Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Według J T Grossa w czasie II WŚ, Polacy zamordowali ponad 1,5 mil. Żydów.

(3)
2018-02-06 11:14 | Kazimierz K
Jan Tomasz Gross w swoich licznych wypowiedziach twierdzi, że w czasie II Wojny Światowej, Polacy zamordowali więcej Żydów od Niemców. W tej sytuacji jeżeli na terenie okupowanej Polski zamordowano około 3 milionów Żydów, to Polakom z jego strony jest przepisywany bezpośrednie morderstwo ponad 1,5 miliona Żydów.
Takie same zdania o holokauście Żydów przez Polaków ma podobno około połowa żyjących Żydów na świecie.
Dla mnie ten zarzut oznacza, że Polakom i Narodowi Polskiemu przepisuje się, że wspólnie z nazistowskimi Niemcami zaplanowano i wykonano zorganizowane przemysłowe zabójstwo Polaków pochodzenia żydowskiego, w tym Żydów innych narodowości.
Jeżeli J T Gross jest bezkrytycznie publikowany przez Polskojęzyczne media typ TVN, jest oznaczany polskimi orderami państwowymi ze strony Prezydenta Komorowskiego, z wypowiedzi wielu polskich polityków np Pana Święcickiego są wypowiadane publiczne słowa "mordowaliśmy Żydów", bezkrytycznie wydawane są publikacje Grossa między innymi w sprawie Jedwabnego, a IPN nie ujawnia wiele dokumentów w sprawie Jedwabnego i innych zbrodni przeciwko ludności żydowskiej, mam poważne wątpliwości co do dotychczasowej historycznej prezentowanej wiedzy na ten temat. Bo przecież kto może ich nie mieć.
Z powyższego by wynikało, że w sprawie holokaustu Żydów kłamano w PRL, w II RP i że nadal w Polsce zataja się polski udział w tych zbrodniach?
Mamy pretensje, że na zachodzie i w Izraelu nie pozwalano skutecznie karać zbrodniarzy z okresu II WŚ i komunizmu, a sami jesteśmy jeszcze większymi zbrodniarzami ludzkości?
Jako rodowity Ślązak z racji obywatelstwa polskiego oraz przynależności etnicznej (słowiańskiej) i przynależny do narodu polskiego, odczuwam ogromną traumę, że Państwo i Naród Polski dotychczas nie był wstanie rozliczyć się z tym trudnym okresem dziejowym.
Dlatego wzywam Państwo Polskie do natychmiastowej reakcji i kierunku takich skutecznych działań rzeczowych i prawnych, aby rozpocząć natychmiastowe prace w kierunku wyjaśnienia i ewentualnego ukarania tych zbrodni. Sama ochrona dobrego imienia Narodu i Państwa polskiego przecież nie wystarczy.
Taka sprawa jak wyjaśnienie zbrodni w Jedwabnym, powinno być dokonane przez komisję międzynarodową, bez prawa blokowania badań ze strony społeczności żydowskiej.
Niemcy w jakiś sposób podobno zadośćuczynili Żydom za przypisane im zbrodnie.
Czas najwyższy rozliczyć w Polsce też inne przypisywane zbrodnie z okresu II WŚ i komunizmu.
W innym przypadku, to ofiarom tych zbrodni będzie przypisany bezpośredni udział w swej zagładzie.