspertów od arabskiej kultury i filozofii. Osobiście ręce mi opadają czytam takie wypociny, które z realiami historycznymi i społecznymi nie mają nic wspólnego.

  Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to, że te wypowiedzi są błędne na tylu poziomach jednocześnie, że strasznie trudno je sprostować bez kilku wykładów z kilku dziedzin, ze statystyką od podstaw na czele, a komentarze to nie miejsce ani czas na takie rzeczy.

  To tak, jakby ktoś przyszedł na wykład o koniach i powiedział "jaki koń jest, każdy widzi", co technicznie nie jest przecież kłamstwem, ale również nie opisuje rzeczywistości i jest zgoła niewłaściwą metodą analizy. W odpowiedzi trzeba by wówczas zacząć od podstaw ewolucji, przejść do taksonomii i etologii, a następnie dopiero przy użyciu tych podstaw zacząć opisywać konia.

  Niestety, niektórzy ludzie nie są w stanie zrozumieć, że nasze zmysły i to, co pojmujemy tzw. zdroworozsądkowo jako słuszne jest w rzeczywistości często błędne. W połączeniu z poważnymi lukami w wiedzy historycznej tworzy to naprawdę wybuchową mieszankę. Powiem tylko tyle, że kraje arabskie mają bardzo bogatą spuściznę filozoficzną i naukową, a stagnacja i swoista regresja zaczęła się u nich niedawno z wielu bardzo złożonych powodów. Ale komentarze to nie miejsce na wykład z tematów, które są dostępne w książkach.

  I smutne jest również to, że zaprzeczenie wpisowi Alice_ wymagałoby wpisu kilkukrotnie dłuższego niż bieżący, więc nikt by go nie przeczytał, a od pełnej analizy przecież ważniejsze jest potwierdzenie własnych przeczuć wyniesionych z domu i podwórka.

  Pozostaje mi tylko napisać osobom pokroju Alice_: tego typu wnioski są uproszczeniami i fantazjami, które nie są w żaden sposób sprawdzalne. Odsyłam do poważnych analiz historycznych i socjologicznych, a nie popularno-demagogicznego bełkotu, który jedynie takie analizy udaje.
 • 2018-02-02 23:57 | Alice_

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  andrzejowy
  Ależ ludzie mieszkający od lat w Niemczech rzadko są biedni. Nawet z zasiłku żyje im się nieźle, a jeszcze potrafią sobie sprytnie dorabiać. Klany rodzinne zajmujące się przestępczością wręcz opływają w dostatki. Więc to nie bieda, tylko kultura sprawia, że mordują swoje córki za kontakty z niemieckimi chłopakami albo naparzają się grupowo z jakimś innym klanem rodzinnym, kiedy dziecko na placu zabaw popchnie drugie dziecko albo nie puści na chuśtawkę. Od razu zjawia się grupa kuzynów i innych pociotków, czasem z nożami, i rzucają się na tamtych. A policja bywa bezradna, bo kiedy próbuje interweniować, jest atakowana przez obie strony sporu. To jest niemal na porządku dziennym w Niemczech, prawie codziennie pojawiają się takie doniesienia w prasie lokalnej, masowa bójka na placu zabaw, w domu towarowym czy w barze, i to nie Helmut z Dieterem się tłucze, ale Mahmud z Mustafą.
 • 2018-02-03 01:14 | Herstoryk

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Napływ tysięcy Żydów z Europy Wschodniej przyczynił się do chwilowego wzrostu przestępczości w Londynie w początkach XX w. Napływ setek tysięcy Polaków przyczynił się do chwilowego wzrostu przestępczości w Austrii i Włoszech po 1981 r. Napływ tysięcy Wietnamczyków i Libańczyków przyczynił się do chwilowego wzrostu przestępczości w Australii w latach 70-ch i 80-ch. Itp, itd. Każda masowa migracja, zwłaszcza wojenna, wiąże się z alienacją i szokiem kulturowym, mogącymi prowadzić do zachowań aspołecznych. Głosiciele rasistowskich bredni, typu @Alice i jej podobnych albo nie zdają sobie z tego sprawy, albo świadomie to ignorują.
 • 2018-02-03 02:38 | z daleka

