Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska ma obrzydliwą gębę Jarosława Kaczyńskiego.

(7)
2018-02-05 13:38 | artur702
Tak nas teraz widzą w świecie i jest mi strasznie wstyd. Byłem dumny z Polski i Polaków, z Polski nowoczesnej, modernizującej wszystkie dziedziny życia, Polski przyjaznej innym państwom, szanującej sąsiadów, Polski rozumnej, pracowitej, zamieszkałej przez mądrych, inteligentnych ludzi, a ta kreatura wszystko to zburzyła. Zdeptał poczucie przynależności do wspólnoty, zhańbił pojęcie patriotyzmu, zhańbił polskie godło i polską flagę, wyniósł na piedestały najgorszą warstwę polskich miernot i kanalii skłaniając ich licznymi dochodami i przywilejami do zdrady Ojczyzny. Doprowadził do sytuacji ustrojowej państwa, jaką przeżyliśmy już pod okupacją sowiecką. Jarosław Kaczyński zapisuje w historii swój haniebny życiorys zniewolenia Polski i Polaków przy pomocy rodzimych zdrajców. Świat odwrócił się od Polski, która przywdziała na siebie obrzydliwą gębę Jarosława Kaczyńskiego.
  • 2018-02-05 17:03 | Aspiryna

Re:Polska ma obrzydliwą gębę Jarosława Kaczyńskiego.

Kaczynski (jak zreczny polityczny sztukmistrz) wyciagnal z szafy upiory populizmu, nacjonalizmu, ksenofobii, antysemityzmu i rasizmu... A to moze skonczyc sie zle dla kraju!
  • 2018-02-06 09:33 | Kazimierz K

Re:Polska ma obrzydliwą gębę

Jestem ciekaw do jakiego poziomu musi się jeszcze zniżyć @artur702, by moderator Polityki uznał, że mamy do czynienia ze niedopuszczalnym podmiotowym i społecznym obrażaniem ludzi.
    Mnie to przypomina publicystykę z najgorszego okresu komuny, gdy podobne zarzuty stawiano patriotom polski np Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i innym podobnym.
    Przecież te niczym nieuzasadnione obraźliwe kalumnie, można również dobrze przepisać i zarzucić każdej innej osobie przeciwnej strony politycznej. Jak wtedy będzie wyglądała dyskusja i debata publiczna. Oczywiście, że na różnych forach można przeczytać podobne chamskie podmiotowe obraźliwe teksty, lecz przecież redakcja Polityki zawsze publicznie odcinała się od tego rodzaju hejtu.
    Ze swej strony moralnie nie jestem wstanie zaprezentować personalnie podobnego braku szacunku i przyzwoitości, do których osób te obraźliwe słowa można by skierować.

Jeżeli nadal chcemy żyć w demokracji parlamentarnej, to powinniśmy zrozumieć, że ludzie się bardzo różnią światopoglądowo i kulturowo. Brak zrozumienia tego faktu jest przejawem zachowania @artur702 co jest nie tylko brakiem tolerancji, otwartości na dialog, lecz przejawem skrajnego szowinizmu politycznego.
  • 2018-02-06 18:19 | Aspiryna

A czy "artur" nie ma racji? Dzięki "wodzowi" PiS-owskiej mafii, zamiast budować cywilizowane państwo dla kolejnych pokoleń grzebiemy się w szambie sprzed ponad pół wieku!
  • 2018-02-07 11:34 | artur702

2018-02-06 09:33 | Kazimierz K
    Jarosław Kaczyński wściekle obrażający całą opozycję z ław Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, a więc i mnie, wyzwiskami: "jesteście zdradzieckie mordy i kanalie" nie miał buźki łagodnej i przyjemnej. Przybrał na siebie obrzydliwą gębę, co jest absolutnym faktem. Dla ciekawych, fizjonomia tej obrzydliwej gęby Jarosława Kaczyńskiego, gdy wygłaszał te obraźliwe słowa, jest dostępna w internecie w materiałach archiwalnych, można sobie przypomnieć. Co do mnie, to Polski nigdy nie zdradziłem i brata mu nie zamordowałem. Więc wolno mi się czuć obrażonym. W przeciwieństwie do ekipy pisopatów, którzy Polskę i Polaków zdradzają każdego dnia, zupełnie jak obcy wróg i najeźdźca. Za publiczne pieniądze.
  • 2018-02-07 16:33 | Aspiryna

Pozwole sobie zacytowac:

"Komisja etyki poselskiej kolejny raz musiała przerwać obrady w sprawie słów Jarosława Kaczyńskiego o "zdradzieckich mordach". Prezes znów nie stawił się na posiedzeniu. - Wykrzyczeć słowa było łatwo. By je obronić, potrzeba już odwagi - komentuje nieobecność prezesa PiS Ryszard Petru."

