Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tysiące imigrantów z Ukrainy

(8)
2018-01-26 09:29 | psr18gh
Pan premier Morawiecki udzielił wywiadu dziennikarce z CNN i stwierdził w nim o tysiącach imigrantów w naszym kraju z Ukrainy. Skłamał. Ukraińcy są w naszym kraju głównie z uwagi na możliwość podejmowania pracy. Powiększają w ten sposób nasze PKB i płacą składki ZUS-owskie. Państwo dokłada do nich śladowe pieniądze.
401 Ukraińców wystąpiło w I półroczu 2017 roku z wnioskiem do władz Polski o udzielenie ochrony międzynarodowej. Gdzie tu tysiące imigrantów z Ukrainy ?
Obrzydliwe to kłamstwo, bo miało one usprawiedliwiać brak zgody naszych władz na przyjmowanie do naszego kraju sierot - dzieci z Syrii.
 • 2018-01-26 16:53 | Aspiryna

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  Nie pierwsze i nie ostatnie klamstwo Morawieckiego... ten "bankster" nie rozni sie niczym od swojej poprzedniczki "matki ksiedza" Szydlo. Ten sam poziom etyczny!
 • 2018-01-27 12:43 | Kazimierz K

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  do @aspiryna i psr 18gh
  Wystarczy wejść na stronę internetową by stwierdzić, kto to jest "emigrant".
  "Emigrant - osoba emigrująca, opuszczająca kraj, miejscowość, najczęściej dla zapewnienia lepszych warunków życia. Rozróżnia się emigrantów : stałych, sezonowych, okresowych, zarobkowych i politycznych".
  Pan premier Morawiecki i Szydło mówili więc prawdę, że w Polsce przebywa około 1.000.000 emigrantów z Ukrainy, bo jakże inaczej można ich nazwać.
  W tej sytuacji to Panowie w tej sprawie kłamiecie, a do tego stosujecie bezczelne pomówienia wobec Premierów polskiego rządu.
  Pomimo, że w Polsce mamy demokrację (co Panowie w swoich licznych wypowiedziach podważacie), tego typu nieprawdziwe wypowiedzi powinny podlegać pod ocenę prokuratorską i sądowniczą.

  Uchodźców chroni prawo międzynarodowe, gdzie Polska również respektuje to prawo i to pod każdym względem
  "Uchodźca to osoba która na skutek uzasadnionej obawy przed prześladowaniem z powodu swojej rasy, religii, narodowości, przekonań politycznych, oraz przynależności do określonej grupy społecznej, zmuszona była opuścić swój kraj pochodzenia, oraz która z powodu tych obaw nie może, lub nie chce korzystać z ochrony swojego kraju".
  Z powyższych cytatów można zauważyć więc znaczną różnicę, kto to jest uchodźca i emigrant , co powinna dobrze wiedzieć każda pełnoletnia osoba, która ma zamiar publicznie się wypowiadać.
  Należy poza tym wiedzieć, że cudzoziemcy nie mogą z wielu przyczyn uzyskać ochrony
  statusu uchodźcy, gdy dana osoba może stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa, przebywa w bezpiecznym kraju ( gdzie prawa człowieka podlegają ochronie), status uchodźcy został im nadany w innym kraju, itd.
  W przypadku uchodźców można więc mówić w Polsce wyłącznie w aspekcie humanitarnym w postaci bezpośredniej pomocy w obozach dla uchodźców i na miejscu w kraju danych uchodźców.
  Taki właśnie sposób jest realizowany przez rząd polski i fundacje kościelne, czego oczywiście Panowie nie dostrzegacie.
  Można oczywiści sprowadzać do Polski tych uchodźców przy okazji łamiąc obowiązujące zasady i przepisy krajowe, lecz niestety to się nie tylko w Polsce nie udało zrealizować. Niestety UE wprowadzając zasady relokacji "uchodźców" nie wdrożyła żadnych sensownych zasad ewidencjonowania tej ludności, co spowodowało, że takie państwo jak Polska powołując się na Konwencje o uchodźcach, miała prawo sprzeciwu do tego rodzaju lokacji. Nie możemy zatem dla świętego spokoju dokonać jakikolwiek wyborów tych osób, gdyż na ten temat nie ma żadnych danych, a nawet, że nie ma takiej możliwości.
  Uchodźców za co z góry przepraszam, traktuje się jak zwierzęta lub niewolników, którzy nie posiadają jak każdy człowiek swojej potwierdzonej tożsamości, oraz nie mają nic do powiedzenia w sprawie do jakiego kraju chcą trafić.
  Gdyby zatem umieszczono je w Polsce w jakimkolwiek ośrodku, to bez traktowania ich jak więźniów, praktycznie wszyscy wkrótce uciekli by z tego miejsca. Nie dlatego, że Polska to kraj ksenofobiczny, lecz dlatego, że ich celem są takie państwa jak Niemcy, Anglia, Szwecja i Francja, oraz ,że w tych krajach chcą rozpocząć swoją przyszłość kulturową i społeczną.
  W sprawie emigracji z Afryki i Azji, gdyż tak to należy nazwać po imieniu, jest przeciwko kulturze europejskiej prowadzona polityczna gra, gdzie częstą używaną bronią są kłamstwa, pomówienia i tragiczne losy niewinnych sierot, matek i dzieci.
  Dzieci z Syrii są więc używane instrumentalnie, byle zyskać i ugrać coś politycznie.