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  W Norwegi powstaly specjalne kursy, oczywiscie dla imigrantow muzulmanskich glownie, gdzie tlumaczy sie, ze w Europie prawo dotyczy wszystkich i nie ma charakteru religijnego, wszyscy podlegaja takiemu samemu prawu, oraz, ze w/g prawa istnieje rownosc plci. Imigranci byli bowiem oburzeni zachowaniem kobiet w Norwegii, Szwecji, publicznym calowaniem sie kobiet, opalaniem topless itd.oraz innym zachowaniom, ktore uznawali za niedopuszczalne. Pytanie, ktore samo sie narzuca brzmi kiedy wreszcie skonczy sie obrona tego klanowego, zabobonnego islamu i olewania islamskiego antysemityzmu, mizoginii, homofonii, rasizmu, pogardy dla zwierząt, nie wspominajac juz o obrzezaniu kobiet i zabójstwach honorowych czy malzenstw doroslych mezczyzn z nieletnimi dziewczynkami. To wszystko o co Europa biła się od Oświecenia. I kto zajmie sie edukacja tych "mlodych gniewnych", ktorzy jak to autor zgrabnie ujal sa "nadreprezentowani" czemu jeszcze do niedawna zapreczaly mass-media.
 • 2018-02-03 15:33 | TyberiusMazur

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Dzień Dobry

  fajny , rzeczowy artykuł opisujący, nie za bardzo moralizujący , żeby więcej takich było.

  Mam parę uwag, trochę krytyki:

  „15-letni uchodźca z Afganistanu „ nawet prasa niemiecka pisze prawdopodobnie, według ostatnich artykułów niemieckich wiek ma być ustalony policyjnie. W tej chwili w Niemczech dane o wieku , pochodzeniu uchodźcy w głównej mierze pochodzą od uchodźców, którzy gubią dokumenty.

  Dla przykładu mord na studentce w Freiburgu.
  Oskarżony Hussein. K lat 17 z Afganistanu, w trakcie procesu okazało się , że ma 33 lata i pochodzi z Iranu.

  https://www.welt.de/vermischtes/article171388225/Vater-nennt-am-Telefon-das-Alter-von-Hussein-K.html


  „Ale w spokojnym na co dzień miasteczku demonstrowali też zwolennicy „kolorowych Niemiec”, przeciwni zaostrzaniu polityki azylowej i migracyjnej. „

  Mam nadzieje , że nie ma Pan na myśli tej grupy , która podczas marszu milczenia/żałobnego/pamiętnego „zu gedenken” na miejscu morderstwa wyciągał kolorowe parasole , żeby demonstrować za kolorowymi Niemcami, niektórzy mogą uważać to za nietakt, ja bym powiedział świństwo.

  „Badania przeprowadzone w 2015 r. w dolnosaksońskich szkołach pokazują, że uczniowie z rodzin muzułmańskich rzadziej akceptują męską przemoc, jeśli urodzili się i wychowali w Niemczech.” Mógłbym poprosić o link , żeby sobie poczytać oryginalne dane, mam złe doświadczenia ze statystykami. Jeżeli urodzeni w Niemczech akceptują w 65% a ci spoza w 70%, to powyższe zdanie jest prawdą , ale pociechy nie daje.


  „ Ale łączenie rodzin uchodźców to w Niemczech kontrowersyjny temat. W trakcie niedawnych negocjacji koalicyjnych chadecy i socjaldemokraci zgodzili się, że akcja powinna objąć nie więcej niż tysiąc osób miesięcznie.”
  https://www.welt.de/politik/deutschland/article173073543/Familiennachzug-Wie-werden-die-1000-Migranten-pro-Monat-ausgewaehlt.html

  Tu chodzi o łaczenie rodzin uchodżców ”subsidiär Schutzberechtigten ” to jest
  https://de.wikipedia.org/wiki/Subsidi%C3%A4r_Schutzberechtigter
  to nie są uchodźcy według konwencji Genewskiej, Niemcy robią tu wyjątek,dobrowolnie, łączenie rodzin pozostałych uchodźców trwa w najlepsze, te 400-500 tys. może być dobrą prognozą, ale może być więcej, dowiemy się za parę lat ilu naprawdę przybyło.

