Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polscy nobliści, o których Polska nie pamięta

(3)
Uczymy się w szkole, że Polaków laureatów Nagrody Nobla jest sześciu. Ale to nie do końca prawda.
 • 2018-02-12 14:47 | turpin

  Noblisci...

  Zważywszy, że Żydzi stanowili około 10% społeczeństwa na ziemiach szeroko pojętej Rzeczpospolitej, oznaczałoby to, że są wobec Polaków nad-reprezentowani pomiędzy Noblistami około dwudziestokrotnie.

  Jest to oczywisty dowód na dyskryminację Polaków.
  Rząd i IPN coś powinny z tym bezwzględnie zrobić!
 • 2018-02-12 18:05 | R-Ztec

  Re:Polscy nobliści, o których Polska nie pamięta

  To zestawienie od jakiegoś czasu krąży po sieci. I trochę mnie dziwi, że Polityka tak bezrefleksyjnie je przedrukowuje, bez żadnego słowa komentarza. Bo czy naprawdę wszystkie te osoby można uznać za Polaków? Niektórzy z nich podkreślali swoje związki z Polską i w takiej sytuacji to jest oczywiste. Ale przepraszam, Menachem Begin? Jeden z najważniejszych polityków Izraelskich? Albo Singer, który zawsze pisał w jidysz? A Szimon Peres? Chyba mocno by się zdziwili widząc, że ktoś chce ich nazwać Polakami.
 • 2018-02-18 17:38 | woytek

  Re:Polscy nobliści, o których Polska nie pamięta

  Ciekawostką jest nadreprezentacja Pokojowych Noblistów w tym godnym szacunku gronie.
  Jednak ich wpływ na agresywną politykę świata zachodniej demokracji pogrążonej w nieustającej wojnie jest znikomy.