Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Skąd wzięła się afera o glifosat i kto ma rację?

(3)
Wielka awantura, która wybuchła w Europie wokół pewnej substancji chemicznej, sporo mówi o wykorzystywaniu społecznych lęków do robienia mętnych interesów.
 • 2018-02-13 14:57 | BaJanusz

  glifosat

  problem treści artykułu tkwi w fakcie dysponowania pieniędzmi przez producentów glifosatu w odróżnieniu od krytycznych badaczy ...... wot wsio ....
 • 2018-02-13 17:30 | jakowalski

  Re:Skąd wzięła się afera o glifosat i kto ma rację?

  Podobno pecunia non olet.
 • 2018-05-17 11:42 | Satyagraha

  Re:Skąd wzięła się afera o glifosat i kto ma rację?

  Dziwię się Redaktorowi naczelnemu za bezkrytyczne podejście do treści artykułu Marcina Rotkiewicza, w którym znajduje się wiele nieprawdziwych informacji. Przykładowo:

  1. apoteoza desykacji stosowanej przez rolników bez choćby wzmianki o jej tragicznych skutkach dla zdrowia
  2."glifosat nie kumuluje się w organizmie człowieka i jest usuwany w kale oraz moczu" - jest to sprzeczne z aktualnymi badaniami naukowymi o toksyczności tej substancji.
  https://www.nrdc.org/experts/jennifer-sass/medical-journals-calling-out-monsantos-glyphosate-pollution
  https://health.ucsd.edu/news/releases/Pages/2017-10-24-exposure-to-glyphosate-chemical-found-in-weed-killer-increased-over-23-years.aspx
  https://www.monitor-polski.pl/glisofat-z-roundupu-nas-wszystkich-zabija/

  3. "substancja ta jest rozkładana w glebie przez mikroorganizmy i należy do dość krótko w niej zalegających" - jest to niezgodne z prawdą, a producenci nie mogą już określać Roundupu jako środka biodegradowalnego
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24502134
  http://www.icppc.pl/antygmo/wp-content/uploads/2016/11/pozostalosicwroslinach5.pdf

  Proszę zapoznać się choćby z tym opracowaniem: http://www.imp.lodz.pl/upload/oficyna/artykuly/pdf/full/MP_5-2013_M_Kwiatkowska.pdf (praca GLIFOSAT I JEGO PREPARATY – TOKSYCZNOŚĆ, NARAŻENIE ZAWODOWE I ŚRODOWISKOWE Instytutu Medycyny Pracy im. prof. J. Nofera w Łodzi, z szeroką bibliografią)

  Proszę zapoznać się z wypowiedzią profesora Jacka Nowaka, o użyciu Roundupu (zawierającego glifosat) jako środka chwastobójczego i skandalicznych procederach desykacji, zawierającą listę chorób jaką u człowieka może wywołać stosowanie glifosatu i pochodnych.
  https://youtu.be/gt_ZRmjDnME

  czy francuskim filmem dokumentalnym "Roundup przed sądem" z 2017 r., relacjonującym przebieg wysłuchania świadków przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze. Przedstawia on z imienia, nazwiska i wizerunku ofiary stosowania toksycznego glifosatu w środkach chwastobójczych, badania niezależnych naukowców, lobbystyczne niezgodne z prawem metody firmy Monsanto produkującej Roundup. Około 47 minuty można zapoznać się z listą nowotworów powodowanych przez ten środek z odtajnionych niedawno materiałów producenta:
  https://www.cda.pl/video/21123545c?wersja=720p Sędziowie o międzynarodowej renomie 18.04.2017 r. uznali, że Monsanto nie działa zgodnie z fundamentalnymi prawami człowieka. Zalecili, aby zbrodnia zagłady ekologicznej została uwzględniona w rzymskim statucie Międzynarodowego Trybunału Karnego obok zbrodni przeciwko ludzkości, zbrodni ludobójstwa, wojny i agresji.