  O jakie więc wartości i "poziom etyczny" Panowie walczycie?
 • 2018-01-28 11:49 | andrzejowy

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  Raczej nie doczekamy się czasów gdzie nie będą przeinaczać faktów i prawdy :(
 • 2018-01-29 10:48 | psr18gh

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  Mówienie półprawdy jest kłamstwem. Nie ważne, czy kłamie Kowalski, czy Morawiecki. Każdy kłamca powinien być napiętnowany z tą samą mocą.
  Przyrównywanie zdecydowanej większości Ukraińców pracujących w Polsce do uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu jest kłamstwem.
  Właściwy sort ma tutaj okazję zasygnalizować (donieś) prokuraturze o przestępstwie pomówienia pana premiera i w ten sposób właściwy sort może wypełnić swój patriotyczny obowiązek.
  Jak komuś brakuje argumentów to zaczyna straszyć.
  O tworzenie "korytarzy humanitarnych" prosi papież Franciszek, prosi nasz Episkopat a władza pokazuje gest Kozakiewicza. Bo a nuż wśród dzieci-sierot z Syrii są terroryści, gwałciciele i osoby zarażone nieznanymi chorobami ?
 • 2018-01-31 17:08 | Aspiryna

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  "Przyrównywanie zdecydowanej większości Ukraińców pracujących w Polsce do uchodźców z krajów Bliskiego Wschodu jest kłamstwem."

  I tego pan "Kazimierz K." (patrz wpis powyzej) nie rozumie, lub tez udaje, ze nie rozumie!
 • 2018-01-31 17:18 | Aspiryna

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  I jeszcze jedno, panie "Kazimierzu K."... Opiera sie pan na polskim "internecie" i polskich definicjach.

  Natomiast Morawiecki Mlodszy wypowiadal sie po angielsku, a tu definicja wyrazu "immigrant" (ktorego uzyl) jest zupelnie jasna i prosta.

  Wedlug "Oxford Dictionary" (oraz innych angielskich slownikow):

  "Immigrant: A person who comes to live permanently in a foreign country."

  Podkreslam to raz jeszcze - "permanently". A nie na miesiac, czy na rok...

  Moge wiec jeszcze raz, wyraznie napisac - Morawiecki klamal, z pelna swiadomoscia klamal. Coz, wydaje sie, ze dla PiSowskich aparatczykow
  klamstwo to jak ow "chleb powszedni"!
 • 2018-02-01 18:06 | Łukasz K.

  Re:Tysiące imigrantów z Ukrainy

  Odnosząc się do poruszonego przez Państwa temu, rzeczywiście zbadałem anglojęzyczną wypowiedź naszego premiera i pomimo faktu, iż użył on słowa "immigrant", to nie ma żadnych dowodów na to, a Pani o nicku Aspiryna również ich nie przytacza, aby wolą premiera było nadawaniu mu przytoczonej przez Panią definicji słownikowej.

  Wypowiedź należy rozumieć w takim kontekście, w jakim osadził ją jej autor, a ten (czyli premier Mateusz Morawiecki, którego Pani zapewne zwalcza z sobie wiadomych powodów), a nie przypisywać mu kłamstwo na zasadzie, że dane słowo na gruncie encyklopedycznym definiowane jest inaczej. W szczególności żaden dowód nie wskazuje na to, że Premier miałby mówić tylko o ludziach zamieszkałych na długi czas.

  Mam wrażenie, że na siłę szuka Pani punktu zaczepienia w całkiem jasnej, logicznej i co szczególnie ważne, precyzyjnej wypowiedzi Premiera posiłkując się zarzutem o charakterze leksykalnym, kiedy fakty są po prostu takie, jak przedstawił to na tym forum Pan Kazimierz K.