Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Husaria znów atakuje

(2)
W ostatnich latach mamy prawdziwy wysyp pomysłów na manifestowanie uczuć patriotycznych. Dość nieoczekiwanie na czoło tej symbolicznej ofensywy wysuwa się motyw husarii.
  • 2018-02-02 12:21 | Bolesław Bonczol

    Husaria znów atakuje

    W istocie rzeczy jesteśmy mocno związani z Historią Husarii i później Konnicy.We wrześniu 1939 roku kiedy po długiej wędrówce ze Śląska zawędrowaliśmy ostatecznie do Chełma, zobaczyłem tam jak przed wkroczeniem Czerwonej Armii (najpierw zajęli Chełm Rosjanie a dopiero później Niemcy)nasi dzielni żołnierze utworzyli stos z LANC!Tak,tak LANCE!!
  • 2018-02-10 06:27 | 60vito

    Re:Husaria znów atakuje

    Nieco dziwne jest to połączone uwielbienie dla Piłsudskiego i Dmowskiego , socjalisty z PPS i Endeka. Dziwi też duma potomków chłopów panszczyznianych z dokonań husarii. Nie oczekujmy jednak logiki, wnuki uwłaszczonych dzięki reformie rolnej wychwalają wyklętych, którzy za branie ,, pańskiej" ziemi w najlepszym wypadku chłopów batogiem prali. Ogromna większość polskiego społeczeństwa z warstwy chłopskiej się wywodzi a chłopi powstaniem raczej nie sprzyjali.Mit sprzedają się lepiej niż rzeczywistość a nacjonalizm na mitach, nie na edukacji się opiera.