Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Grecy nie zgadzają się na „Macedonię”. Chodzi o historię i politykę

(2)
Grecy nie zgadzają się, by Skopje mieniło się stolicą Macedonii. Jak mówią: to nie jest nacjonalizm, to jest patriotyzm.
 • 2018-02-07 21:39 | JanKalema

  Byle spokojnie

  Sytuacja jest bardzo podobna jak z "polskim Wrocławiem". Mieszkańcy, media, odwołują się do tradycji polskiej, której tak naprawdę nie ma. Polecam świetną lekturę "Obce miasto. Wrocław 1945 i potem" Gregora Thuma. Tylko Niemcy prowadzą inną politykę i kto wie czy za parę lat mieszkańcy Ziem Zachodnich z własnej woli wybiorą obywatelstwo niemiecki zamiast pisowskiej dyktatury.
  W stosunkach Grecji z Macedonią sprawa jest zdecydowanie prostsza. Jeśli Południowi Słowianie tak bardzo odwołują się do tradycji Aleksandra Wielkiego należy potraktować to z radością, nauczyć ich greckiego i do Grecji włączyć. Macedończycy mają na pewno piękne kobiety, Grecy jurnych panów, odwrotnie też jest dobrze. Po co konflikty. Zamiast wojny - wystawić po obu stronach armie prostytutek. Sprawę załatwią w mig.
  Ps. Pierwsze słyszę, że odnaleziono grób Aleksandra.
 • 2018-02-07 21:41 | jakowalski

  Re:Grecy nie zgadzają się na „Macedonię”. Chodzi o historię i politykę

  A ja się nie zgadzam na Grecję i aby Ateny były jej stolicą.