Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy porozumienie z rezydentami to faktycznie sukces?

(3)
Co z tego wynika dla pacjentów? Obawiam się, że niewiele. Nawet jeśli rezydenci posłuchają apelu i z powrotem zgodzą się na pracę dłuższą niż 48 godzin w tygodniu.
 • 2018-02-10 13:18 | Withold

  Podwyżki

  "To, że młodzi lekarze „załatwili” podwyżki wynagrodzeń dla siebie i dla lekarzy specjalistów, to dobrze. Zapewne na to pójdą te dwa mld zł,"

  A ileż było pie.. o pacjentach o których to oni walczą i jak to dla nich jest niebezpieczne kiedy lekarze w systemie opt-out (czytaj-kodeks pracy nie obowiązuje) pracują. Państwowa, niewydolna, marnotrawiącą i pochłaniająca każde środki finansowe struktura pozostanie. Dalej będzie można dorobić prywatnie na frajerach, którzy wierzą, że państwowa służba zdrowia w Polsce ich wyleczy.

  Panie pielęgniarki, salowe itd... wiecie co macie robić.
 • 2018-02-10 14:32 | kaesjot

  Re:Czy porozumienie z rezydentami to faktycznie sukces?

  Służba zdrowia ma realizować politykę zdrowotną państwa zmierzającą do celu jakim jest ZDROWE SPOŁECZEŃSTWO.
  Można go osiągnąć dwojako - poprzez:
  1. SKUTECZNE WYLECZENIE ( a nie tylko leczenie ) z chorób, na które ludzie zachorowali
  2. ZAPOBIEGANIE CHOROBOM czyli działania zmierzające do USUWANIA PRZYCZYN powodujących powstawanie chorób.
  Profilaktyka to nie wczesne wykrywanie chorób lecz wczesne wykrywanie sygnałów świadczących o ZBLIŻAJĄCEJ się chorobie.Choroby, te przewlekłe, powodujące największą ilość zgonów nie pojawiają się nagle i znikąd.
  Niestety - dla coraz większej ilości pracowników "służby zdrowia" to tylko "biznes medyczny".
 • 2018-02-12 01:38 | Falicz Jedrek

  porozumienie z rezydentami kleska opozycji totalnej

  Pozostaje jedyne wyjscie..
  dziennikarze POLITYKI wraz z wybranymi aktorami powinni kontynuowac protesty!