Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy policja miała prawo zatrzymać Władysława Frasyniuka? Pytamy karnistę

(14)
  • 2018-02-14 22:16 | woytek

Re:Czy to jest rancho Władysława Frasyniuka,czy to jest kraj respektu wobec prawa ?

Nie stawił się na przesłuchanie, to go powinni wlec na powrozie , a wtedy by zrozumiał, że mieszka w kraju w którym można się odwoływać od niesprawiedliwych wyroków.
  • 2018-02-15 01:17 | Falicz Jedrek

Karnista...schizofrenik w POLITYCE

Jako prawnik oswiadcza, ze policja miala pelne prawa zatrzymac Frasyniuka (!) ale jest obok prawnika w nim czlowiek, ktory sie sam ze soba nie zgadza....
  • 2018-02-15 01:20 | Falicz Jedrek

karnista - czlowiek - manipulator

Pan karnista jako czlowiek nie zauwazyl, ze zastrzymanie nie bylo za to jak czlowiek to w kolko powtarzal... udzial w demonstracji ale za
    naruszenie nietykalnosci cielesnej funkcjonariuszy policji.
  • 2018-02-15 08:59 | artur702

Re:Czy policja miała prawo zatrzymać Władysława Frasyniuka? Pytamy karnistę

Oczywiście, że pisowska bolszewicka milicja nie miała takiego prawa. Pisopatyczne prawa uchwalone ze złamaniem praw nadrzędnych ujętych w obowiązującej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej nie są prawem. Są jawnym bezprawiem. Potwierdzi to sąd. Mamy jeszcze niezawisłych sędziów w sądach.
  • 2018-02-15 14:09 | Martin L

woytek

"....mieszka w kraju w którym można się odwoływać od niesprawiedliwych wyroków."
    Od wyroku Ziobry to niby gdzie można się odwołać? Do TK? Pan sobie "jaja" robi.

Od kiedy to obywatel ma się stawiać na wezwanie polityka jakim jest Ziobro? Może mnie to pan wytłumaczyć ? Rozróżnia pan niezależność prokuratury i sędziów od wezwania polityka jakim jest Ziobro, udaję pan że on za tym nie stoi ? To jest szansa dla młodego pokolenia stawianie się na wezwanie partyjnego pisowskiego kacyka jakim jest Ziobro? Myślałem ze mamy równe prawa i nie muszę się stawiać na wezwanie jakiegoś daremnego pisowskiego kacyka jakim jest Ziobro. Ma pełne prawo odmówić bo nie ma możliwości uczciwego postępowania i procesu. Ziobro mianuje prokuratorów mianuje, mianuje sędziów, mianuje. Od ich politycznych wyroków będzie zależała ich przyszła kariera. Jeśli taki sędzia uniewinni np. pana Frasyniuka to nie dostanie awansu od Ziobry.
    Jakiekolwiek zapadać będą wyroki od dzisiaj, nawet w sprawie zwyczajnego Kowalskiego, będą niewiarygodne, bo nigdy nie będzie wiadomo czy nie stoi za tym jaki pisowski partyjny kacyk np. Ziobro, który dzięki układowi albo łapówce będzie mógł wpływać na wyroki sędziów.

• 2018-02-16 11:30 | artur702

Od wyroków zdrajcy i zajadłego wroga Polski Ziobry można się odwołać do Trybunału w Strasburgu. Sądy Unii Europejskiej póki co są także naszymi sądami.
  • 2018-02-16 17:38 | jakowalski

Na 100%. On ma prawo w "d___e".
  • 2018-02-17 12:56 | jakowalski

Co Redakcja „Polityki” powie na to, że ja się do niej włamię i kiedy wezwiecie policję, to ja jej powiem, że ja nie uznaję PiS-owskiego prawa i PiS-owskiej policji i że w związku z tym powinienem zostać puszczony wolno z łupem, który wyniosłem z waszej redakcji? Naprawdę nie rozumiecie, do czego prowadzi pogarda dla obwiązującego prawa demonstrowana przez Frasyniuka i jego kolesiów z PO? Nie na darmo i nie bez kozery już Starożytni Rzymianie mawiali przecież <i>dura lex sed lex</i> (twarde prawo, ale prawo). Każdy jest wiec równy wobec prawa. Nie ma wobec prawa „równiejszych”. Dawne zasługi dla władzy nie stawiają nikogo ponad prawem.
  • 2018-02-17 16:48 | ted

