Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

(15)
PiS broni nowelizacji ustawy o IPN jak niepodległości. To błąd diagnozy, a z błędu diagnozy wynikają błędy polityki.
 • 2018-02-01 18:15 | sprint

  PiS broni ustawy o IPN jak niepodleglosci

  W calej tej ustawie o IPN wlasnie o to chodzi, zeby bronic sie przed atakami wrogich lewacko-zydowskich elit z zagranicy. Kiedy nas bija, my musimy sie zjednoczyc, scementowac partii rzadzacej wsparcie nawet 100%, jak to bylo za komuny. Na swiat PiS nie zwraca uwagi, jemu zalezy na zdobyciu jak najwiekszego poparcia w kraju, bo kto nie bedzie w dzisiejszej Polsce prawdziwym patriota? Wszyscy jak jeden maz stana murem za rzadzacymi, ktorzy bronia naszych krysztalowych sumien z czasow ostatniej wojny. Tylko jak to odniesc do stwierdzenia Obatela posla Czarneckiego, ktory nazwal konkurentke z opozycji mianem, jakie otrzymywali Polacy, mordujacy Zydow dla korzysci, czyli ,,szmalcownikiem".? Ustawa o kalaniu dobrego imienia Polski i Polakow nie zadziala w stosunku do niego za ta,,prawde" historyczna o swych rodakach?
 • 2018-02-01 19:14 | Lubin

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  http://ejewishphilanthropy.com/are-we-guilty-of-gross-prejudice-towards-poland/

  Po angielsku, ale b.wazny artykuł! Polecam.
 • 2018-02-01 20:03 | zdzisław piegza

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Po złej diagnozie, pacjent umiera!!!
 • 2018-02-02 00:38 | Obserwer

  Ponad 10 mln wpisów w sieci o tzw. polkich obozach....

  to katastrofa .To antyreklama światowa dobrego imienia mojego kraju. To działania anty polskie, anty Polakom i narażanie nas na miano największych antysemitów w świecie.

  Mówienie teraz o jakimś będzie jest tylko przejawem totalnej ignorancji. Po powierzeniu dialogu z Izraelem chłopaczkowi w randze wiceministra. Oto są skutki.

  To ignorancja połączona z nonszalancją i lekceważenie spraw międzynarodowych robiąc taki dokument bez analiz politologicznych, historycznych i wpływu na stosunki wzajemne.
  Po fakcie uchwalenia tego bubla prawnego jakiś konsultacji z jednym historykiem w składzie. To kolejna kpina z resztek ludzi myślących i inteligentnych tu w kraju i w Izraelu.
  To przykład kolejnego bez pojęcia pojęciowego zachowania się strony rządowej w sprawie konsultacji w tej drażliwej sprawie.
  Wysyp wiceministrów w MSZ bez doświadczenia dyplomatycznego, parweniuszy sztuki dyplomatycznej. Wysyłanych na stołki ambasadorskie postaci , którzy nawet własnego prezydenta ignorują z powodu np. braku zaproszenia dla swoich żon na kolację z prezydentem. To ignorancja i poniżanie państw przyjmujących takich gostków jako ambasadorów pełnomocnych i nadzwyczajnych RP. Szczerski wie dokładnie o kim mowa.

  Utrzymywanie na niskim poziomie stosunków dyplomatycznych z Izraelem od wielu miesięcy bez przedstawiciela na stanowisku ambasadorskim...... i tak dalej i tak dalej. To tylko niektóry elementy polityki zagranicznej genialnej , genialnego geniusza .

  To nowa tzw. jakość ośmieszania , narażania imienia RP na śmieszność, izolację i dawanie okazji, aby traktowano nas Polaków na świecie jak odszczepieńców pozbawionych realnej oceny własnych możliwości. Ale o zacięciu od wieków zakorzenionego i skrywanego ,aż do g. 2.00 nocą antysemityzmu. To jest wynik roboty ponad intelektualne możliwości, brak doświadczenia i stawiania się za boga i znawcę wszystkiego w celu dogodzenia skostniałemu elektoratowi.

