Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

(14)
Już otwieraliśmy się na świat, byliśmy bardziej ufni wobec innych, mniej skorzy do myślenia spiskowego. Ale właśnie nastąpił odwrót.
 • 2018-02-08 20:55 | Aspiryna

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  A tymczasem w wielu krajach pisze sie o Polsce coraz gorzej... kolejny sukces PiS-owskich "dyplomatolkow"!
 • 2018-02-08 22:14 | suwer

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  No cóż, wypada przyznać, że teraz okazało się, jacy jesteśmy naprawdę. Ja konstatuję to niemal z rozpaczą. Kilka lat temu znajomy Niemiec powiedział mi - "wy Polacy, jesteście trochę lepsi od Ruskich". Poczułem się lekko urażony. Niestety, miał rację. Tacy z nas Europejczycy. (Rosjanie, przepraszam - nic do was nie mam).
 • 2018-02-08 23:48 | Falicz Jedrek

  Platformiany obiektywizm i socjolodzy...

  Lena Kolarska-Bobińska - socjolog
  W wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymała mandat europosła, kandydując z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. Po wyborach została członkiem Platformy Obywatelskiej.

  i wszystko jasne.

  A profesor socjologii Piotr Glinski z PiS to
  W latach 2005–2011 przewodniczącegy Polskiego Towarzystwa Socjologicznego i

  Członek Komitetu Socjologii PAN, były przewodniczącym Komitetu Narodowego PAN do spraw Współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Socjologicznym (ISA)
 • 2018-02-09 06:41 | woytek

  Re:Ksenofobia jest już w Izraelu w głównym nurcie od dawna

  PiS nic złego nie zrobił. Demony budzi od dawna firma "Holocaust Industry".
 • 2018-02-09 08:51 | J.E. Baka

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  Szanowana Pani! Mam nieodparte wrażenie, że inwestorzy zagraniczni to ludzie niestety często chciwi i cyniczni, którzy bardziej zwracają uwagę na tabele podatkowe i różnego rodzaju ulgi i ułatwienia w zakładaniu biznesu, niż na prawa człowieka i ogólny klimat społeczny. Dobrym przykładem tego jest ich nie malejąca miłość wobec zamordystycznych reżimów rządzących w takich krajach jak Chiny i Wietnam lub wykorzystywanie na wpół darmowej siły roboczej i obniżonych standardów BHP w krajach typu Bangladesz lub Indie.
 • 2018-02-09 09:35 | znafca in spe

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  Oj! długo, długo...
 • 2018-02-09 10:18 | azur

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  Chcieli ludzie demonów, no to je mają.
 • 2018-02-09 12:33 | mp/ww

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  Snując się ostatnio po mieście stołecznym natknąłem się na plakat z którego bił już komunikat: „Niemcy ludziom zgotowali ten los”...

  Jeśli tyle bierzemy z Nałkowskiej, i tyle chcemy wiedzieć w ogóle o naszym człowieczeństwie (tak jego bezmiarze... i także tam... jak i jego zaprzeczeniu... nie tylko wszak tam... a i nie tylko w wieku XX) to myślę, że możliwości zaistnienia jakiejkolwiek poważnej refleksji (w tym autorefleksji), także wyciągania jakichś poważnych wniosków na przyszłość, również możliwości rozmowy – tak sporu, jak i dialogu - to tu już nie ma... m
 • 2018-02-09 14:30 | Lubicz56

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  ... To, czy awantura wokół nowelizacji ustawy o IPN wymknęła się prezesowi PiS spod kontroli, czy też wszystko zostało zaplanowane, nie ma teraz większego znaczenia. ...