Zarzut stawiany Frasyniukowi to nie udzial w demonstracji, tylko naruszenie nietykalności osobstej, na Chrystusa Pana!
  • 2018-02-17 22:09 | Martin L

jakowalski
    Dobrze do dlaczego PiS nie przestrzega o rzeczeń TK 2015/16 roku a pan Duda nie przestrzega Konstytucji?
    Teraz złodziej dzięki Ziobrze możne pozostać na wolności, jeśli obrabuje redakcję "Polityki", taka forma zastraszania przez PiS a pisowski sędzia będzie zdobywał punkty na swój awans u Ziobry, wypuszczając takiego złodzieja na wolność. Jaka jest teraz gwarancja że tak nie będzie?

lex iniustissima non est lex, czyli prawo krańcowo niesprawiedliwe nie jest prawem, reguła Radbrucha, wykorzystana np. w procesie zbrodniarzy wojennych w Norymberdze. O tym przypomina zwyczajnym obywatelom pan Frasyniuk, nie można wprowadzać takiego "prawa" a raczej bezprawia jak PiS.

• 2018-02-18 17:02 | jakowalski

Martin L
    A kto decyduje o tym, czy dane prawo jest krańcowo niesprawiedliwe? Zwycięzcy. A teraz zwycięzcami w Polsce są politycy z PiS-u, a wiec to oni decydują, czy dane prawo jest sprawiedliwe czy też nie. Ja też bym chciał powoływać się na tę regułę Radbrucha, kiedy np. policja będzie mi chciała wlepić mandat. Poza tym, to prawo, które nakazuje stawnie sie na przesłuchanie w prokuraturze w żadnym wypadku nie może być uznane za prawo krańcowo niesprawiedliwe. Nie wytaczaj armat przeciwko wróblom. Wszyscy są równi wobec prawa oraz <i>dura lex sed lex</i> (twarde prawo, ale prawo). Nie ma wobec prawa „równiejszych”. Dawne zasługi dla władzy nie stawiają nikogo ponad prawem.
  • 2018-02-19 17:13 | Martin L

jakowalski
    Za pierwsze. Proszę zasadę dura lex sed lex zastosować do orzeczeń TK w 2016 roku i domagać się publikacji tych orzeczeń nadal obowiązuje Konstytucja a nie przestrzegać prawa które jest panu wygodne.

"...Zwycięzcy. A teraz zwycięzcami w Polsce są politycy z PiS-u, a wiec to oni decydują, czy dane prawo jest sprawiedliwe czy też nie."
    - no właśnie dlatego pan potwierdza tym argumentem a tak argumentowano w III Rzeszy, tak mówił Hitler bo wygrał, tak podawano w innych tworzących się dyktaturach, formułę Radbrucha, lex iniustissima non est lex, czyli prawo krańcowo niesprawiedliwe nie jest prawem. Reguła Radbrucha jest dokładnie przeciwko takiej argumentacji. Przeciwko tworzeniu prawa opartego na totalitaryzmie, autorytaryzmie, bez poszanowania naturalnych praw człowieka i obywatela. Pan Frasyniuk nie ma do zapłacenia mandatu proszę się nie ośmieszać. W przypadku pana Frasyniuka dokładnie reguła Radbrucha, jest klasycznym przykładem.
  • 2018-02-20 15:16 | ajh

W PRLu tez nie karany za zgromadzenie, ale np. za śmiecie na ulicy.

W myśl zasady akcja równa się reakcji, jeśli milicjant pcha mnie, to tym samym ja pchamjego, i na tym właśnie polega naruszenie nietykalności milicjanta.
  • 2018-02-20 15:17 | ajh

W PRLu tez nie karany za zgromadzenie, ale np. za śmiecie na ulicy.

W myśl zasady akcja równa się reakcji, jeśli milicjant pcha mnie, to tym samym ja pchamjego, i na tym właśnie polega naruszenie nietykalności milicjanta.