Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

(6)
Rosjanie triumfują. Międzynarodowy Trybunał do spraw Sportu (CAS) cofnął kary dopingowej dyskwalifikacji dla tamtejszych olimpijczyków.
 • 2018-02-01 20:45 | lubat

  MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  Nie MKOl, a Międzynarodowy Trybunał do spraw Sportu (CAS) - to dosyć istotna różnica. CAS jest sądem, a sąd musi się opierać na niepodważalnych dowodach, a nie na pomówieniach dosyć podejrzanych osobników, z których jeden jest "pod opieką" amerykańskiej bezpieki w nieznanym miejscu. CAS nie znalazł żadnego dowodu stosowania dopingu przez "ułaskawionych" zawodników, dlatego nie miał innego wyjścia. MKOl może oczywiście dalej blokować dopuszczenie tych zawodników do Olimpiady, ale to już by było naruszenie wszelkich norm przyzwoitości.
 • 2018-02-01 21:34 | jakowalski

  Re:MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  Co z dopingowiczami z Zachodu?
 • 2018-02-02 05:30 | Marian.W.O

  Re:MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  "Taki werdykt to duże zaskoczenie. Nad dopingowymi przestępstwami Rosjan debatowały wcześniej niezależne komisje, profesorskie autorytety od niedozwolonego wspomagania i choć faktycznie wpadek w sensie ścisłym nie dowiedziono, dopingu u zawodników nie wykryto, to ponad wszelką wątpliwość ustalono, że pobrane od zawodników podczas igrzysk w Soczi próbki zostały poddane manipulacji, czyli skażone dopingiem zamieniono na czyste."

  Jak w swietle decyzji CAS moze Autor napisac, ze "ustalono ponad wszelka watpliowsc". Wlasnie, ze nie ustalono, odwalono fuszerke i probowano stosowania odpowiedzialnosci zbiorowej. CAS nie jest sadem w pelnym tego slowa znaczeniu i podejrzewam, ze przed sadem z prawdziwego zdarzenia z calej sprawy by zostaly trociny. Wiele z podjetych decyzji bardziej przypominalo dzialanie sadu kapturowego a nie jawny i rzetelny proces prawny. Moze bedzie to jakos nauczka na przyszlosc. Mam jednak powazne watpliwosci.
 • 2018-02-02 14:33 | *1705*

  Re:MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  «uznanej przez współczesnych strażników olimpizmu za sportowe państwo zbójeckie»
  Zapisalem Pana artykul. Lubie po nawet kilku latach wracac do zapisanych artykulow. To bardzo pouczajace.
  Przypuszczam, ze te fiolki w rekach « strażnikow olimpizmu » po pewnym czasie beda jak fiolka z zaraskami waglika w reku Colina Powella w ONZ- ecie.

  Zycze duzo radosci z krytyki Rosji i jej sportowcow.
 • 2018-02-02 16:48 | jakowalski

  Re:MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  Marian.W.O
  Kali się Tobie kłaniać.
 • 2018-02-03 22:49 | steve118

  Re:MKOI staje po stronie Rosjan w sprawie dopingu

  Marian W.O.
  Tylko się mogę pod TWOIM komentarzem podpisać. Nic dodać, nic ująć.