Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Mikołejko o indywidualnych polskich zasługach, winach i zbiorowej ślepocie

(3)
Z prof. Zbigniewem Mikołejko o indywidualnych polskich zasługach, winach i zbiorowej ślepocie.
  • 2018-02-07 15:45 | satrustequi

Bardzo dobra rozmowa

Kiedy poznamy jakąś liczbę obywateli polskich zabitych przez obywateli polskich w czasach nieludzkiej niemieckiej okupacji oraz tuż po wojnie, bo demoralizacja postępowała jak zwykle z czasem, życie ludzkie tańsze było w 1942 niż 1939r. Tak jak napisałem - obywateli polskich wszelkich narodowości.
  • 2018-02-08 08:02 | arkadia

Re:Prof. Mikołejko o indywidualnych polskich zasługach, winach i zbiorowej ślepocie

Tej liczby nigdy nie poznamy, ale wiemy że była duża, czy większa niż ilość Niemców którzy zgineli na wojnie w wyniku działań polskich formacji zbrojnych wie tylko pan Gross
  • 2018-02-08 12:40 | satrustequi

Re:Prof. Mikołejko o indywidualnych polskich zasługach, winach i zbiorowej ślepocie

Coś znalazłem chociaż nt. liczby szmalcowników. Brakuje jednak liczby zabitych szmalcowników:

"Szacuje się, że w okupowanej Warszawie było około 3-4 tysięcy szmalcowników. Polskie państwo podziemne wydawało na nich wyroki śmierci. - Miałam 17 lat, gdy rozpoczęłam pracę w kontrwywiadzie - wspomina Magdalena Grodzka-Gużkowska, żołnierz AK. - Nasza grupa wykonywała wyroki tylko na Polakach. Inne organizacje zabijały Niemców, my załatwialiśmy tylko szmalcowników, zdrajców i tak dalej.

- Mówiła do mnie w ostatnich latach swojego życia: popatrz, świat niczego się nie nauczył z  drugiej wojny światowej - wspomina Janina Zgrzembska słowa polskiej bohaterki.Irena Sendlerowa zmarła w 2008 roku, miała 98 lat."