Kaczynski to wstretny tchorz... i ten maly duchem czlowieczek, niestety, sprawuje teraz (z "tylniego siedzenia") rzeczywista wladze w Polsce!
  • 2018-02-08 10:32 | Kazimierz K

do @artur702 i aspiryna
    Proszę nie odwracać problemu od sedna sprawy, gdyż to są zupełnie dwa odrębne problemy.
    Pozostaję więc przy swojej wersji zarzutu wobec @artur702, gdyż nie jest to żadne wytłumaczenie przedmiotowego wpisu, przepisywanego na zasadzie kalki również w innych wpisach.

Odnośnie wypowiedzianych słów Prezesa J Kaczyńskiego, które osobiście miałem okazję usłyszeć podczas sejmowych obrad, to najpierw w sposób obiektywny należy chcieć się zapoznać z nieoficjalnymi i oficjalnymi wypowiedziami, jakie w tym dniu padły na sali obrad od innych osób w kierunku tej osoby, aby móc zrozumieć z czym mieliśmy do czynienia. Na sali sejmowej często pada wiele nawet niecenzuralnych wyrażeń, które najczęściej nie podlegają żadnej ocenie, gdyż bez kamer i 100% świadków, nie można tego stwierdzić.
    To, że jakiś poseł nie stawia się na komisji dyscyplinarnej, wcale mu jakiś sposób nie pomaga, lecz ewentualnie tylko osłabia jego obronę i nie blokuje orzeczenia kary. Jeżeli ewentualnie przerwano obrady lub raczej w tym dniu je zakończono, to wyłącznie dlatego, że były ku temu wymagane prawne powody. Przecież tak naprawdę, nie są znane chyba Wam znane powody braku obecności na tej komisji Prezesa J Kaczyńskiego. A poza tym, czy Panowie i inni posłowie będąc w podobnej sytuacji, nawet z braku usprawiedliwienia tej nieobecności, dla ochrony swego zdrowia nie postąpili by podobnie?
    Każdy ma prawo do korzystania z takiego sposobu obrony, jaki uznaje wobec siebie za stosowny, byle to było zgodne z prawem. Czy prawo zostało złamane, śmiem wątpić.
    Panowie za to bawicie się w sąd kapturowy, gdzie bez uprawomocnienia orzeczenia z góry wydajecie w tej sprawie osąd, gdzie karą są wypowiadane pod adresem tej osoby z Waszej strony bardzo obraźliwe słowa. Polityka jest wrednym zawodem i uprawianie tego zawodu często prowadzi polityków na manowce, gdzie najmniejszym przewinieniem jest właśnie zachowanie faux pas. Za każde takie potknięcie co przecież zdarzało i nadal zdarza się wielu politykom, odpowiada się politycznie, w tym ewentualnie merytorycznej krytyce, lecz w żaden sposób nie uprawnia to do wieszania na kimś określonych kalumnii. Nie trzeba kogoś wdeptać słownie w błoto, lecz można to wyrazić dużo lepiej i skuteczniej poprzez merytoryczne uzasadnienie.
    Wobec polityków w wielu przypadkach można i należy być krytyczny, gdyż mamy do tego prawo wynikającą z demokracji, natomiast aby w tej sprawie być wiarygodny, to należy również zauważać takie inne sprawy, które doprowadziło do takich potwornych nieprawidłowości w państwie jak afera Amber Gold, afera reprywatyzacyjna w Warszawie, reprywatyzacje wielu przedsiębiorstw przedsiębiorstw państwowych w tym sprzedaż ich za bezcen itp, itd. To są rzeczywiste problemy Polski których celowo się nie dostrzega, a za które są odpowiedzialni politycy na najwyższych szczeblach byłej władzy państwowej. Niestety Ci sami politycy są na tyle bezczelni, na co pozwala im ich elektorat, że zamiast konkretnego wyciągania wniosków, nadal uprawia się z ich strony parcie do władzy za wszelką cenę(kosztem Polski) gdyż nie mają nic Polakom do zaoferowania.
    Taki sposób uprawiania polityki za niedługo wywinduje PIS na 60% poparcia.
    Nie ma ludzi którzy nie popełniają w swojej pracy jakiś błędów, gdyż tylko lenie i nieroby mogą się od nich częściowo ustrzec.
    To dlatego biblia nazywa tych ludzi obłudnikami gdyż "widzą źdźbło w oku bliźniego, a w swoim oku nie zauważają belki".

Celowo nie tłumaczyłem tamtego zachowania Prezesa J Kaczyńskiego katastrofą smoleńską, gdyż zakładam, że i tak nie zdołam niczego w tej sprawie z Panami osiągnąć.