  Niemieccy politycy mówią, że trzeba integrować, żeby nie powstawały społeczeństwa równoległe.
  Brak kobiet matek, sióstr źle, sprowadzenie ich , społeczeństwa równoległe rozwijają się w najlepsze, tu chyba nie ma żadnego dobrego wyjścia. Udało to się gdzieś?
 • 2018-02-04 00:40 | Herstoryk

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  @z daleka
  Homofonia?? Nie wiedziałem, że muzułmanie lubują się w muzyce homofonicznej (polega na dominacji melodii prowadzonej w pierwszym głosie, najczęściej wykonującego główny temat utworu), nie jestem muzykologiem.

  W ramach komentarza do komentarza, krótko, bo podobnie jak @GruntToPiach'owi opadają mi ręce:
  - Pominę wypominanie problemów społecznych, politycznych i kulturowych, których "oświecona" Europa dorobiła się w ciągu ostatnich 100 wyjątkowo "oświeconych" lat, bo to argument w rodzaju "murzynów biją".
  - Otwarcie islamofobicznego bełkotu, stereotypującego bez różnicy 1,6 mld ludzi od Filipin do USA też nie będę prostował, bo po pierwsze wymagałoby to sporej księgi, po drugie, inni robią to lepiej ode mnie, po trzecie wreszcie, poważna, wiarygodna i rzetelna literatura/informacja na temat jest powszechnie dostępna. Różne @Alice i @z daleka po nią jednak raczej nie sięgną, nie pasuje do ich "Confirmation Bias".

 • 2018-02-04 13:33 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Herstoryk
  Napływ w latach 1970-tych i 1980-tych setek tysięcy, jak nie milionów, nielegalnych migrantów z III świata, w tym m. in. Wietnamczyków i Libańczyków, przyczynił się do permanentnego wzrostu przestępczości w Australii. Porównaj statystyki przestępczości w Australii z lat 1940-tych i obecne. Przykładowo w latach 2006-07 w Australii dokonywano około 1.3 morderstw na 100,000 ludności, a w latach 1940-tych było to znacznie poniżej 1 na 100,000 ludności. W latach 1990-tych osiągnął ten współczynnik nawet 2.4 a obecnie, według bardzo zaniżonych oficjalnych statystyk (o czym dalej) wynosi on co najmniej 1.4: (David Indermaur „Violent Crime in Australia: Interpreting the Trends” AUSTRALIAN Institute of Criminology - Trends & issues in crime and criminal justice No. 61 -(http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.590.8445&rep=rep1&type=pdf). Podobnie też zanotowano w Australii znaczny wzrost jeśli chodzi o napady z bronią, gwałty i inne rozboje - w latach 1973-1992 zanotowano np. wzrost rozbojów z 20 na 120 na 100 tys. mieszkańców, rabunków z 20 do 60 a raportowanych gwałtów z około zera do aż 20. Generalnie, to Australia słynie z tego, że systematycznie zaniża się tam statystyki morderstw i innych przestępstw - patrz np. Samara McPhedran and Jeanine Baker „Quantifying homicide trends in Australia: a methodological caution” w ‘Journal of Injury & Violence Research’ January 2012 (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3291281), gdzie wyraźnie jest napisane, że „it has recently been noted by the Australian Institute of Criminology (AIC) that the ABS have been ‘undercounting’ firearm homicides since the year 2004” - ABS to jest taki australijski GUS, znany z „podkolorowywania” statystyk.
 • 2018-02-04 15:01 | TyberiusMazur

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  GruntToPiach

  Pani, Pan niby dobrze i mądrze pisze ale nie podaje żadnych argumentów. Przekaz jest mniej więcej taki:
  to są brednie, ludzi są za głupi żeby zrozumieć te skomplikowane zależności, za pomocą erudycji stwarzane jest wrażenie przewagi intelektualnej, a tym samym zostaje zwiększona wiarygodność wypowiedzi. GruntToPiach możesz mieć tytuł profesora arabistyki , możesz być też studentką/em I roku bez doświadczenia życiowego. Dlatego tak ważne są argumenty.