  Te diabelskie dobre intencje wybrukowały sieć internetową, stacje telewizyjne , największe gazety na całym globie. No rzeczywiście antyreklama dobrego imienia na 1000 %.
  Kryzys z dobrych intencji jakiego nikt nie widział w dyplomacji na bazie totalnej głupoty, braku znajomości wpływów i znaczenia Diaspory Żydowskiej na świecie. To chciała przekazać mieszkanka USA jako senator RP w Senacie, ale nikt ją nie zrozumiał w tę chorą noc legislacyjną. W związku z czym ona sama była też za. Schizofrenia do potęgi.
  A tzw. dyplomaci śpią lub bajają o dobroci wydarzeń zamiast szybko powołać sztab antykryzysowy, aby sprawę szybko ująć w swoje cugle doświadczenia dyplomatycznego. Tak , ale gdzie i u kogo tego doświadczenia teraz szukać?

  To jest cena za wybór Polaków. Polacy - będziemy za to wszyscy płacić. Ci co siedzieli w domach w czasie wyborów też. W myśl adekwatnej do pory nocnych tzw. dobrych zmian: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz.
  Pościelili nam wszystkim bez wyjątku.

  To jest jak koszmar , jak schizofreniczny sen , z którego trudno jest się obudzić i zobaczyć , że rzeczywistość niestety jest jeszcze gorsza niż ten sen.
 • 2018-02-02 10:36 | azur

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Czaputowicz, aby zachować stołek, idzie w zaparte, podobnie jak Morawiecki.
 • 2018-02-02 13:03 | ThomasZNiemiec

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  @Obserwer
  Wydaje mi się że ta ustawa jest przede wszystkim niedobra dla żydów i ukrainców szczególnie dla tych którzy chcą mieszkać w Polsce spokojnie. Elektorat PiSu (jeszcze bardziej ONR itd) teraz będzie coraz bardziej emocjolany a może dojść do problemów dla żydow i dla ukrainców, którzy chętnie mieszkają w Polsce, bo lubią Wasz kraj albo bo tam pracują - bron Boże że nie będzie tak. A to jest problem z polityką PiSu.

  Historyczny wizerunek kraju - porównając to z tym problemem - nie może się tak szybko zepsuć, bo są książki historyczne. Polepszyć można wizerunek nie z akcjami mowiąc "my jesteśmy super" tylko jeśli jest dużo ludzi którzy zachowują się dobrze opiekuje się ukraincami, zydami, uchodzcami. Polacy mają dobry wizerunek bo każdy jest ambasadorem swojego kraju (a jest dużo Polakow wszędzie).

  Pan napisal:
  "braku znajomości wpływów i znaczenia Diaspory Żydowskiej na świecie"
  A gdyby ustawa byłaby przeciwko cyganów, którzy nie mają wplywu, wtedy byłoby to w porządku? To trochę nieprzekonujące argument w stylu pani Andersa, która w moich oczach swietnie pasuje do PiSu a zniszczy wizerunek z tym co powiedziała bo widać że nie chodzi jej o zydach tylko o wizerunek.
 • 2018-02-02 15:01 | JanKalema

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Brak podstaw by ciągle usprawiedliwiać aktualny rząd niewiedzą czy innymi wymówkami. To co robi, robi świadomie w znanym sobie celu.
  I tylko tak należy go oceniać jak i członków gabinetu. Są w nim z własnej woli i swój ewentualny autorytet oddają na jego użytek tak samo jak własnym łajdactwem potwierdzają jego szkodliwość dla Polski.
 • 2018-02-02 18:36 | Aspiryna

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Nieudolność, bylejakość, arogancja - czyli PiSowskie dyplomatołki w akcji!
 • 2018-02-02 21:06 | Aspiryna

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  I jeszcze jeden cytat:

  "W trakcie tradycyjnego, noworocznego spotkania Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z Korpusem Dyplomatycznym, poruszono kwestię zbrodni wojennych. Karczewski w swoim przemówieniu odniósł się do kwestii obwiniania Polski za Holokaust.

  - Obarczanie Polski współodpowiedzialnością za Holokaust traktujemy jako antypolonizm będący wynikiem niewiedzy, albo złej woli - mówił.

