Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Decyzja wojewody o zamknięciu ulic wokół ambasady Izraela groźnym precedensem?

(14)
Mimo blokady ulic i decyzji środowisk narodowych o odwołaniu pikiety „Stop antypolonizmowi” kilkadziesiąt osób zebrało się, żeby zamanifestować swoje poglądy.
  • 2018-02-01 12:46 | jakowalski

Re:Decyzja wojewody o zamknięciu ulic wokół ambasady Izraela groźnym precedensem?

Toż to jest istna moralność Kalego (sorry, Mr. Kali, this is not personal) - według „Polityki’ policyjny zakaz demonstracji organizowanych przez środowiska przez nią zwalczane to być dobra rzecz, ale taki sam zakaz dla środowisk przez nią popieranych (KOD, „Parasolki”. „Obywatele RP” etc.) to być zła rzecz. Ale gdzie tu się podziała demokracja, gdzie się podziały konstytucyjne prawa Polaków do:
    - wolności poruszania się: Art. 52 Konstytucji RP „Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej” oraz do
    - wolności wyrażania swoich poglądów: Art. 54. 52 Konstytucji RP „Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów”.
    To jak jest z tą demokracją i wolnością? Dlaczego „Polityka” popiera naruszanie podstawowych praw obywatelskich i łamanie najwyższego prawa, czyli Konstytucji RP? Zgoda - dziś na cenzurowanym są nielubiani przez „Politykę” nacjonaliści, ale przecież jutro władze mogą arbitralnie, metodami policyjnymi ograniczyć prawa osobom o innych przekonaniach, tym razem zgodnych z linią polityczną redakcji „Polityki”. Precedens już jest. Mamy znów w Polsce państwo policyjne. Pora dla mnie więc na ponowną emigrację. :-(
  • 2018-02-01 13:23 | Rozbawiony

Re:Decyzja wojewody o zamknięciu ulic wokół ambasady Izraela groźnym precedensem?

Jakże słabe jest państwo, które ze strachu przed kilkudziesięciu łysymi "ojami" wprowadza de facto stan wojenny na kilku ulicach utrudniając przez prawie tydzień życie okolicznych mieszkańców.
    Przegrani są obywatele, przegrane jest państwo. Wygrywają tylko producenci barierek
  • 2018-02-01 14:22 | Anna Poll

To dopiero początek.

Dziwne te pretensje do Adama Bodnara. No, ale może wojewoda i Janek Rojewski lepiej od Bodnara znają polskich prawdziwków patriotycznych.
    Trzeba jednak powiedzieć, że takie zachowania administracji państwowej zalatują przygotowywaniem się do wojny.
  • 2018-02-01 17:11 | jakowalski

Als sie die Nationalisten holten, habe ich geschwiegen,
    ich war ja kein Nationalist.
    Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen,
    ich war ja kein Sozialdemokrat.
    Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert,
    ich war ja kein Gewerkschafter.
    Als sie die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen,
    ich war ja kein Kommunist.
    Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.
    Po polsku:
    Kiedy oni przyszli po nacjonalistów, milczałem,
    nie byłem nacjonalistą.
    Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
    nie byłem socjaldemokratą.
    Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
    nie byłem związkowcem.
    Kiedy przyszli po komunistów, milczałem,
    nie byłem komunistą.
    Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.
    (Martin Niemöller z małymi zmianami).
  • 2018-02-01 19:47 | mały fizyk

@2018-02-01 12:46 | jakowalski

Cos ci sie pomylilo. To nie POLITYKA zamknela ulice. Boisz sie uderzyc w PiS?

Za PRLu tez miales panstwo milicyjne. Dlatego wyemigrowales?
  • 2018-02-01 19:55 | Maciej2

Zgadzam się z Panem Bodnarem; ludzie powinni mieć możliwość manifestowania; zakazywanie tego z powodu, że nam się nie podobają i może się coś wydarzyć, uważam za nieporozumienie. Moim zdaniem, należało zezwolić na manifestację, a jeśli by złamano na niej prawo, winnych powinno się zatrzymać i postawić przed sądem.