  Ja mam teraz tydzień urlopu, z chęcią bym przeczytał odpowiedź na post Alice.
  „Pozostaje mi tylko napisać osobom pokroju Alice_: tego typu wnioski są uproszczeniami i fantazjami, które nie są w żaden sposób sprawdzalne. Odsyłam do poważnych analiz historycznych i socjologicznych, a nie popularno-demagogicznego bełkotu, który jedynie takie analizy udaje. ”

  Niby tak mądrze, ale kto jest tak mądry, żeby bełkot, od prawdziwej analizy odróżnić? Jak tu w tą pułapkę nie wpaść”Niestety, niektórzy ludzie nie są w stanie zrozumieć, że nasze zmysły i to, co pojmujemy tzw. zdroworozsądkowo jako słuszne jest w rzeczywistości często błędne ”


  „Jedyny mit jest taki, że to "są tacy sami ludzie jak my". Prawda, też mają dwie nogi i taki sam układ trawienny, ale poza tym niewiele mamy wspólnego, bo największa różnica to umysł i kultura”
  Zanim powróciłem do Polski pracowałem w Niemczech z Muzułmanami. Kolega w pracy „uchodźca palestyński” urodzony już w Niemczech, sprowadził żonę z Syrii. Spytałem się, czy jakby chciała to może bez chusty chodzić? Odpowiedź Ona by nie chciała. Pytam dalej , no ale to Niemcy , może ma ochotę bez chusty, nie ona nie jest dziwką jak Niemki. Z mojej strony padły jeszcze może dwa pytania, już dokładnie nie pamiętam, ale wtedy zrozumiałem , mój kolega nie był w stanie przyswoić koncepcji , że jego żona może chcieć chodzić bez chusty.

  „Niemiecki wychowany na non-violence młody mężczyzna jest bezradny wobec imigranta z nożem, nie potrafi nawet obronić swojej dziewczyny. „

  https://www.welt.de/regionales/nrw/article168916288/Paar-beim-Zelten-ueberfallen-Mutmasslicher-Vergewaltiger-vor-Gericht.html

  Para studentów biwakuje, uchodźca grozi nożem , gwałci dziewczynę, a chłopak siedzi w krzakach obok.

  A poziom agresji w społeczeństwach muzułmańskich, te wszystkie sprawy związane z rzekomym honorem, jest zatrważająco wysoki.

  https://www.welt.de/vermischtes/article172547843/Respekt-verlangt-Messerattacke-Jugendlicher-muss-Cottbus-verlassen.html

  Cottbus , trzech uchodźców ma sprzeczkę z parą 40latka i 50latek, jeden wyciąga nóż i atakuje mężczyznę, powód kobieta nie okazała im respektu i nie przepuściła ich pierwszych.

  Są masy podobnych przykładów, wybrałem te z „Welt” bo przeciwnicy w dyskusjach często stosują sztuczkę polegającą na nazwaniu źródeł islamofobicznymi i nawet nie próbują udowodnić nieprawdziwości faktów.
  Można się o skale tych zjawisk spierać , ale one istnieją.

  „Z Syrii przed wojną uciekają pewnie wszyscy, przekrój społeczeństwa, ale z krajów typu Maroko czy Tunezja, a nawet Afganistan, przyjeżdżają młodzi faceci, którzy nie mieli tam nic, ani wykształcenia, ani pracy, ani perspektyw, dlatego też nie mają nic do stracenia i przestępstwa, rozboje, pobicia itp., przychodzą im stosunkowo łatwo. Zresztą zwykle mają nóż przy sobie. ”

  http://www.tagesspiegel.de/politik/einwanderung-und-asyl-kretschmann-will-maghreb-staaten-als-sichere-herkunftslaender/19207406.html

  W. Kretschman prezydent Baden-Wurtemberg, członek partii zielonych, więc ciężko z niego będzie islamofoba zrobić, powiedział:

  „„Die kriminelle Energie, die von Gruppierungen junger Männer aus diesen Staaten ausgeht, ist bedenklich und muss mit aller Konsequenz bekämpft werden“ ”

  Energia kryminalna , którą posiadają grupy młodych mężczyzn z tych krajów jest problematyczna i musi być zwalczana z wszystkich sił.

