Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Młodzi o Auschwitz nie wiedzą nic

(3)
Ilu ludzi zginęło w Auschwitz? Jakie grupy narodowe dominowały wśród ofiar? W jakich czasach zbudowano obóz? Dlaczego uczniowie polskich szkół średnich tego nie wiedzą, nawet jeśli byli w Auschwitz i płakali przy stosach dziecięcych butów?
 • 2018-01-30 19:28 | adstr

  "Młodzi o Auschwitz nie wiedzą nic".

  Artykuł opisuje stan wiedzy młodych ludzi, którzy dopiero się uczą. Ciekawe, ile wiedzą na ten temat przeciętni, średnio wykształceni dorośli? Może okazać się, że jest dużo gorzej.

 • 2018-01-31 10:47 | lubat

  Re:Młodzi o Auschwitz nie wiedzą nic

  To całkiem normalne i nie ma w tym nic złego. Ludzie nie mogą i nie chcą żyć ciągle wspomnieniami, a szczególnie złymi. Zapominanie jest naturalnym odruchem "samoobrony" społeczeństw. To raczej ciągłe rozpamiętywanie ran jest nienormalne i pielęgnowane najczęściej z powodów politycznych, czego przykładem jest Polska i Izrael.
 • 2018-02-02 09:51 | ThomasZNiemiec

  Re:Młodzi o Auschwitz nie wiedzą nic

  Szanowna Pani Bartuś,
  To naprawdę smutna sytuacja. Czy ewentualnie problem może być trochę że system szkolny w Polsce wymaga od dzieci znać przede wszystkim liczby i fakty? Tak zauważyłem rozmawiając z dziecmi znajomych z Polski. Pani obserwacja pokazuja że to nie działa.

  Tylko wydaję mi się rozwiązanie nie jest im uczyć więcej faktów tylko czytać książki jak np. Anne Frank ale równiez uczyć jak w ogóle doszło do tej tragedii. Dlaczego dużo Niemcy glosowali na Hitlera a potępiali demokrację? Tylko tak można unikać kolejne zbronia a unikać rzady jak PiS. Wojna powinna pokazać ludziom jak niebezpieczny może być taka polityka patriotyczna pełen nienawiści.