Wstaliśmy z kolan :) i jeśli dostatecznie duża grupa moich rodaków czuje potrzebę wykrzyczenia tego czy owego - powinni mieć taką możliwość, a telewizje powinny te wydarzenia transmitować i przekazywać każdemu, kto będzie zainteresowanych ich odbiorem. Dość już tych podziemnych ciucibabek! Dość ukrywania poglądów! Pora wyjść z cienia i z otwartą przyłbicą wykrzyczeć swoje zdanie do mikrofonu, nawet jeśli ten mikrofon dzierży ręka zagraniczna czy wręcz żydowska!
  • 2018-02-01 22:38 | daw_us

integrity

"Integrity" - to takie ładne i pojemne słowo, którego dziś (co mówię z bólem, bo Polityka jest jedyna gazetą, którą od lat regularnie czytam) tak bardzo brakuje Szanownej redakcji. Popieram przedmówcę - albo walczymy o standardy, albo o swoje. Ja mam wrażenie, że Państwo walczycie o swoje, a ja o standardy. Redakcjo! Rozjeżdżamy się :(
  • 2018-02-01 23:48 | edan

Doprawdy rozczulające są słowa pana Bodnara o cofnięciu wydanej wcześniej pozytywnej decyzji odnośnie manifestacji tych <<faszystów - nazistów>>. No ale jak się chce, żeby była zadyma pod ambasadą i żeby poszło to w świat, no to można poczuć się rozczarowanym i nawet smutnym z tego powodu. Bardzo smutnym.
  • 2018-02-02 06:06 | żabka konająca

a dokąd to, jaki kierunek Pan wybiera?, ja chętnie dołączę.
    Ps.komentarz bez ironii, jak najbardziej poważny
  • 2018-02-02 10:30 | jakowalski

Wojewoda nie powinien zakazywać zgromadzenia przed ambasadą Izraela. To niebezpieczny precedens
    Stała się rzecz niebezpieczna: wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera (PiS) za pomocą administracyjnej decyzji złamał konstytucyjnie gwarantowaną wolność zgromadzeń.
    Na kilka godzin przed zaplanowaną przez Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolską pikietą przed ambasadą Izraela wojewoda zamknął w środę dla ruchu pieszego i samochodowego kwartał ulic wokół tej placówki. Nie ukrywał: chodziło o niedopuszczenie do tego protestu.
    http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22971893,wojewoda-nie-powinien-zakazywac-zgromadzenia-przed-ambasada.html#Z_BoxLokWawLink
  • 2018-02-02 11:56 | jakowalski

Mały Fizyk
    1. Nie udawaj że nie wiesz o tym, że „Polityka” z radością powitała naruszenie przez wojewodę konstytucyjnego prawa Polaków do wolności słowa, zgromadzeń i poruszania się , gdyż poszkodowani byli niełubiani przez nią nacjonaliści. Ale gdyby w ten sposób zakazano demonstracji np. KOD-u, to ta sama „Polityka” nie kryłaby swego oburzenia przeciwko łamaniu prawa przez wojewodę.
    2. Co tu ma do rzeczy PRL? Poza tym, to ja krytykuję cały POPiS, nie ważne, czy ten POPiS u władzy jest jako PO czy też PiS. Nie widzę np. różnicy pomiędzy Sikorskim jako ministrem z ramienia PiS i tym samym Sikorskim jako ministrem z ramienia PO. Krytykuję tylko stanowisko redakcji „Polityki”.
    3. Powody mojej emigracji to nie jest twój biznes, ale gdyby nie ingerencja Zachodu w wewnętrzne sprawy Polski na początku lat 1980-tych, to na pewno bym z niej nie wyjechał.
  • 2018-02-02 11:57 | jakowalski

Maciej2
    Pełna zgoda!
  • 2018-02-02 12:01 | jakowalski

żabka konająca 2018-02-02 06:06
    Do kogo to było?
  • 2018-02-02 12:01 | mały fizyk

@2018-02-01 17:11 | jakowalski

Twoje "male zmiany" wypaczaja kompletnie sens wypowiedzi pastora Niemöllera! Bo on NIGDY nie wystepowal w obronie nacjonalistow!

W originale zaczyna sie tak:

"Als die Nazis die Kommunisten holten,..." Kiedy nazisci przyszli po komunistow...

A o zydach tez raczyles zapomniec:
    "Kiedy przyszli po Żydów, milczałem..."

Jakby cie w zwiazu z tym nazwac? Uczciwy inaczej?

Notabene warto wiedziec kim byl Martin Niemöller i co dobrego zdzialal: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martin_Niemöller

Szczegolnie jak sie jego poglady co do nazistow zmienily i jak z nimi walczyl. A po wojnie byl pacyfista.