  Co najmniej równie ważne, jak słowa marszałka wydają się raczej nieprzypadkowe absencje. Na spotkaniu w Senacie nie pojawili się ambasadorowie Izraela, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych."
 • 2018-02-03 02:03 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Pisowska wersja nocy długich noży.Tak sobie myślę,że główny doktryner już jest zmęczony.
 • 2018-02-03 08:21 | arkadia

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  suweren niestety to popiera, wystarczy spojrzeć na ostatnie sondaże.Obywatele Wiednia też w 1938 r. entuzjastycznie witali Hitlera, co nie przeszkodziło przedstawiać im się później jako pierwsze jego ofiary
 • 2018-02-03 08:22 | arkadia

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  suweren niestety to popiera, wystarczy spojrzeć na ostatnie sondaże.Obywatele Wiednia też w 1938 r. entuzjastycznie witali Hitlera, co nie przeszkodziło przedstawiać im się później jako pierwsze jego ofiary
 • 2018-02-03 11:39 | Saraswati

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Ofiary wojny, Żydzi i Polacy, skaczą sobie do oczu. A kaci, zrzuciwszy winę na niejakich nazistów, muszą mieć niezły ubaw.
 • 2018-02-03 20:19 | azur

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  Czaputowicz idzie w zaparte, bo chce zachować stołek. Potem się zobaczy.
 • 2018-02-04 10:30 | Obserwer

  Re:MSZ idzie w zaparte w sprawie ustawy o IPN

  @Thomas....- skoro z mojego wpisu nie jesteś pewny czy i jakie jest moje osobiste stanowisko wobec tych wypocin tzw. ustawy o IPN to jednoznacznie i wyraźnie oceniam tego typu twórczość legislacyjną jako bezsensowną, bezzasadną i zwyczajnie strasznie szkodliwa dla nas jako Polek i Polaków.
  Uznanie, godność , znaczenie buduje się dobrem. Nie nakazem i karą w przyszłości. Tym bardziej , że tego typu fikcja prawna może zostać strasznie wykorzystana przez innych, aby jeszcze bardziej pokazać prawdziwe oblicze tego kraju w środku Europy.
  Kara jest kolejnym fikcyjnym i pustym obiecaniem owej sprawiedliwości.

  Według zapisów tego czegoś PIS sam na siebie napisał to tzw. dobro.
  Od Czarneckiego rozpoczęła się ta krucjata o tzw. godność narodu z wyzwiskiem skierowanym do współobywatelki. Aż do skutków antyreklamy i skutków dyplomatycznych- widać jednoznaczne , połączone stanowisko USA, Izraela i Ukrainy. Ambasadorowie tych krajów już to pokazali. - Oraz zapowiedzianych ew. skutków politycznych , a także dewastacji partnerstwa międzynarodowego wywołanych tą chora i niepotrzebną tzw. ustawą. Z tego powodu PIS-owcy w całości podpadają pod tą penitencjarną odpowiedzialność z ich posłami , senatorami i tzw. opozycją , która za tym bublem podniosła swoje strasznie prawe prawice. Zadziałali już na szkodę RP w wielu obszarach.

  Jako kraj międzynarodowo jesteśmy "ugotowani na miękko". Jak wybrańcy, niektórych, z tej sytuacji nie wyciągną wniosków to jest duże prawdopodobieństwa, że ugotują nas na twardo. Bez cudzysłowia.

  Demony antysemityzmu zostały w ten sposób rozbudzone w Polsce. Antagonizmy i brak tolerancji dla innych przybyszów też.
  Jest to dogłębnie zły pomysł o cechach zła absolutnego. A to oznacza dewastację źródła , z którego to zło wyszło. Po zatoczeniu kręgu, wykorzystania do demolowania stosunków międzyludzkich, dobrosąsiedzkich i między nacjami z nami historycznie związanymi, wróci ono do tego , który to zło wytworzył z mocą wielokrotnie większą. Nie ma przypadków.

  Mądrość i Prawdziwa Sprawiedliwość jest potężna i nie do ogarnięcia.