Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szwecja: umowa na seks

(2)
Po fali #MeToo Szwedzi chcą zaostrzyć i tak już restrykcyjne kary dla przestępców seksualnych. Pojawia się jednak pytanie: czy chodzi o to, żeby było więcej wyroków, czy mniej gwałtów?
  • 2018-02-01 10:28 | Hannabo

    Definicja gwałtu

    Skoro zmuszenie narkomanki do seksu oralnego w zamian za narkotyki jest najbrutalniejszym gwałtem, z jakim się pani adwokat spotkała to tylko pogratulować spokojnej pracy. Jeżeli jeszcze sprawcy tego czynu zostaną bardzo surowo osądzeni (kara im się zresztą neleży - i za seks pod przymusem i pewnie za narkotyki) to jak przebiegają w Szwecji procesy w sprawach naprawdę brutalnych gwałtów takich jak pobicie do nieprzytomności i gwałt zbiorowy zakończony próbą zamordowania ofiary? Chyba jest jakaś różnica wagi czynów pomiędzy stosunkiem, podczas którego kobieta się rozmyśliła, a mężczyzna po prostu nie przestał, a pobiciem i zgwałceniem kobiety wciągniętej w krzaki przez zwyrodnialca. Zdefiniowanie prawie każdego zachowania seksualnego jako gwałt jest to dla mnie wyraz pogardy dla prawdziwych ofiar zwyrodniałej przemocy skrzywdzonych na całe życie i często brutalnie okaleczonych.
  • 2018-02-01 21:51 | jakowalski

    Re:Szwecja: umowa na seks

    Finis Suetia.