Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

(7)
Brak moralnych kwalifikacji niektórych faworyzowanych przez rząd kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa można byłoby uznać za kolejną wpadkę tej władzy. Ale co z tego?
 • 2018-02-05 12:26 | Mad Marx

  Kandydaci do KRS z wyrokami

  Chodzi o to, żeby lista kandydatów została odrzucona. Wtedy będzie się głosować na pojedynczych kandydatów, większością 51% a nie 3/5 czyli przejdą tylko kandydaci Polskiej Zjednoczonej PRawicy
 • 2018-02-05 13:18 | jpet

  Re:Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

  "Masz czego chciałeś Grzegorzu Dyndało."
  Psucie państwa rozpoczęli wszystkierozumyzjadłwszy trybunowie z TK i ich przypochlebcy, gdy marsz na skróty stroili w pióra aktów koniecznych i usprawiedliwionych dziejowo.
  Ten typ orzecznictwa TK z dawniejszych czasów (by nasi byli zadowoleni) odbija się dziś czkawką.
  Od orzeczeń dla "naszych" do "naszych" orzeczników droga prosta.
  Ave PO/PiS. Pędzony w otchłań piekieł pozdrawiam cię stosownymi wyrazy.


 • 2018-02-05 14:00 | artur702

  Re:Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

  Mnie to absolutnie nie dziwi. Przecież oni wszyscy to pisopaci.
 • 2018-02-05 14:03 | Obserwer

  Nie dziwi nic......

  jak to w znanej piosence Gepert jest.
  Nie dziwi , bo dziwić nie może skoro wiadome jest, że konstytucyjne prawo i jego zasady dla narodu zwolenników narodowościowej opcji politycznej jest znacznie odległe i wrogie niż pianie o tzw. honorze.

  Odrzucenie pozytywnego spojrzenia na rolę jednostki na korzyść narodowego czyli kolektywistycznego spojrzenia na państwo z totalnym prymatem interesu i celu nakierowanym na zbiorowość jest faktem prawnym w Polsce.

  Ostatnia ustawa o IPN z powoływaniem się na kolektywne znaczenie państwa jako narodu utrwala tę pewność do powrotu realnego socjalizmu czyli tworzenie państwa nad interesem jednostki.

  Zatem nie dziwi , że konstytucyjny status jednostki w tym państwie zostaje nakierowany na cele narodowe, gdzie każdy obywatel będzie jedynie szczegółem drobnym, w machinie dojścia do honoru, znaczenia, godności i poczucia potęgi, nie ma znaczenia , że mocno przesadzonej i pysznej .
  Naród, państwo- potęga i basta.
  Grunt , że zgodnej z narracją i poglądem o strasznej wielkości kosztem szerzenia świadomie i dobrowolnie utrwalanie takich pojęć w świecie o Polkach i Polakach jak szmalcownik, złóg, parch, złodzieje, zdradzieckie mordy ect.
  A to że naruszają one przyrodzoną i niezbywalną godność jednostki ludzkiej, gdzie owa godność ma przymiot nienaruszalności.Pojęcie to traktowane jest przez kolektywną zbiorowość za nowomowę dla inteligencji.

  W końcu jak takie określenia jw. o swoim narodzie mają "osobistości" ze świata polityki to trudno dziwić się, że oni są całkowicie podobni do sąsiada, szwagra, ciotki, kolegi czy koleżanki z pracy. No tacy znajomi. Tacy zrozumiali w tym co mówią o nas. Ładnie ubrani jak większość , gdy idzie np. na procesję, a tak gadają po naszemu czyli po chłopsku.
  Naród korzenie chłopskie ma i t o jest prawda historyczna. Pewno za chwile też będzie o tym ustawa napisana językiem zrozumiałym dla kolektywu wyborczego.

  To wszystko jest jeszcze nośnym materiałem z tego powodu , że jest zbliżonym do dualizmu religijnej wyobraźni miłości człowieka przez człowieka na wzór i upodobanie polskie, gdzie nienawiść, zazdrość to też uczucia są i mają je w zdecydowanej większości religijni ludzie w Polsce. Bo jakże inaczej.
  No cóż taki folklor , ale za to całkowicie zrozumiały, oswojony i taki bliski. Dlatego te polityki, no nareszcie te baby i chłopy takie swoje są.
  I gadane mają i pobożne są. To czemu ich nie lubić w sondażach?

  A to że świat się dziwi i sojusznicy to drobny szczegół jest, gdy wewnętrzna polityka nastawiona jest na przeoranie paru zagonów wolności jednostki w celu podporządkowania jej państwu. Znajome i co z tego. Może dlatego , że znajome to tak popierane.
 • 2018-02-05 14:17 | alababa

  Re:Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

  Mnie dziwi. A także przygnębia.
 • 2018-02-05 18:05 | Cezet

  Re:Kandydaci do KRS z wyrokami. Kogo to jeszcze dziwi?

  Mnie dziwi, co ci ludzie robili w togach? Dlaczego nie zostali wyrzuceni z zawodu? Niby 18 na 10 000, ale jednak smród. Z drugiej strony, czyż nie jest dobrą zmianą wyrwanie gościa z szeregu, oderwanie go od kontaktu z obywatelem? A że na świeczniku- może tam spodni nie ściągnie? Oczyma wyobraźni widzę, jak taki zakompleksiony i zdegenerowany sędzia rejonowy ocenia kandydata na sędziego apelacyjnego albo najwyższego. Kafka by tego nie wymyślił, ale Orwell uśmiecha się zza światów.
 • 2018-02-06 03:27 | Franek Śmigło

  Wyrokowcy,agenci Putina,dewotki ze wsi,Misiewicze i psychopata z Żoliborza - Władzą wykonawczą

  Jakich kandydatów spodziewaliście się po tej władzy? Innych ? hahahahahahahaha
  Od niewydrukowania orzeczeń TK zaczęli balangę.Co zwierały te orzeczenia? A teraz :
  Piłka w grze,wszystkie chwyty dozwolone.
  Gówno-stało się złotem.
  Szczą pod wiatr-a zachwycony suweren się oblizuje. 50% poparcia hahahahahaha
  Przecież podnoszą Polskę z kolan!!!!