Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

(10)
Możliwość regulowania unijnego kurka z funduszami dałaby Komisji określone narzędzia wpływu. Teraz, co pokazała sytuacja z polskim rządem, Komisja jest trochę bezradna.
 • 2018-02-15 05:05 | Falicz Jedrek

  Oj nie mozecie sie doczekac

  Juz w POLITYCE zacieraja raczki.
 • 2018-02-15 11:21 | azur

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  PiS sobie nawarzył piwa, niech teraz go pije.
 • 2018-02-15 13:06 | jakowalski

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  To wymaga zgody także i Polski.
 • 2018-02-15 13:28 | Martin L

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  Falicz Jedrek
  Panie Falicz wydać ile Polacy stracili w swojej głupocie na wyborze szarlatanów z PiS. Jedyną szansą dla Polski jest nie odsunięcie PiS od władzy ale zniszczenie bezwzględne tej szarańczy. Z czego będzie 500+ dla nierobów? Tak PiS dba o interesy Polaków? Wypowiadając wojnę wszystkim, tylko po to żeby wybrańcy z PiSu mieli prawo do korumpowania sądów i prokuratury. Państwa UE są niezawisłe i mogą zawierać układy z kim sobie życzą.
 • 2018-02-15 23:10 | Jędrzej Fallicz

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  @Falicz Jedrek
  Panie Andrzeju. Panie Andrzeju!
  Jeśli to rzeczywiście Pan, to muszę przyznać, że poziom Pańskich komentarzy spada nawet szybciej, niż tekstów "Polityki"*.
  Utwierdza mnie to niestety w przekonaniu o nieuchronnej zgubie naszego kraju.
  Poważnie.

  *Piszę ogólnie; ten akurat tekst "Polityki" jest całkiem znośny.

  @Martin
  Po dogłębnej analizie stwierdzam niestety, że to nie wybór PiS jest problemem. PiS jest tylko skutkiem problemu. Nie PiS, to inna łachudra. Problem siedzi w głowach Polaków i tylko wieloletnia, wzmożona edukacja, na którą się nie zanosi, może to zmienić.
 • 2018-02-16 00:18 | Falicz Jedrek

  Zardzewiala Machina ruszyła ale nie wiadomo dokad i po co...

  Martin

  wez aspiryne albo relanium...
  Nigdy nie bylo tylu zadowolonych z sytuacji w Polsce.
  Wzrost i sytuacja ekonomiczna sa doskonale.
  Zciagalnosc podatkow super.
  Bezrobocie najnizsze od 29 lat.
  A niezaleznie od kombinowania w Brukselii Polska i tak staje sie zbyt bogata by dostawac porownywalna kase z UE, ktora z reguly zasila i tak i tak zachodnie firmy glownie niemieckie... to ukryta forma dotacji dla nich.

  No i zeby "uzaleznienic"zgodzic sie musza wszyscy ...Polska tez.
 • 2018-02-16 22:34 | Aspiryna

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  Zadna poprzednia wladza nie lekcewazyla prawa i nie lamala polskiej Konstytucji tak jak to robi PiS-owska wladza... Zadna wladza po roku 1989 nie poslugiwala sie tak wstretnym jezykiem jak PiS, jednoczesnie szerzac ksenofobie i ultranacjonalizm. Zadna wladza nie urzadzala wstretnych sabatow czarownic
  (jak tzw. "miesiecznice") osmieszajacych Polske w calej Europie! Zadna wladza nie prowadzila, krok po kroku, tak jak to czyni PiS w strone rzadow autorytarnych... W koncu, zadna wladza nie prowadzila tak fatalnej polityki miedzynarodowej jak to czyni PiS!

  P.S. Mam tylko cicha nadzieje, ze ta buta, pycha i arogancja w koncu zgubi PiSowskich aparatczykow.
 • 2018-02-16 22:38 | Aspiryna

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  "Wzrost i sytuacja ekonomiczna sa doskonale."

  Glownie dzieki bardzo dobrej sytuacji w Europie,
  a szczegolnie w Niemczech (z ktorymi - jak pan
  wie - Polska jest bardzo mocno zwiazana pod
  wzgledem ekonomiczno-gospodarczym).

  P.S. Prosze sobie odpowiedziec na pytanie - dlaczego
  inwestycje zagraniczne w Polsce systematycznie
  sie zmniejszaja...
 • 2018-02-17 00:28 | Martin L

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  Falicz Jedrek
  "wez aspiryne albo relanium.." Oferty pracy w większych miastach trzy lata temu 2,5 tys. za PO w dobie kryzysu, dzisiaj w dobie światowej koniunktury 2,5 tys. Jak pana głowa nie boli od tej propagandy. Proszę skorzystać z samemu o wziąć coś na ból głowy. Zwiększyła się, owszem, liczba darmozjadów żyjących z 500+ kosztem realnego wzrostu zarobków. Dalej cytuje "Polska i tak staje sie zbyt bogata by dostawać porownywalna kase ...." Tak wiem 20 potęga gospodarcza świata a Polacy masowo wracają by zarabiać 2,5 tys. Nie oglądam propagandy TV PiSuar.

  Panie Falicz to dlaczego młodzi lekarze musieli prowadzić strajk głodowy? Nauczyciele i pielęgniarki nie zarabiają marne 4-5 tys. na czysto? To dlaczego wciąż czeka się w długoletnich terminach do lekarza, gdzie w sąsiednich Czechach ten problem już dawno rozwiązany.
  Bezrobocie spada tylko dlatego że Polacy masowo wyjeżdżają i posłano na wcześniejszą emeryturę, spadnie to wyłącznie na młodych Polaków którzy będą musieli mało zarabiać bo reszta ich zarobków pójdzie na utrzymanie emerytów, jeśli będą tak głupi i nie wyjadą. Polacy emigrują a na ich miejsce sprowadza się Ukraińców. Piękny rozwój gospodarczy. Oparty wyłącznie na taniej sile roboczej i jej reprodukcji w postaci 500+ czyli taniego "bydła" roboczego. Na tym założeniu wyłącznie oparta jest pisowska gospodarka. Realny wzrost wynagrodzeń był możliwy i możliwy był również zwrot podatku na każde dziecko np. 250 PLN ale wymagało to wiedzy ekonomicznej zmiany systemu podatkowego a nie takiego szarlatana jakim jest pan Morawski.
  Co się tyczy edukacji nie po to PiS ją likwidował żeby Polacy przypadkiem zaczęli myśleć ile stracili na wyborze PiS a były możliwe zarobki 4-5 tys. na czysto plus odpis podatku na każde dziecko 250 PLN . Łatwiej jest jak mawiał Kurski rządzić ciemnym ludem niż mądrym który policzy ile stracił na wyborze szarlatanów z PiS.
  Cytuję.
  "No i zeby "uzaleznienic"zgodzic sie musza wszyscy ...Polska tez."
  Nie muszą, co im wtedy zrobicie? Różaniec bez granic.
 • 2018-02-17 03:07 | Martin L

  Re:Unijne fundusze uzależnione od praworządności? Machina ruszyła

  Falicz Jedrek
  Panie Falicz mamy umierać by jakiś pisowski kacyk mógł zarobić na skorumpowanych sądach na swoim partyjnym układzie. UE lepiej dba prawa obywatelskie zwyczajnego Kowalskiego, chroni go przed nadużywaniem władzy, pan się tego nie wstydzi? Jedyną szansą dla Polski jest całkowite i gruntowne zniszczenie PiSu a nie jego odsuniecie.