 • 2018-02-09 01:31 | Falicz Jedrek

  Niemiecki kryzys imigracyjny...fakty i mity

  80 milionowe Niemcy przyjely w ciagu dqwoch lat 1.2 miliona emigrantow.
  25 milionowa Australia przyjmuje co roku okolo 200 tysiecy emigrantow.

  Wynikaz tego, ze Australia rok w rok od dziesiecioleci przyjmuje wiecej emigrantow proporcjonalnie do swojej populacji niz "wspanialomyslne" Niemcy w okresie niebywalego kryzysu imigracyjnego... Pytanie dlaczego "swietnie zorganizowani "...Niemcy maja klopot a Australia nie.

  Moze wynika to z tego, ze Merkel lamiac wszystkie zasady solidarnosci europejskiej i obowiazujace konwencje dublinskie zaprosila chaotyczna fale do Europy a Australia kontroluje migracje w sposob metodyczny i planowy.

  Co do mlodych gniewnych... to okazuje sie, ze np w Polsce przestepczosc wsrod mlodych spada i jest wyjatkowo porownywalnie niska... wiec jak to jest?

  Wedlug badan co zaskakuje najwieksze problemy z asymilacja i tozsamoscia... ma drugie pokolenie.
  Poczekajmy na merkelowskie owoce nastene dwadziescia lat.
 • 2018-02-09 11:37 | jakowalski

  Re:Przestępczość imigrantów w Niemczech: fakty i mity

  Falicz
  Australia ma ogromne problemy z imigracją z III świata, tyle, ze w Australii nie wolno jest o tym pisać. Australia jest bowiem de facto państwem policyjnym z de facto cenzurą i brakiem realnej opozycji.
  Jak to już pisałem, napływ w latach 1970-tych i 1980-tych setek tysięcy, jak nie milionów, nielegalnych migrantów z III świata, w tym m. in. Wietnamczyków i Libańczyków, przyczynił się do permanentnego wzrostu przestępczości w Australii. Porównaj statystyki przestępczości w Australii z lat 1940-tych i obecne. Przykładowo w latach 2006-07 w Australii dokonywano około 1.3 morderstw na 100,000 ludności, a w latach 1940-tych było to znacznie poniżej 1 na 100,000 ludności. W latach 1990-tych osiągnął ten współczynnik nawet 2.4 a obecnie, według bardzo zaniżonych oficjalnych statystyk (o czym dalej) wynosi on co najmniej 1.4: (David Indermaur „Violent Crime in Australia: Interpreting the Trends” AUSTRALIAN Institute of Criminology - Trends & issues in crime and criminal justice No. 61 -(http://citeseerx.ist.psu.edu/viewdoc/download?doi=10.1.1.590.8445&rep=rep1&type=pdf). Podobnie też zanotowano w Australii znaczny wzrost jeśli chodzi o napady z bronią, gwałty i inne rozboje - w latach 1973-1992 zanotowano np. wzrost rozbojów z 20 na 120 na 100 tys. mieszkańców, rabunków z 20 do 60 a raportowanych gwałtów z około zera do aż 20. Generalnie, to Australia słynie z tego, że systematycznie zaniża się tam statystyki morderstw i innych przestępstw - patrz np. Samara McPhedran and Jeanine Baker „Quantifying homicide trends in Australia: a methodological caution” w ‘Journal of Injury & Violence Research’ January 2012 (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3291281), gdzie wyraźnie jest napisane, że „it has recently been noted by the Australian Institute of Criminology (AIC) that the ABS have been ‘undercounting’ firearm homicides since the year 2004” - ABS to jest taki australijski GUS, znany z „podkolorowywania” statystyk.