Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Uchodźcy

(2)
Ludzie chcą żyć. Nawet byle jak, patrząc z naszego, cywilizowanego punktu widzenia.
  • 2018-01-26 23:04 | JanKalema

Szanowny Panie Profesorze.

Trudno w dwu, trzech zdaniach przedstawić sensowny kontrpogląd. Po pierwsze, papież Franciszek nie jest żadnym autorytetem. Ta alternatywa jest fałszywa. Możemy, oczywiście, kulturalnie, po papiesku sprowadzić do Europy ze 3 miliardy uchodźców. Wysłać statki, które nieszczęśników bezpiecznie przewiozą, podstawić samoloty, pociągi i każdemu zapewnić pełną normę miłości bliźniego. Europa 1500 lat temu to już przerabiała. Można, jak Kaczyński, mając w Polsce zapaść demograficzną nie wpuszczać nikogo. Można też zacząć myśleć, czas ku temu najwyższy, towar ten ci jednak wyjątkowo deficytowy. Im większy kto bezmózgowiec ten więcej krzyczy i swoje fanty próbuje ugrać. Może zacznijmy od wyboru pani Merkel na papieża ? Sama jednak nie uciągnie wszystkiego.
    Ma i serce, ale i ma rozum.
  • 2018-01-31 11:58 | artur702

Re:Uchodźcy

Uchodźcy to ludzie. Uciekają przed wojną ratując życie swoje i swoich bliskich. Też mają serce i rozum, w przeciwieństwie do większości Polaków, którzy udzielić im ratunku nie chcą. Jest mi z tego tytułu niezmiernie wstyd. Wstyd mi za taką Polskę. Wyobrażałem sobie, że moja Ojczyzna rzeczywiście może być przykładem dla Świata, a jest moim wstydem.