Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

(9)
Donald Trump po raz drugi chce podnieść fundusze na tzw. Europejską Inicjatywę Odstraszania. To znak, że siły zbrojne USA poważnie myślą o wojnie.
 • 2018-02-14 08:55 | jakowalski

  Ktoś chce, aby wojna znów przeszła przez Polskę

  Nie dajmy się wciągnąć w rozgrywki pomiędzy Trumpem a Putinem. Skończmy z NATO, nie zgadzajmy się na stacjonowanie obcych wojsk w Polsce. Od stacjonowania obcych wojsk w Polsce zaczęły się przecież rozbiory a polityka wrogości Polski względem Rosji też się do nich przyczyniła, podobnie jak do klęski wrześniowej. Nie pozwólmy więc, aby traktowano nas znów jak pionek na szachownicy, na której wielkie mocarstwa rozgrywają swoje partie. USA poświęcą przecież bez żalu Polskę i Polaków, aby osiągnąć swoje cele polityczne, tak samo jak szachiści taktycznie pozbywają się pionka, aby osiągnąć cel strategiczny czyli mata. Kiedy czytam takie artykuły jak ten, to mam znów ochotę wyemigrować z Polski i to daleko.
 • 2018-02-14 09:07 | jakowalski

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  Klasyczna bitwa na lądzie, w której głównym przeciwnikiem USA jest Rosja, a terenem walk kraje nadbałtyckie i Polska przekształcić się może bardzo łatwo w obecnych warunkach w wymianę ciosów nuklearnych, a przy okazji Polska zamieniona zostanie w radioaktywną pustynię. Czy aby tego chcieliśmy wstępując do NATO? Obecność wojsk amerykańskich w Polsce oznacza przecież, że staniemy się celem jądrowego ataku ze strony Rosji. Pora uciekać z Polski i to jak najdalej.
 • 2018-02-14 11:39 | Marian.W.O

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  Wojna czy tez przygotowania do wojny uratowaly niejedna gospodarke. Hitler, o ile dobrze pamietam, powiedzial, ze czlowiek w czasie pokoju usycha zas rozkwita w czasie wojny.
 • 2018-02-14 15:28 | woytek

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  Nie czekając na wsparcie, senat uchwalił ustawę nr 447 , która umożliwi nałożenia haraczu na młode pokolenią Polaków i umożliwi "Całodojenie Polski" na astronomiczne sumy zapowiadane przez globalnych "dojarzy" 75 lat po zakończeniu II wojny. Tak wygląda to wzmocnienie flanki wschodniej w praktyce.
 • 2018-02-15 01:16 | woytek

  Re: powtórka wyścigu zbrojeń z lat Regana

  W czasach Reganowskich wyścig zbrojeń rozpętany między ZSRR a Stanami , okazał się zabójczy dla ZSRR.
  W czasach obecnych wyścig zbrojeń rozpętany między Stanami i Chinami musi przynieść podobne skutki, tylko kto pierwszy się rozpadnie ?
  Pytanie do rządzących w Polsce, co Polska ma z tego wyścigu , jak Polsce nikt nie zagraża militarnie .
 • 2018-02-16 01:29 | Herstoryk

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  W zasadzie należałoby podziękować entuzjastycznemu propagandziście rusofobii i wojennego podżegania za przypomnienie, że "Amerykanie poważnie myślą o wojnie", choć, biorąc pod uwagę historię ostatnich 70 lat pisanie o tym jest truizmem i fakt nie powinien nikogo dziwić.
  To przecież oczywiste, że popadające w coraz głębszą sklerozę i cienko rozciągnięte Imperium, z gospodarką opartą na "Warfare State" i spekulacyjnych bańkach mydlanych musi poważnie myśleć o wojnie i wciąż wojować, bo bez tego by padło. Linkowany artykuł nie jest całkiem na temat, bo o "wojnie długiej", a nie z Rosją, ale porusza związane kwestie https://pracownia4.wordpress.com/2018/01/22/porozmawiajmy-o-pieniadzach/

  PS. Dla odbiorców propagandy P. Świerczyńskiego - warto sobie spróbować wyobrazić los Polski po przetoczeniu się przez nią ew. wojny Rosji z NATO, nawet tylko konwencjonalnej. Wojny, w której Polska nie ma żadnego interesu, poza wysługiwaniem się Imperium.
 • 2018-02-16 07:55 | kaesjot

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  2018-02-14 15:28 | woytek
  A z czego to wynika ?
  Ilekroć stawiałem pytanie - dlaczego akurat Żydzi to nie dość , że nikt mi nie odpowiedział to moje pytania były usuwane.
  Teraz już nie muszę pytać - zrozumiałem dlaczego.
 • 2018-02-16 09:53 | ślepy

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg wezwał w środę Rosję do zachowania przejrzystości w sprawie rozmieszczania rakiet systemów Iskander w obwodzie kaliningradzkim u granic Polski i Litwy.

