Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jeniecka olimpiada

(1)
Były raz igrzyska, które wygrała Polska; za drutem kolczastym, przeprowadzone w tajemnicy przed hitlerowskimi strażnikami.
 • 2018-02-07 12:48 | satrustequi

  Nazistowskie były obozy koncentracyjne, nie jenieckie

  Wydaje mi się że obóz jeniecki o którym mowa w artykule nie był obozem nazistowskim, lecz też niemieckim ale zarządzany przez Wehrmacht wg prawideł Konwencji Genewskiej. SS uznano za organizację nazistowską, nie Wehrmacht.

  I te nazistowskie obozy koncentracyjne, i te nienazistowskie jenieckie, były obozami niemieckimi.

  No to mamy jeszcze jeden element prawdy historycznej do uwzględniania w semantyce, a są to sprawy bardzo ważne.

  Autor chciał oszczędzić Niemców używając terminu nazistowski zamiast niemiecki? Chybił, byli również solidni Niemcy za Hitlera... Jak inaczej przetrwaliby Powstańcy Warszawscy wzięci do niewoli.