  Wbrew pozorom ma. Bo jeśli wszystko to bylo zaplanowane, to samonasuwajace sie wnioski nie napawaja raczej do optymizmu. Jest niewesolo a bedzie jeszcze gorzej.
 • 2018-02-09 23:33 | Aspiryna

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  "Lena Kolarska-Bobińska - socjolog

  W wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymała mandat europosła, kandydując z pierwszego miejsca listy Platformy Obywatelskiej w okręgu lubelskim. Po wyborach została członkiem Platformy Obywatelskiej.

  i wszystko jasne."

  `````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  Jasne... moze dla PiSowskiego propagandzisty "Falicza".
  Sposob myslenia waski, ograniczony i prosty
  (jak przyslowiowa "konstrukcja cepa")!
 • 2018-02-09 23:37 | Aspiryna

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  To nie tylko mali (duchem) i przebiegli politycy... Trzeba jeszcze wspomniec o przedstawicielach kosciola katolickiego skutecznie szerzacych ksenofobie,
  rasizm i ultra-nacjonalizm w Polsce!
 • 2018-02-10 00:43 | woytek

  Re:Ksenofobia jest już w głównym nurcie i nie szkodzi demokracji

  Całe szczęście, że nie demokracja się sama broni i dopuszcza głoszenie różnych poglądów, tylko w Polsce politycy cierpią na idiosynkrazję:

  "A Republican candidate for an Illinois seat in Congress on Thursday openly denied the Holocaust and said, “You jews media, you’ve gone absolutely nuts,” during an appearance on CNN’s “New Day.”
  Arthur Jones, the self-described former leader of the American Nazi Party, called the Holocaust a “scam” and an “extortion racket” as “New Day” host Alisyn Camerota challenged him. Jones, the sole Republican in the race for Illinois’ 3rd Congressional District, is set to capture the party’s nomination in the March primary election.
  Camerota aired footage of an unhinged Jones speech at a neo-Nazi event, then posed a blunt question.
  “Mr. Jones, It is shocking to hear how vocally and unapologetically racist you are. Are you a Nazi?”
  Jones said he doesn’t call himself a Nazi because he has not formally been involved with Nazi organizations for the last “15, 20 years.”
  “I call myself an American patriot and statesman,” he said.
  Jones is challenging Rep. Daniel Lipinski (D), and has been denounced by the Illinois Republican Party and National Republican Congressional Committee.
  “You’ve been part of anti-Semitic groups since the 1970s,” Camerota told him. “You’re part of the White People’s Party. You dress in Nazi garb, you celebrate Hitler’s birthday.
  “You’re a Nazi.”
  (CNN)
 • 2018-02-12 07:54 | Bardek

  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie

  Nie należy mylić ksenofobii z antysemityzmem.
  Antysemityzm jest najbardziej ohydną formą rasizmu, natomiast ksenofobia właściwie sprowadza się do braku gościnności i oczywiście nie posiada cech rasizmu.
  Zatem już tytuł artykułu jest chybiony.
  Antysemityzm posiada cechy uniwersalności nawet jeśli określona osoba narodowości żydowskiej, od wielu pokoleń mieszka w Polsce. Polacy narodowości żydowskiej traktowani są jako obcy. Ale to nie uzasadnia nazywania nienawiści w stosunku do nich ksenofobią.
 • 2018-02-14 10:39 | Andrzej Falicz

  Re:Ksenofobia w Izraelu

  2018-02-12 07:54 | Bardek
  Re:Ksenofobia jest już w Polsce w głównym nurcie
  Nie należy mylić ksenofobii z antysemityzmem.
  Antysemityzm jest najbardziej ohydną formą rasizmu..."

  Typowe.
  A jaka forma rasizmu jest antypolonizm... Sympatyczna?
  Jak sie stopniuje rasizm bo, ze antysemityzm musi byc najbardziej to juz wiemy.


  Aspiryna - autorka felietonu, aktywna politycznie czlonkini przegranej partii i oderwanych od koryta politykow jeat srednio wiarygodna.Czy sama to mysli czy uzgodnila to ze Schetyna? Czy chca przyjac uchodzcow bo Schetyna nie chce itd itd.