  Tylko Rosja nie ma zamiaru informować dowództwo NATO o tym gdzie planuje rozmieszczać swoi zestawy rakietowe Iskander. O tym powiedział Szef Komitetu Obrony Dumy Władimir Szamanow.

  – Z jakiego powodu czy strachu? – oburzył się Szamanow. – Rosja rozmieszcza swoje rakiety na swoim terenie, to nasza sprawa. W odróżnieniu od Polski i krajów Bałtyckich. Gdzie obecnie są jednostki US Army i innych państw wrogo nastawienych do Rosji – dodał.

  Czy USA albo Polska pytały Rosję o zgodę w sprawie budowania tarczy antyrakietowej? Oczywiście że nie! Idiotę Macierewicza zastąpił kolejny idiota Błaszczak, który od razu zaczał błagać, że Polska potrzebuje jeszcze więcej amerykańskich żołnierzy. Czy Rosja będzie zadowolona z tego, że nasz nowy minister wojny – Mariusz Błaszczak stanowczo oświadczył: «Po manewrach Anakonda-18 oczekujemy liczniejszej obecności wojsk USA w Polsce. Bardzo ważne jest przejście z rotacyjnego systemu obecności żołnierzy USA na stały».

  Fakt polega na tym, że Iskandery zostały rozmieszczone w obwodzie kaliningradzkim w związku z tym, że NATO ciągle rozszerza swoją wojskową aktywność u granic Rosji. Baz lotniczych i zmechanizowanych Rosji nie ma na Białorusi ale w Polsce są bazy USA. Obwód kaliningradzki jest bardzo mały. Polsce wystarczy mieć u granicy dla obrony jedną 16.Dywizję. Zamiast tego mamy w Polsce całą dywizją USA. Po co?

  Zastanawiam się, że Rosja nie zdolna zaatakować Polskę ze strony obwodu, bo nie posiada tam dużych formacyj ofensywnych. Odwrotnie sprawa wygląda w Polsce, wszystko wskazuje na to, że MON przygotuje się do wojny. Chodzi o to, że w pierwszej połowie listopada rozpoczną się największe w tym roku manewry – «Anakonda 18». Wojska ośmiu państw będą ćwiczyć między innymi na poligonie w Drawsku Pomorskim i Orzyszu oraz w przestrzeni powietrznej Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Niektóre z epizodów zostaną rozegrane poza poligonami.

  W ćwiczeniach «Anakonda 18» udział wezmą wojska lądowe, powietrzne, morskie i wojska specjalne. Przyjazd potwierdziły do tej pory armie z siedmiu państw sojuszniczych – ze Stanów Zjednoczonych (najliczniejszy komponent), Słowacji, Litwy, Niemiec, Estonii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

  Ćwiczenia «Anakonda 18» będą większe niż dwa lata temu, w manewrach udział wezmą ok. 100 tys. żołnierzy, w tym 20 tys. z Polski, wyposażone w 5 tys. pojazdów, 150 samolotów i śmigłowców oraz 45 okrętów. Przyjazd potwierdziły do tej pory armie z siedmiu państw sojuszniczych – ze Stanów Zjednoczonych (najliczniejszy komponent, który zostanie po manewrah w Polsce), Słowacji, Litwy, Niemiec, Estonii, Turcji i Wielkiej Brytanii.

  W ćwiczenia zaangażują się struktury dowodzenia NATO, m.in. dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego – w roli dowództwa komponentu lądowego. Jedną z pierwszoplanowych ról odegra Wielonarodowa Dywizja Północny Wschód, która podczas ćwiczeń przejdzie certyfikację, czyli sprawdzian gotowości do wykonywania zadań.

  Wszystko wskazuje na to, że Polska łamie Wiedeński Traktat OBWE z 2011 roku i nie jest transparentna w tej sprawie.
 • 2018-02-16 17:07 | jakowalski

  Re:Amerykanie wzmacniają Europę i czekają na wsparcie

  Kogo reprezentują obecne POPiS-owskie, posolidarnościowe warszawskie elity polityczne, bo przecież nie Polaków, skoro chcą te elity doprowadzić do kolejnej wojny, która będzie się znów toczyć na obszarze Polski. Jedynie pozbycie się zawodowego wojska i wystąpienie z agresywnego NATO może uratować Polskę i Polaków przed zniszczeniem w kolejnych zmaganiach miedzy globalnymi potęgami. Czy mało nam było zniszczeń w II wojnie światowej, czy mało wtedy milionów Polaków zginęło, że szykujemy się do rozpętania kolejnej? I dlaczego „Polityka” propaguje militaryzm?